Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2020

Soutěž o hru Tapestry


AKTUALIZOVÁNO O VÝSLEDKY Soutěžit o novou hru Tapestry můžete do 19. listopadu. Upravujeme podmínky soutěže: Můžete vyhrát, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanoušky portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podrobné podmínky soutěže níže.

Tapestry je nová hra, jejímž autorem Jamey Stegmaier, tvůrce například her Scythe nebo Charterstone. V češtině ji právě vydalo Albi. Přináší propracovanou strategickou hru na civilizační téma s jednoduchými pravidly. Každý hráč v ní buduje svou civilizaci, objevuje, zkoumá, buduje, bojuje. Hra vás potěší precizním zpracováním. Určena je náročnějším hráčům, ale osloví i ty příležitostné.

Termín soutěže: 6.–19. listopadu 2019 (soutěž byla ukončena)

Soutěž již skončila. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel.

Hru Tapestry, kterou do soutěže věnovalo Albi, získal Tomáš J. z Prahy.

Vítězi gratulujeme!

Soutěžní otázky:

 1. Ve hře Tapestry si ve svém tahu zvolíte jednu ze čtyř stupnic pokroku, jaké je jejich zaměření?
 2. Kdy pro vás partie hry Tapestry končí (jakou akcí)?
 3. Jmenujte 4 hry či rozšíření, které Albi ještě plánuje do konce roku 2019 vydat?
 4. Anketa: Doporučujete/doporučil(a) byste náš portál o moderních společenských hrách Hrajeme.cz svým přátelům a proč? (Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

(správné odpovědi najdete níže)


Své odpovědi na tři otázky pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz. A odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).

2. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí) či být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.

3. Odpovědět na anketní otázku v komentáři pod tímto článkem s vyhlášením soutěže nebo v komentáři pod příspěvkem o soutěži na Facebooku (jméno/přezdívka musí souhlasit s tím, které uvedete ve formuláři).

Výhru do soutěže věnuje Albi.

logo-yellow-albi

Tapestry v katalogu Hrajeme.cz:Odpovědi na soutěžní otázky:

 1. Věda, Vojenství, Technologie, Objevitelství .
 2. Hra pro hráče končí, jakmile dokončí své poslední (páté) zvýšení blahobytu.
 3. Napříklak: Siegestorm, Robinson Crusoe: Záhada ztraceného města, Změňte osud, Yogi Guru, Karak: Regent, Ubongo 3D Family.
 4. Odpovědi na anketu najdete níže v komentářích a na Facebooku u postu zde a zde.

DOPORUČUJEME nejlepší novinky
66 Komentáře
 1. nolwe

  16.11.2019 15:18

  Určitě každému, kdo má zájem o stolní hry toto stránku doporučuji. Je to vlastně jediná, kam chodím na informace o nových hrách. Oceňuji recenze a doporučení her, které pak celá rodina dlouho hrajeme.
  Díky

 2. Holy

  16.11.2019 5:48

  Hrajeme.cz doporučuji, kudy chodím. Nejlepší je ohlašování novinek, zpracování „kalendáře“ vydávaných her a reportáže z různých herních akcí a událostí. Přitom vše velice kvalitně a přehledně.

 3. Lucas

  14.11.2019 18:50

  Áno doporučil, hrajeme.cz je velmi prehladne a má oproti konkurenčným zatrotleným hrám lepší design, zdá sa mi že hrajeme.cz je skôr pre širšiu verejnosť, keďže vizuál stránky upúta hneď od začiatku, konkurenčne zatrotlené hry majú vizual horší a obyčajný návštevník ktorý sa začína len zoznamovať s deskovými hrami sa v ňom horšie orientuje, áno je pravda že zatrotlené hry majú oveľa viac info a rebríčkov a aj väčšiu knižnicu hier, ALE ocenia to len najvačší fanúšici stolových hier, a tý sú schopný si najsť info o hrách aj na board game geeku, ale obyčajný človek čo si zahraje sem tam hru alebo len v sebe v budúcnosti objavi nadšenca a hrača stolných hier viacej ocení hrajeme.cz, kde má súhrn aktuálnych hier, hier ktoré sú práve v kurze, to že sa môže zapojiť do súťaže je pre neho plus a takto sa pri hladaní odpovedi na otázky dozvie viac o producentoch hier a ich ďaľších produktoch a možno si kúpi pár dalších kúskoch koté ho oslovia, a odporúčať hrajeme.cz má zmysel práve tomu širokému okruhu ľudí ktorý o hrách vela nevie a ktorý nechcu aby na nich hned vypadlo kvantum informácí, tabuliek a prehladov, ale práve pekný vizuál, zhrnutie noviniek a hier v kocke, a možnosť nečo sem tam aj vyhrať, keď budu chcieť o hrách dalšie info tak sa s hladaním radi potrápia, ale dôležitý je prvý dojem a tem má hrajeme.cz excelentný.

