Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2021

Deja vu je postřehovka, která prověří paměť


Mezi letošními novinkami najdete také menší hru od Piatniku, která nese název Deja vu. Krabička ukrývá žetony nejrůznějších předmětů a velké karty. Zahrajete si ji ve 2–6 hráčích od 8 let. Jedna partie vám zabere do 15 minut.

Hrát budete celkem 3 kola. V každém nasbíráte nějaké body, nebo vyjdete s prázdnou. Záleží na tom, jak budete úspěšní, a zda neuděláte chybu. Balíček karet položíte doprostřed stolu a okolo rozložíte žetony předmětů. Pak se střídáte v otáčení karet. Pokud si myslíte, že se některý obrázek objevil podruhé, rychle si k sobě vezmete příslušní předmět. Kolo končí po otočení poslední karty. Na to, že jste vzali nesprávný předmět, se přijde v okamžiku, když se jeho obrázek znovu objeví na kartě a někdo jiný ho nemůže vzít, protože leží před některým hráčem. Tento hráč v tomto kole nezíská žádné body.

Hra je rychlá, svižná a vyžaduje plné soustředění. Nejlépe si zahraje skupinka dětí, ale užijete si ji i v rodinném kruhu. Žetony předmětů jsou velké a graficky krásně zpracované. Hodí se i na cesty a pro chvíle, kdy máte jen pár minut.


Napsat komentář