Osadníci z Katanu: Karetní hra

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
987

Originální název:
Osadníci z Katanu: Karetní hra
Rok vydání:
1996
Počet hráčů:
2 až 2
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 10 let.
Doba hraní:
Dlouhotrvající hra – 60 až 120 minut
Doporučení rodiny:
Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne.
Doporučení hráče:
Určite vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Kategorie: . Štítek: .

Popis hry

Osadníci se přestěhovali do karetní podoby! Základní principy jsou stejné – hráči staví vesnice, silnice a města za suroviny, které získávají z jednotlivých surovinových polí. Mohou spolu také obchodovat. Velký význam mají akční karty, které umožňují hráči posilovat svůj vojenský nebo obchodní potenciál. Ale cest k vítězství je vždy několik…

Další informace

Míra náhody

3 – malý podíl náhody

Počet hráčů

2

Věk hráčů

Od 10 let

Doba hraní

Delší hra – 60 až 120 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

1996

Míra interakce

3 – ustálená komunikace

Míra složitosti

4 – náročná

Míra humoru

3 – hra má k humoru blízko

Doporučení rodiny

Asi nebudete zklamáni.

Doporučení hráče

Určite vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Výrobci

ALBI, KOSMOS

Autoři

Klaus Teuber

– Informace o hře na internetovém obchodu Ostrov pokladů
– Funagain Gameweb
– BoardGameGeek
– Svět deskových her
– Možnost nákupu na Slovensku.
– Pravidla hry

292 hodnocení k Osadníci z Katanu: Karetní hra

 1. Rawen
  2 z 5

  :

 2. zasa
  4 z 5

  :

 3. dani
  5 z 5

  :

 4. HomeBoy
  5 z 5

  :

 5. standa
  4 z 5

  :

 6. Annie
  4 z 5

  :

 7. Pyranha
  4 z 5

  :


  Ahoj ahoj. I já jsem tuto hru koupila na Vánoce, ale nikoli pro sebe, ale pro svého přítele. Jelikož jsem se při svém výběru rozhodovala velkou měrou těmito příspěvky, cítím jako povinost přispět dalším.
  Musím říct, že jelikož jsem hru Osadníci z Katanu doposud neznala, kapku mě zarazil velice obsáhlý a komplikovaný návod ke hře. To byl také můj největší problém v začátcích hry. Z počátku se mi zdála neuvěřitelně složitá (bez návodu jsem neudělala ani ránu), dlouhá, málo komunikativní…zkrátka měla jsem s ní asi podobné zážitky, jako píše podemnou „“luinorn““ (plus nervy, že jsem takovou hru, která nesplnila mé očekávání, dala příteli jako dárek).
  Ovšem nutno říct, že se od té doby hodně změnilo. Nepolevili jsme a hru hráli od Vánoc asi 15x. Když jsme totiž pochopili všechna pravidla a naučili se je, Osadníci nás začli velice bavit. Najednou je komunikace až až, délka hry je teď okolo 70 min. a ačkoliv končíme často těsně, hra je do konce napínavá a plná zvratů (klidně bych konec hry prodloužila do 13bodů). Musím říct, že teď už by mě ani nenapadlo o ní napsat, že je nezáživná nebo nudná. Ráda si ji kdykoli zahraju a po hře s chutí vyzvu soupeře na odvetu. Myslím, že po pochopení všech pravidle a vcítění se do nich (což bylo asi tak po páté hře) je to velice zdařilá a společenská společenská hra :-)…i když jen pro dva…
  A taky mě mrzí, že není rozšíření……..

  Prostě chce to nepolevit a HRÁT….:-)

 8. azzinello
  4 z 5

  :

 9. bulik
  5 z 5

  :

 10. Ladik81
  5 z 5

  :

 11. budkin
  3 z 5

  :

 12. kjubik
  5 z 5

  :

 13. Hapina
  4 z 5

  :

 14. Aldomoro
  4 z 5

  :


  Nemohu souhlasit s recenzentem Sharkem, že v této hře dominuje náhoda. Sice také nejsem příznivcem kostek, ale jelikož vždy berete nějakou surovinu, dá se tomu přizpůsobit hra. Pokud například padá hodně číslo, kde je zlato, pak je potřeba sehnat směnárnu a v co největší míře využívat akční karty. Mám tuto hru několik měsíců a sehráli jsme téměř 70 partií vždy se stejným soupeřem a pokud by zde rozhodovala náhoda stav by byl zhruba vyrovnaný, ale vyhrál jsem přes 50 partií zatímco soupeř přes 10. I zdánlivě prohrané partie hned na začátku jsem dokázal zvrátit a pomocí vhodné strategie nakonec vyhrát. Nechci se zde chlubit, ale pouze uvést věci na pravou míru. Hrajeme hru dokonce do 13-ti bodů a není pravdou, že kdo má méně měst nemá šanci stavět body – spoustu her jsme měli velice vyrovnaných, kdy stav byl třeba 11 ku 12 a oba měli šanci vyhrát. Pokud má hráč méně měst, je potřeba zvolit vhodnou strategii a nebudu samozřejmě kupovat třeba klášter nebo spousty rytířů.

  Myslím, že je potřeba sehrát větší množství partií, jelikož ze začátku jsem byl také dost skeptický, že rozhoduje náhoda – po několika hodech jsem hru balil, protože jsem měl za to, že je prohraná. Mám rád i deskové Osadníky, ale náhoda u nich hraje mnohem větší roli než u karetních.

