Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2022

Soutěž o karetní hru Pán prstenů


AKTUALIZOVÁNO O VÝSLEDKY Soutěžit o novou hru Pán prstenů: karetní hra, revidovanou edici, můžete do 1. února 2022. Můžete vyhrát, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanoušky portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo zde pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podmínky soutěže níže.

Pán prstenů: karetní hra je rozšířené vydání základní sady známé a úspěšné hry. Kromě více karet přináší i nové typy, které využijete při kampaňové hře. Jedná se o kooperativní hru, ve které si vyberete hrdiny a s nimi procházíte zvolený scénář. Společně uspějete, pokud splníte úkol. Tato nová edice vychází 28. ledna.

Termín soutěže: 20. ledna–1. února 2022 (soutěž již byla ukončena)

Soutěž již skončila. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel.

Hru Pán prstenů: karetní hra, revidovaná edice, kterou do soutěže věnoval Blackfire, získává Jana Š. z Dubí.

Vítězi gratulujeme!

Soutěžní otázky

 1. Pro kolik hráčů je určena nová edice karetní hry Pán prstenů?
 2. Jaké nové typy karet nová edice karetní hry Pán prstenů přináší?
 3. Kolik kopií karty Gandalf nová edice karetní hry Pán prstenů obsahuje?
 4. Anketa: Máte svůj oblíbený „svět“ a hry do něj zasazené (jako jsou Star Wars, Pán prstenů, Zeměplocha, Warcraft, Zaklínač, Hra o trůny? Které to jsou a proč? (Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

(Správné odpovědi najdete níže.)


Své odpovědi pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz.

2. Odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).

3. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí), nebo být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.

Výhru do soutěže věnuje Blackfire.


Související články:


Odpovědi na soutěžní otázky:

 1. .Určena je pro 1–4 hráče.
 2. Karty výhod, strastí a karty pro kampaň.
 3. 8 kopií karty Gandalf.

70 Komentáře
 1. Fylochinon

  29.1.2022 0:20

  Mám rád několik světů, jednak je to svět Cthulhu mýtusu a hry jako Akrham horror díky hutné atmosféře kterou dokáží vytvořit, taky svět Arzium, což krásný, snový a originální svět a také svět Středozemě, kde se odehrály úžasné příběhy z pera mistra Tolkiena a rád do něj zavítám skrz hry.

 2. Terkamh

  28.1.2022 10:32

  Momentálně je mým nejoblíbenějším světem v deskovkách Arzium (Cestou necestou, zbloudilí), nejspíž díky ilustracím a jeho „klidnému“ (nekrvelačnému, neuspěchanému) pojetí fantasy. Jinak mám ráda i svět Harryho Pottera díky knížkám a svět Marvelu díky filmům.

 3. Eva Felicita

  25.1.2022 14:27

  Abych pravdu řekla, ještě jsem žádnou takovou hru nehrála. Začala jsem hrát deskovky s dětmi a ty ještě pro tento druh nedorostly.. Ale milujeme Středozem a chtěli bychom se do ní občas dostat i jiným způsobem, než četbou.

 4. vojtechrydl@gmail.com

  25.1.2022 13:19

  Popravdě není svět, ve kterém se daná hra odehrává při výběru moc důležitý.
  Kromě klasiky (Pán prstenů, Star Wars, Duna), ale zmíním určitě svět Marvelu, ve kterém vychází poslední dobou kvalitní hry. Bavaí mě právě kvůli tomu, že nepřebírají téma superhrdinů jen povrchně, aby se díky známým tvářím lépe prodávali, ale využívají ho skvěle v herních mechanikách a prvcích.

 5. Kapeca

  24.1.2022 21:19

  Už od střední jsem rád četl sci-fi a fantasy knihy, moje nejoblíbenější dílo byla Duna. Pak jsem se dostal přes Hobita k Pánu prstenů, který mě taky dostal (četl jsem hlavně klasiku jako je Asimov, Clark, Lem, …). Z poslední doby jsem si oblíbil Zaklínače a Píseň ledu a ohně. Některé knihy so povedly i docela dobře zfilmovat, např. Pán prstenů, nebo první serie Hry o truny. U Duny je to horší, dle mě kniha nezfilmovatelná. Podobně to mám i s hrami inspirovaný těmito knihami, některé jsou povedené a jiné méně. Hry si dle tématu/předlohy nevyybírám, spíš dle hratelnosti, herního mechanismu, recenzí nebo doporučení.

 6. Clon

  24.1.2022 19:59

  Kromě standardních LOTR a SW, ze kterých jsem ale nehrál mnoho her a žádnou kterou bych označil za pecku, jsem velký fanda Zeměplochy a v ní zasazené hry Ankh-Morpork která patří k velmi oblíbeným. Téma souboje o moc je přímo propojené s mechanikou area control a karty s postavami mají efekty velmi blízké jejich působení v předloze.

 7. Lucas

  24.1.2022 18:14

  Mojími najobľúbenejšími universami sú Star Wars, Marvel a Pán Prstenou, od malička mám rad sci-fi a fantasy. Z tých svetov si rád pozriem každý film či zahrám hru, taktiež knihou nepohrdnem,
  človek pri nich ujde od realiti a svojich problémov a stane sa hrdinom s jeho vlastnými problémami.

