Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2021

Soutěž o strategickou hru Pharaon


AKTUALIZOVÁNO O VÝSLEDKY Soutěžit o novou hru Pharaon můžete do 15. prosince 2020. Můžete vyhrát, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanoušky portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo zde pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podmínky soutěže níže.

Pharaon je středně náročná strategická hra, kterou si zahrajete až v 5 hráčích, ale můžete ji hrát i sami v sólové variantě. Zavede vás do starověkého Egypta. Během hry budete usilovat o to, abyste získali co největší prestiž a abyste se připravili na cestu do zásvětí. Hra propojuje mechanismus správy zdrojů a obsazování akčních polí. V této hře je celkem pět sektorů, z nichž si můžete vybrat.

Termín soutěže: 3.–15. prosince 2020 (soutěž byla ukončena)

Soutěž již skončila. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel.

Hru Pharaon, kterou do soutěže věnoval MindOK, získala Dita M. z Brna.

Vítězi gratulujeme!

Soutěžní otázky:

 1. Kolik kol se ve hře Pharaon hraje?
 2. Kolikrát se v textu představení hry Pharaon, včetně titulku, vyskytuje její název?
 3. Jak staré děti hru Pharaon podle nás zvládnou: 7/8/9/10/11/12?
 4. Anketa: Chtěli byste, aby soutěže na Hrajeme byly náročnější, nebo vám nastavený formát vyhovuje? (Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

(Správné odpovědi najdete níže.)


Své odpovědi pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz.

2. Odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).

3. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí) či být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.

Výhru do soutěže věnuje MindOK.

MindOK

Související články:


Odpovědi na soutěžní otázky:

 1. 5 kol.
 2. 5x.
 3. 10 let.

63 Komentáře
 1. Osirig

  12.12.2020 11:27

  Osobně bych je nedělal náročnější. Už jsem párkrát narazil na to, že jsem hledal v otázce „chyták“ a říkal si, že konečně složitější otázka, ale pak jsem při vyhlášení zjistil, že jsem vlastně blbě pochopil, kde třeba hledat. Například uvedu, že jsem jednou pochopil „v představení hry“ v oficiálním představení na stránkách výrobce a ne zde na webu, kde pak bylo více možných odpovědí. Složitější otázky občas vyžadují jednoznačné zadání.

 2. Maky23

  11.12.2020 12:53

  Obtížnost mi vyhovuje, ale nevadily by mi ani o trochu těžší otázky (ale ne otázky typu „kolikrát je vyobrazeno zvíře v pravidlech hry apod“).
  Chybí mi tu zveřejňování správných odpovědí, aby soutěžící mohl zkontrolovat, zda prohrál, protože odpověděl špatně nebo měl jen smůlu a vybrali jste někoho jiného 😉

 3. Rujha

  10.12.2020 20:33

  Soutěžní formát (tři otázky ve formuláři a vyjádření do ankety) vyhovuje. Obtížnost by klidně mohla být trochu vyšší, ale i takto je to ok. Asi spíš záleží, kolik správných odpovědí tak dostáváte 🙂

 4. TucanCZ

  6.12.2020 11:01

  Náročnost soutěží je nastavena optimálně. Člověk musí vědět nebo umět informace dohledat. Přitom to není hledání informační jehly v kupce internetového sena A rozhodně se mi líbí i anketní část soutěže.

 5. Tens

  5.12.2020 22:50

  nastavení a formát hry mi vyhovuje, sice jsem ještě nevyhrál ale z vašich soutěžních otázek se o hře vždycky něco nového dozvím. Líbila se mi osobně i ta poznávačka na detail figurek – Pád Avalonu.

 6. Artholl

  4.12.2020 16:06

  Náročnost mi vyhovuje. Když to bude těžší, ale informace se stejně budou dát dohledat, tak to vlastně nic nepřinese. Pokud to bude tipovací, tak je typ soutěží, co moc nemusím. Tohle je asi ideální.
  Ale jak už tu někdo psal, souhlasil bych s tím, abych se dozvěděl, jestli jsem byl ve slosovaní, nebo ne. Už jsem se soutěže mnohokrát zúčastnil, ale nevím, kolikrát jsem vlastně měl šanci něco vyhrát.

 7. Ditt

  4.12.2020 15:44

  Otázky jsou tak akorát, ale mnohem těžší bylo se zaregistrovat (nepřišel registrační e-mail, místo potvrzení bylo nutné obnovit „zapomenuté“ heslo, na tento mail jsem dlouho čekala, změnila jsem heslo a po prvním přihlášení jsem musela znovu „vygenerovat“ nové heslo…)

 8. Rayus

  4.12.2020 12:12

  Vcelku mi formát vyhovuje. Občas se stane, že nějakou informaci trvá delší dobu nalézt, ale zatím se mi to vždy podařilo. Jednou se stalo, že otázka byla poněkud nejednoznačná – to bylo nepříjemné, ale stalo se to pouze jednou :). Jedině bych taky uvítal informaci zda jsem odpovídal správně a jsem ve slosování o hru.

 9. maneek

  4.12.2020 6:21

  Ne, ne! Náročnější ne! Je to tak akorát. Vždycky je potřeba se někam odkliknout, aby se zjistily odpovědi, ale není potřeba pročítat celá pravidla anebo prohledávat celé internety! 😉
  Hlavně jsem rád, že vůbec nějaké soutěže jsou! DÍKY!

 10. Houp

  3.12.2020 23:24

  Formát vyhovuje. Těžší bych nechtěl. Občas může být fajn soutěž s tipovací otázkou, kdy vyhraje ten, co je nejblíž, ale nesmí to být něco, co pro někoho není tipovací (např. váha hry – může někdo u kamaráda zvážit) ..

Napsat komentář