6 bere!

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
Neznámý

Originální název:
6 nimmt!
Rok vydání:
1994
Počet hráčů:
2 až 10
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 8 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne.
Doporučení hráče:
Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne.

Kategorie: , .

Popis hry

Cílem hry je zbavit se všech očíslovaných karet v ruce. Hráči začínají s deseti kartami a zbavují se jich pečlivým vykládáním do řad. Ale pozor! Šestá karta v řadě bere celou řadu. Vítězem se stává hráč, který na konci hry posbírá nejméně byčích hlav.

Další informace

Míra náhody

2 – střední podíl náhody

Počet hráčů

2 až 10

Věk hráčů

Od 8 let

Doba hraní

Středně dlouhá hra – asi 30 až 70 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

1994

Míra interakce

3 – ustálená komunikace

Míra složitosti

2 – jednoduchá

Míra humoru

4 – postavena na humoru

Doporučení rodiny

Asi nebudete zklamáni.

Doporučení hráče

Asi nebudete zklamáni.

Výrobci

ALBI, AMIGO

Autoři

Wolfgang Kramer

– Funagain Gameweb
– 6 bere!
– Svět deskových her
– Možnost nákupu na Slovensku.
– Pravidla hry 6 bere!

228 hodnocení k 6 bere!

 1. Duhamuz
  5 z 5

  :

  Už dlouho mně tak nic mile Nepřekvapilo jako tato oddechovka…Jednoduchá pravidla,rychlá partie, variabilita partií, balíček karet do kapsy..nic víc, nic míň

 2. Jiří Bauma
  4 z 5

  :

  jedna z nejlepších oddechových her, co znám, takže pokud člověk hledá zrovna tohle, tak je hlavně pro 4-5 hráčů ideální, svižná situačně zábavná hra

 3. Frankie
  5 z 5

  :

  Jedna z nasich nejobliobnejesich her na zabiti casu, s vice lidmi opravdu zabava!

 4. KarelZendulka
  4 z 5

  :

  Zábavná hra bez potřeby příliš přemýšlet i pro vyšší počet hráčů.

 5. Cermakov1
  3 z 5

  :

  Rychlá, svižná, jednoduchá, zvládnou i děti.

 6. pavel t
  4 z 5

  :

  milá hra s jednoduchými pravidly. Vhodná především pro rodiny a na cesty

 7. TondaJ
  4 z 5

  :

  Bezva party hra, v jakémkoliv stavu 🙂 Není to sice hra na časté hraní, ale hrál jsme ji s různými skupinami lidí (třeba i v pěveckém sboru) a nikdy nezklamala. Kdo hledá jednoduchou hru na pobavení (a umí skládat řady čísel), určitě si s krávami užije.

 8. Chubbop
  3 z 5

  :

  Fajn hra pro více hráčů. Rychlá hra vhodná i na párty. Hráli jsme ji i v šesti lidech i s malými dětmi a vždycky fungovala skvěle. Pravidla jsou jednoduchá, na kartách žádné texty jen roztomilé obrázky.

 9. Adam Walder
  4 z 5

  :

  Příjemná kombinančí hra s čísly, pravidla krátká, baví skoro každého.

 10. spartik
  3 z 5

  :

  Klasika, kombinační hra s čísly.

 11. Matesack
  4 z 5

  :

  Rychlá a svižná karetní hra, kterou hrajeme jako odpočinkovku mezi velkými hrami. Vždycky se hodně nasmějeme (škodolibě) a zoufáme si když nechodí karty 🙂 Hru bychom doporučili všem, pravidla jsou rychle vysvětlená, pobaví se hráči i nehráči. Za nás spolehlivá oddechovka.

 12. dirgesinger
  3 z 5

  :

  Malá krabička, spousta zábavy. 6 bere! je jednoduchá, rychlá karetní hra s čísly. Zabaví a neurazí. Skvěle se hodí jako filler.

 13. Slado42
  4 z 5

  :

  6 bere je jako stvořená na cesty, když jedete s větší partou. Má jednoduchá pravidla, je svižná a dokáže dobře zabavit. Bereme ji proto s sebou téměř vždy a dost často se na ni dostane. Baví mě již několik let.

 14. majci
  5 z 5

  :

  moje velmi oblíbená „party“ hra.
  jednoduchá i pro nezasvěcené, levná, rychlá a dá se u ní hodně nasmát 😀

 15. Plastík
  5 z 5

  :

  Skvělá, protože se dá lehce vysvětlit i nehráčům. Levná, jako dárek na návštěvu a zároveň je postaráno o zábavu.

 16. matrosh
  3 z 5

  :

  Svižný filler, dobry na výlety a pro větší skupinku hráčů. Nicméně po čase se dost obehraje. Takže pořad jen filler. Osobně dávám přednost naročnějším hrám.

 17. Betty
  5 z 5

  :

  Rychlé, pro hodně hráčů, skvělá na dovči s více lidma, u nás slaví úspěch pravidelně.

 18. Spud.Murphy
  4 z 5

  :

  Rychlá, zábavná, jednoduchá, levná a je až pro deset hráčů.