 8. MC

  24.1.2022 11:12

  Obecně mi příliš nezáleží na tom, do jakého světa je hra zasazena a jestli vůbec. Hře to samozřejmě dává zajímavý nádech, když je zasazena do nějakého světa, který znám i z knih, nebo filmu, ale není to na hře to nejdůležitější.

 9. Oroboros

  23.1.2022 14:03

  Mezi nejoblíbenější žánry patří horror a fantasy. Více než na téma se však zaměřujeme na mechaniky hry, grafické ztvárnění a celkový dojem ze hry. Výběr je dnes tak pestrý, že zaměřit se pouze na jeden „svět“ znamená ochudit se o zbytek vesmíru.

 10. vustak

  22.1.2022 22:41

  z fantasy svetov sú mi blízke Stredozem, Zaklínač a Zemeplocha, z sci-fi hlavne Duna. Stolovky z týchto svetov ale často nehrávam (novú Dunu som ešte neskúšal), hry vyberám skôr podľa mechaník a hrateľnosti.

 11. Rajcak

  21.1.2022 20:36

  Hrál jsem PC hru Pán prstenů a byl jsem z ní nadšen, uplynulo hodně let a přešel jsem na deskové hry. V tomto žánru jsem si ještě žádnou nezahrál. Proto mě láká představa si zahrát Pána prstenů i v karetní podobě.

 12. Martin Blatný

  21.1.2022 18:58

  Herních světů mám oblíbených několik (Pán prstenů, Zaklínač, Zeměplocha), ale až na výjimky (jako např. LOTR LCG) pro ně neexistují dobré deskové hry. Jako nejlepší hru podle knihy tedy vybírám hru Duna: Impérium – Duna je pro mne s přehledem nejlepší sci-fi série a Duna: Impérium (kromě toho, že je to obecně kvalitní hra) docela dobře vystihuje aspekty tohoto univerza.

 13. Janye

  21.1.2022 14:53

  Středozem. Od malička. 🙂 Milovala jsem hru Hobit, tu starou, dnes už skoro nesehnatelnou, a moc ráda bych se do tohoto světa zase ponořila… Takže vše kolem Hobita a Pána Prstenů mi mé dětství připomene a proto mám Středozem tak ráda. Krásný, poetický a k dokonalost propracovaný svět. Neuvěřitelné dílo.

 14. konpok

  21.1.2022 13:15

  Moje oblibeneherni jsou svety jsou prave svety Pana Prstenu a Hvezdnych valek. Oboje prinaseji uzasne pribehy, kde bojuje dobro a zlo proti sobe. Pokud bych mel jmenovat konkretni hry tak Pan prstenu Putovani po Stredozemi je priklad hry, ktera se u nas hrala a i dohrala do konce. Dalsi mou oblibenou je Star Wars: Rebelie ktera dokaze napsat krasne pribehy souboje dobra a zla.

 15. Daw8ID

  21.1.2022 12:58

  Asi úplně nemám, ale když se jedná o Zaklínače, Fallout nebo Marvel, tak mě hra rozhodně zajímá, ale ještě to není rozhodující faktor si ji pořídit. 🙂 Doma mám Marvel Splendor, Fallout Shelter a na Zaklínače si budu muset ještě nějakou dobu počkat…:)

 16. Mr.Behemoth

  21.1.2022 9:28

  Oblíbených světů mám mnoho díky filmům, knihám, počítačovým hrám apod. Pokud mi ale sedí zpracování nějakého světa v deskových hrách tak rozhodně Lovecraft. Zatím jsem nenarazil na hru, která by mě z Lovecraftova světa nebavila 🙂 a k podpoření atmosféry si většinou i pouštíme hororovou hudbu.

 17. Pepogn

  21.1.2022 9:02

  U her je mi to vlastně asi úplně jedno. Oblíbené světy mám (Zaklínač, LotR, Zeměplocha) ale hry nepořizuju jen na základě světa, ve kterém se odehrávají. Když o tom tak přemýšlím, tak ze zmíněných světů nemám hru žádnou 😀

 18. Hartiss

  21.1.2022 1:51

  Mezi mé nejoblíbenější univerza patří právě Středozem, díky své neuvěřitelné propracovanosti, dokonale a detailně vymyšlenému světu se svou vlastní mytologií. A navíc.. Kdo by nemiloval malé obtloustlé požitkáře Hobity?
  Mám rád také knihy a hry ze světa Harryho Pottera. O tomto čarodějném světě jsem snil celou základní a střední školu.
  Zaklínačův Kontinent mě zase baví v tom, jak se autor inspiroval slovanskou mytologií, která mě v jeho podání velmi baví.
  Poslední svět, který bych rád zmínil, je Midkemie od autora R.E Feista. Jeho knihy mě provázeli již od druhého stupně základní školy. Skvělé knihy. Bohužel jsem nikdy nikde nenarazil na žádnou deskovku z tohoto kontinentu, vlastně ani netuším jestli nějaké jsou. Pravděpodobně ne, a to je škoda.

Napsat komentář