Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2021

Aztékové jsou novou frakcí hry Settlers: Zrod impéria


REXhry připravili druhé velké rozšíření hry Settlers: Zrod impéria. Přináší Aztéky, novou frakci s unikátními možnostmi, jak budovat své impérium. Šestá frakce umožňuje i hru v šesti hráčích, ale to autor hry nedoporučuje, protože by to hru neúměrně prodloužilo a vznikaly by dlouhé prostoje. Doporučuje proto hru maximálně ve čtyřech hráčích.

Rozšíření přináší celkem 110 nových karet a množství žetonů. Kromě karet Aztéků to jsou karty pro každou z dosud vydaných frakcí. Setkáte se také s novou barvou karet – oranžovou – a novým typem prostředku – žetony přízně bohů. Nové rozšíření můžete mezi běžné a frakční karty a hrát se všemi dohromady (hra pak ale může být poněkud nevyvážená) nebo se řídit pravidly pro standardní hru a sestavit frakční balíčky. V tom případě smícháte základní hru jen s jedním rozšířením a frakční balíček bude mít přesně 30 karet.

 

Novými mechanismy jsou vzývání bohů a božská přízeň. Hráči během hry získávají přízeň bohů jako nový prostředek. Jedna frakce přitom může mít v jednu chvíli nejvýše 1 žeton přízně od každé barvy. Vzývání bohů je nový druh akce, který najdete na některých kartách z rozšíření. Při akci vzývání bohů, odhalujete karty z běžného balíčku a vyhodnocujete efekt podle jejich barvy. Pokud máte žetony přízně, můžete je využít místo karet. Konkrétní efekt závisí na kartě, která spustila akci vzývání bohů.

Rozšíření Aztékové do hry přináší novou frakci s novými možnostmi, které obohacují hru a herní strategie. Ocení ni ho především náročnější hráči, kteří si hru Settlers: Zrod impéria oblíbili.

 

Související články:

Settlers: Zrod impéria v katalogu Hrajeme.cz:

Napsat komentář