 19. Uranman
  3 z 5

  :

  Velmi jednoducha hra, ktora zabavi na kratku dobu, idealna pre rozohratie pred prichodom vsetkych ludi na party. Pripadne dobra ako taky „vyklus“ po narocnom veceri plnom hier.
  Jednoduche a lahko pochopitelne pravidla, spolu s kratkou hernou dobou, su zakladom uspechu tejto hry. Ak hladate nieco, cim by ste zabavili maly pocet ludi na kratku dobu, je tato hra idealna.
  Nevyhodou je nustnost zapisovat vysledky, ale v sucasnej dobe smartfonov nie je problem nahradit papier a pero akymkolvek textovym editorom v telefone. V takom pripade je hra vhodna aj do krcmy/hospody ako prijemne spestrenie.

 20. RockPhill33
  3 z 5

  :

  Jednoduchá a rychlá afterparty hra 🙂

 21. Geba
  5 z 5

  :

  Tak toto je svižná, velmi zábavná hra, kterou mohu doporučit, první kolo pro nové hráče ukázkové, po té se může začít na ostro a děti hru po chvíli zvládnou také a navíc si pěkně vyzkouší různé strategie, pro dospělé na párty vhodná, nám vydrežela velmi dlouho a stále se k ní rádi vracíme, ale je to také za přžedpokladu, že si rádi započítáte 🙂

 22. pettaa
  5 z 5

  :

  Hra patří k mým oblíbeným na party, kde se rychle zabaví hodně lidí najednou a užijí si u toho spoustu srandy. Nejlépe hratelná od třech do šesti hráčů- tam ještě lze zkoušet uplatňovat jakous strategii, vyšší počet hráčů už je jenom velká sranda.
  Velmi jednoduchá pravidla, možnosti obměň- přikládat i z druhé strany, atd..
  Graficky zpracovaná geniálně- z čísel a krav už nevíte, kde vám hlava stojí- navíc pokud vyfasujute ty extra barevné – máte o zábavu postaráno, co nejrychleji se jich zbavit, ale ne k sobě… Jelikož ten sedlák s nejvyšším počtem krav – Prohrál! 🙂

 23. Patrix
  4 z 5

  :

  Jednoduchá, rychlá a zábavná hra. Ideální když se sejde např. na párty více lidí a nikomu se nechce zdlouhavě studovat zbytečně složitá pravidla.

 24. karelik
  3 z 5

  :

  Šestka je taktická karetní hra, kde se snažíte zbavit se karet v ruce přikládáním do řad a žádné karty si nevzít zpátky. Je velice univerzální, protože ji může hrát 2 – 10 hráčů, takže ji tahám s sebou. Je to zábava, ale dáváme vždycky jen pár her, protože pak dáme přednost větším hrám. Její nevýhodou je, že je hodně jiná v různých počtech hráčů. Hodně hráčů – větší chaos, obtížná taktika. Také je hodně abstraktní, takže se do ní hráči nevžijí. Výhodou je jednoduchost, spousta variant, rychlost. Jde si ji zahrát i na internetu. Existuje rozšíření, které jsem neměl šanci vyzkoušet a nyní jde koupit také jubilejní edice této hry. Šestku si zkrátka občas rád zahraju a rád ji ukazuji nehráčům, protože ji lehce zvládnou.

 25. ladyarcher
  1 z 5

  :

  Já osobně tuto hru nemohu ani vystát, ale je to zalozeno asi na tom že nemám ráda hry s velkým podílem náhody.
  hrála jsem jí v pěti až osmi hráčích, pokaždé když jsem se snažila dávat karty s nějakou strategií tak jsem prohrála, pak už jsem rezignovala a karty jsem brala náhodně z karet otočených rubem vzhůru a ejhle – vyhrávala jsem, nebo alespoň neprohrála.
  Takže kdo má rád jednoduchou hru s velkým podílem náhody – doporučuji, kdo má radši vytvořit si zdroje a strategii tak nedoporučuji.

 26. matewr
  3 z 5

  :

  Na oko jednoduchá karetní hra s toliko oblíbeným tajným plánováním. Zpočátku hra pěkně odsýpá a jen se „mrskají“ karty. Ke konci kola, ale začíná ta pravá zábava, kdy každý hráč má neuvěřitelné dilemata, co zahrát za kartu a kterou kartu zahrají protihráči. Hra chytne svojí jednoduchostí a nutností dedukovat a plánovat. V každém případě se jedná o hru naprosto bez tématu, takže hráč neodchází tak naplněn zážitky jako tomu může být u jiných her. Pro děti do 12 let je 6 bere moc složitá a ve větších skupinách hráčů je to pořádný a nudný zmatek. Proto doporučuji 4 až 5 hráčů.

 27. Pepogn
  3 z 5

  :

  Rychlá karetní hra, kterou při první hře naučíte děti či nehráče. Ideálně je vždy si zahrát pár hr, protože pak už kravičky lítají před očima a člověku už to nemyslí. Člověka občas přepadá bezmoc, protože každá z pěti karet, které mu zbývají na ruce způsobí katastrofu. Nicméně se jedná o pěknou, svižnou zábavu, která se dá vzít i do hospody (s většími stoly), která neurazí, ale ani nezaujme na příliš dlouho.

 28. veronika pemlová
  5 z 5

  :

  jedna z našich nejoblíbenějších karetních her, rychlá, svižná hra

Přidat hodnocení hry