 15. jpmce
  5 z 5

  :

 16. Mick
  3 z 5

  :

 17. konpok
  3 z 5

  :

 18. Kureš Pavel
  5 z 5

  :

 19. nightfall
  2 z 5

  :

 20. JSat
  3 z 5

  :

 21. KingPat
  2 z 5

  :

 22. danielraska
  4 z 5

  :

 23. Lukas
  5 z 5

  :


  Je to skvelá hra s kopu dobrými možnostami pre 2 hráčov. V tejto hre ide i jak v deskovej verzie tak i u kartovej, kto má najviac bodov vyhráva, v tomto prípade 12 bodov. Je to hra o zisku jednotlivých surovin( na začiatku je totiž 6 čísel, všetkí čísla máš, čiže nikdy sa nemusíš báť, že hodom kockou si nezískal surovinu). V tejto hre je veľký dôraz na akčné karty (nestoja nič) a ide ich používať až ked obaja hráči majú 3body a viac. Akčnou kartou môžeš súperovi zničiť budovu, pozor!!! nie dedinu alebo mesto, taktiež dajú sa tu zabiť rytieri akčnou kartou tzv. Čiernym rytierom ale i ked je pohroma napr. mor ale zabíja aj teba aj protihráčovi. Ďalej napr. u deskovej verzie sa zdvojnásobuje ale u kartovej nie, max počet vybraného druhu suroviny je 3, tento počet nejde prekročiť, ale su budovy ktoré zdvojnásobujú Ale aj tak neprekročia hranicu. Vždy na začiatku svojho ťahu hádžete s kockou akcií a s kockou výnosu a to naraz. Kocka akcií prináša udalostí (mor), turnaje, rodný rok, mlýn a zlodeja. Kocka výnosu prináša suroviny. Mesto stojí tak jak u deskové verzie, prináša 2 body, nezdvojnásobňuje. Dedina stojí tak jak udeskové verzie, prináša 1bod. Cesta stojí inak, 2 tehly a 1 drevo, pozor! u kartovej verzie nejevstuje body za najväčšiu cestu. Jevstuje tu kto ma najviac rytierov ale v inakšom pravidle. Stredom hry budete body zhánať už za budovy najlepšia a najdrahšia budova je katanský monument ktorý prináša 2 body, ostatné mestské stavby prinášajú 1 bod. Koniec hry je v prípade hráča ktorý ma 12 bodov. Dávam hodnotenie 5.

 24. Longshanx
  4 z 5

  :

 25. sir Thomas Stanley
  3 z 5

  :

 26. Yuri
  2 z 5

  :

 27. Lukas
  4 z 5

  :


  Je to skvelá hra s kopu dobrými možnostami pre 2 hráčov. V tejto hre ide i jak v deskovej verzie tak i u kartovej, kto má najviac bodov vyhráva, v tomto prípade 12 bodov. Je to hra o zisku jednotlivých surovin( na začiatku je totiž 6 čísel, všetkí čísla máš, čiže nikdy sa nemusíš báť, že hodom kockou si nezískal surovinu). V tejto hre je veľký dôraz na akčné karty( nestoja nič) a ide ich používať až ked obaja hráči majú 3body a viac. Akčnou kartou môžeš súperovi zničiť budovu,pozor!!! nie dedinu alebo mesto, taktiež dajú sa tu zabiť rytieri akčnou kartou tzv. Čiernym rytierom ale i ked je pohroma napr. mor ale zabíja aj teba aj protihráčovi. Ďalej napr. u deskovej verzie sa zdvojnásobuje ale u kartovej nie, max počet vybraného druhu suroviny je 3, tento počet nejde prekročiť, ale su budovy ktoré zdvojnásobujú Ale aj tak neprekročia hranicu. Vždy na začiatku svojho ťahu hádžete s kockou akcií a s kockou výnosu a to naraz. Kocka akcií prináša udalostí (mor), turnaje, rodný rok, mlýn a zlodeja. Kocka výnosu prináša suroviny. Mesto stojí tak jak u deskové verzie, prináša 2 body, nezdvojnásobňuje. Dedina stojí tak jak udeskové verzie, prináša 1bod. Cesta stojí inak, 2 tehly a 1 drevo, pozor! u kartovej verzie nejevstuje body za najväčšiu cestu. Jevstuje tu kto ma najviac rytierov ale v inakšom pravidle. Stredom hry budete body zhánať už za budovy najlepšia a najdrahšia budova je katanský monument ktorý prináša 2 body, ostatné mestské stavby prinášajú 1 bod. Koniec hry je v prípade hráča ktorý ma 12 bodov.

 28. Valpurgius
  5 z 5

  :

 29. MM
  4 z 5

  :

 30. kajax22s
  2 z 5

  :

 31. Pavla
  3 z 5

  :

 32. wray
  5 z 5

  :

 33. damor
  4 z 5

  :

 34. Pivrn
  4 z 5

  :

 35. TomasK
  4 z 5

  :

 36. David
  2 z 5

  :

 37. jakub
  4 z 5

  :

 38. ond
  2 z 5

  :

 39. Marek
  3 z 5

  :

 40. aMPY
  4 z 5

  :

 41. Lord Alfik
  5 z 5

  :

 42. Jekor
  4 z 5

  :

 43. drek
  4 z 5

  :

 44. Stinin
  4 z 5

  :

 45. Nicholas
  4 z 5

  :

 46. eklp fistronek
  3 z 5

  :

 47. Arvi
  3 z 5

  :

 48. RionMerist
  4 z 5

  :

 49. paladin91
  3 z 5

  :

 50. rix
  5 z 5

  :

Přidat hodnocení hry