Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2021

Co ještě Dino chystá do konce roku 2019


Před prázdninami Dino vydalo rodinnou strategii Dračí palác, která obsahuje krásné hrací kameny. Můžete se také pustit do nových EXITů – nápaditých a vydařených únikových her na různá témata a obtížnosti. Začátečníkům doporučujeme Potopený poklad, těm zkušenějším například Polární stanici.

Pro letošní rok to ale není všechno, co Dino připravuje. V říjnu se do našich obchodů vrací Stratego. Je to klasika pro dva hráče, kterou můžete znát jako hru Maršál a špión. Vyjde v krásném provedení. Hráči proti sobě postaví své armády se skrytými typy jednotek. Ty proti sobě postupují a snaží se odhalit a dobýt hlavní stan. Hra je určena pro hráče od 8 let.

Také další hra patří ke starším hrám, které se dočkaly nového vydání. U nás ale není moc známá, přestože ve světě se jí prodalo mnoho. Od září bude v prodeji abstraktní strategie Sequence, kterou si zahrajete ve 2–12 hráčích od 7 let. Během hry umisťujete své žetony na herní plán tak, abyste vytvořili řadu pěti žetonů – sequenci. Přitom se snažíte bránit ostatním, aby nebyli rychlejší.

Na své si přijdou také děti. V září bude k dispozici hra Diamantový les, která je určena pro 2–4 hráče od 5 let. V rolích trpaslíků procházejí hráči po paměti temným lesem a snaží se jako první najít čtyři barevné diamanty. Herní plán je variabilní.

Poslední z chystaných novinek, kterou dnes představíme, je slovní hra TEAM Words, která je určena pro 2–10 hráčů od 10 let. Ve hře jsou kostky s písmeny, které přiřazujete na karty s tématy. Kterému týmu se podaří společně najít správné slovo v dané kategorii, boduje. Tato hra vyjde také v září.


Napsat komentář