  CHVÁLIM 🙂

 4. pecar

  13.11.2019 18:31

  Kdybych znal někoho, kdo hraje deskovky, tak asi ano. Nicméně jsou zde i jiné weby, kde se člověk dozví dosti o hrách. Je tu jistě prostor tyto stránky více vylepšit. I tak díky za tyto stránky, takže ano, doporučil 🙂

 5. Pepogn

  13.11.2019 10:55

  Určitě bych portál doporučil, neboť se jedná o komplexní server se spoustou informací na jednom místě. Za nejpřínosnější považuji seznam novinek a plán vydavatelů ze všech vydavatelství na jednom místě. A jsou tu fajn soutěže.

 6. GADICEK

  11.11.2019 20:52

  Každý milovník deskovek musí znát tuto stránku, takže ano doporučuji všem, kteří hrají 🙂 protože je to jediná stránka, která má všechno co má mít – přehlednost, soutěže, inforace o novinkách atd., prostě bomba 🙂

 7. Jurri

  11.11.2019 16:59

  Zatím se tu tak trochu rozkoukávám, primárně používám „konkurenční“ Zatrolené hry. Co bych ale rozhodně doporučil, je místní kalendář novinek (kdyby se mi ho podařilo najít dřív, možná bych na otázku na plánované novinky od Albi dokázal odpovědět dřív.

 8. klapinka

  11.11.2019 11:58

  Hrajeme.cz doporučuji všem. Je tu krásně zpracovaný kalendář novinek, publikované články a recenze k hrám které aktuálně vycházejí. Používám jej jako inspiraci pro výběr her, které chci vyzkoušet. A také si ráda zasoutěžím o zajímavé hry.

 9. Houp

  10.11.2019 21:40

  Asi půjdu proti proudu, ale zatím ne. Alespoň sám jsem víceméně chodím jen kvůli soutěžím a kalendáři novinek/chystaných her, který je tedy super! Zatím pro mě stále vede konkurence v podobě Zatrolených her, kde u každé hry, co mě zajímá, rovnou lezu do komentářů s topikem „dojmy“, případně na boardgamegeek do recenzí. Co by se mělo „změnit“, abych byl pravidelnějším návštěvníkem? Žebříčky, hodně žebříčků. :), nejenom seznam her, ale i s odůvodněními. A asi stále ještě větší frekvence nových článků.

 10. Eliska

  7.11.2019 22:38

  Portál Hrajeme.cz bych určitě svým přátelům doporučila, protože poskytuje spoustu zajímavých a užitečných informací o hrách a hlavně o připravovaných hrách a herních novinkách – hlavně prostřednictvím kalendáře novinek a recenzí.

 11. Lukikata

  7.11.2019 19:33

  Ano, doporučil. Sice teď spíše sleduji Zatrolené hry, ale v počátcích svého zájmu o deskové hry jsem tu strávil hodně času. Navíc je tu dost pěkných článku o herním designu, což je docela vzácnost.
  (soutěže jsou taky pěkná věc)

 12. Wolvik

  7.11.2019 12:32

  Musím se přiznat, že jako pokročilejší hráč už převážně hledám informace na zahraničních portálech, nicméně jako máslo jsem portál hrajeme.cz navštěvoval hojně a stále občas využívám některé skvělé prvky jako je seznam chystaných her v CZ, skvělé soutěže a sem tam rychle skouknu novinky. Určitě bych doporučil začínajícím hráčům jako skvělou vstupní bránu do koníčku, protože web je přehledný a user friendly.

 13. Paja

  7.11.2019 8:41

  Ahoj,hrajeme.cz doporučuji svým známým již dlouho, pokud chtějí poradit s koupí nějaké hry, protože je na těchto stránkách přehledně shrnuto vše o hrách starých i o novinkách, které vycházejí či teprve vyjdou.

 14. mythragon

  7.11.2019 7:16

  Samozřejmě bych Váš portál doporučil, ba dokonce se už párkrát stalo a doporučil jsem ho několika mým známým, kteří si rádi jednou za čas zahrajou nějakou tu „deskovku“ (a mnoho jich už dávno Vaši stránku znalo). A vy se ptáte proč? A já Vám odpovím… protoč. A taky samozřejmě proto, že zde máte vše přehledně uspořádáno, díky Vám se dozvídám novinky ze světa deskových her a máte tu soutěže, kde člověk může pokusit štěstí a získat hru, kterou by si přál, ale zrovna si ji nemůže třeba pořídit.

Napsat komentář