Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2022

Soutěž o hru Valhalla


AKTUALIZOVÁNO O VÝSLEDKY Soutěžit o novou hru Valhalla můžete do 10. prosince 2019.
Můžete vyhrát, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanoušky portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo zde pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podmínky soutěže níže.

Valhalla je kostkovo-karetní hra, ve které představujete vůdce vikingských kmenů, jarly. Vedete své bojovníky do bitev a bojujete s ostatními, protože skrze smrt v boji dosáhnete větší slávy. Ve hře proto získáváte nové bojovníky, pomocí kostek je aktivujete a případně je posilujete akčními kartami. Vyzkoušet můžete různé moduly, zahrát si sólově či týmově.

Termín soutěže: 28. listopadu–10. prosince 2019 (soutěž byla ukončena)

Soutěž již skončila. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel.

Hru Valhalla, kterou do soutěže věnoval Blackfire, získal Martin J. z Prahy 4.

Vítězi gratulujeme!

Soutěžní otázky:

 1. Pro kolik hráčů je hra Valhalla určena?
 2. Za jakých podmínek partie hry Valhalla končí?
 3. Kolik je ve hře Valhalla kostek a jakou mají barvu?
 4. Anketa: Která hra vydaná v tomto roce u nás vám udělala největší radost a proč? (Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

(správné odpovědi najdete níže)


Své odpovědi pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz.

2. Odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).

3. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí) či být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.

Výhru do soutěže věnují REXhry.

REXhry


Odpovědi na soutěžní otázky:

 1. Pro 1–6 hráčů.
 2. Jakmile je dobraná poslední karta ze společného balíčku, nebo jakmile jeden z hráčů přijde o svůj čtvrtý žeton štítu, spouští se konec hry. Každý hráč odehraje ještě jeden plnohodnotný tah, načež nastane Ragnarök. Během něj útočí všichni hráči najednou. Nevybírají si protivníka (a nemohou tedy získat další štíty), jen se snaží poslat své poslední válečníky do Valhaly jejich aktivováním pomocí kostek.
 3. Ve hře je 15 bojových kostek (6 červených, 6 černých a 3 šedé)
 4. Anketa: Která hra vydaná v tomto roce u nás vám udělala největší radost a proč? – Často jste zmiňovali hry: Nemesis, Gloomhaven, Valhalla, Divukraj, Na křídlech, Kartografové, Obludárium, aj. Najdete je v komentářích pod článkem a pod FB příspěvkem.

77 Komentáře
 1. Martin Blatný

  4.12.2019 10:53

  Výborných her bylo letos víc než dost (Ex Libris, Hrdina v kostce, V pasti, Hadara, Duplik, Gloomhaven, Vítejte ve svém vysněném domově, Railroad Ink, Na křídlech, Nemesis, Kartografové, Obludárium, Siegestorm, Tapestry, Valhalla atd.), za mne bych ale dal hlas Mage Knight UE – taky už jsem nedoufal, že se reprint podaří. Kdybych si měl vzít na pustý ostrov jen jednu hru, asi by to byla tato…

 2. Lucas

  3.12.2019 21:59

  Na křídlech (MindOK)

  Hra je plná nádherných ilustrácií a má kvalitné komponenty, pravidla sú veľmi prístupné a osloví aj nehráčov. Ponúka naozaj veľa možností ako hrať. Upúta okamžite hlavne svojim vizuálom a to aj nehráčov. Ťahy v hre rýchlo odsýpajú a celkovo je hra veľmi svižná. Nikdy si nemôžem dopredu premyslieť stratégiu ale musím hrať s tým čo mi príde na ruku a to je veľké plus. Má navyše aj vzdelávaciu hodnotu.

 3. sajdeman

  1.12.2019 1:56

  Největší radost mi udělalo nové rozšíření ke hře MARS: TERAFORMACE „NEKLID“, protože mám všechna rozšíření a v neposlední řadě se asi jedná o druhé nejlepší rozšíření k této hře, hned po „Předehra“. Další hra, která mě velice překvapila, je DRAČÍ PALÁC. Tam je důvod ten, že jsem se vždycky (bez důvodu) vyhýbal abstraktním hrám, ale z DP jsem nadšený. No a samozřejmě NEMESIS – tahle hra má jedinou chybu: nevlastním jí

 4. Polsn

  30.11.2019 13:11

  Za mne to je Tapestry. Ta hra se nám na stul dostala od svého vydání tolikrát že předčila vše. Nejvíce mne ale na ni uchvacuje ta situace do které dostane hráče a ten musí i ze špatně karty tapiserie která mu přijde na ruku vytěžit maximum. Mechanismus hry funguje na výbornou.

 5. DaViD_82

  30.11.2019 1:56

  Zombie Kidz: Evoluce, protože se jedná o jednu z mála her pro škol(k)ou povinné, která se díky krátké herní době nepřejí ani dospělým. Navíc moc pěkně udělaný, motivující a děckám na míru ušitý legacy systém.

 6. Fntik

  29.11.2019 14:58

  Gloomhaven.
  Tahle hra mi připoměla detství kdy jde se nekolikrát nachomejtnul k Dračímu doupěti. Je sice problém najit vážnější hráče co rádi rpg. Ale o to míň se ohraje. Přes velkou cenovku je to ale našlapaná zábava.

Napsat komentář