Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2020

Soutěž o hru Talisman: Dobrodružství meče a magie (4. ed.)


AKTUALIZOVÁNO O VÝSLEDKY Soutěžit o nové vydání legendární fantasy hry Talisman můžete do 4. srpna 2020. Můžete ji vyhrát, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanoušky portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo zde pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podmínky soutěže níže.

Talisman vyšel již ve čtyřech edicích. Nové vydání, které přinesly REXhry je podle revidované 4. edice. Je to dobrodružná fantasy hra, ve které každý hráč prochází se svou postavou světem Talismanu a snaží se získat Korunu moci. Postavu postupně vylepšuje, vybavuje předměty a zbraněmi, aby obstála v boji i při překonávání různých nebezpečí. V této jednoduché RPG hře má velký vliv náhoda v podobě kostky a karet.

Termín soutěže: 22. července–4. srpna 2020 (soutěž byla ukončena)

Soutěž již skončila. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel.

Hru Talisman: Dobrodružství meče a magie (4. ed.), kterou do soutěže věnovaly REXhry, získal Filip Ř. z Uherského Hradiště.

Vítězi gratulujeme!

Soutěžní otázky:

 1. V jakém roce vyšla první edice hry Talisman?
 2. Jak se jmenuje nové rozšíření hry Talisman, které REXhry vydaly současně s novou edicí hry?
 3. Jmenujte tři hry, které REXhry ještě pro tento rok chystají?
 4. Anketa: Jak je pro vás rozhodující téma, abyste si hru chtěli zahrát? Která témata rozhodně nevyhledáváte? (Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

(Správné odpovědi najdete níže.)


Své odpovědi pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz.

2. Odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).

3. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí) či být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.

Výhru do soutěže věnují REXhry.

REXhry

Odpovědi na soutěžní otázky:

 1. 1983.
 2. Talisman: Ledový chlad.
 3. Například: Near and Far, Městečko na dlani, Harry Potter: Boj o Bradavice, Břink! Ve vesmíru!, Břink: Potopené poklady, Divukraj: Perlava.

DOPORUČUJEME nejlepší novinky
52 Komentáře
 1. Simon

  3.8.2020 21:05

  Téma je pre mňa jeden z rozhodujucich faktorov – velmi ma bavia fantasy hry alebo hry s western nametom. Medzi moje menej oblubene patria napriklad hry abstraktné alebo také, ktore mechanizmami vobec nie su spojene s temou.

 2. Tens

  3.8.2020 12:11

  Témata jsou někdy silnější než herní mechanismy a recenze, mám rád adaptace ať už knížek (třeba Robinson, serie Lovecraftovskych adaptaci – Eldritch horror, Temné znamení …) nebo i herní adaptace do deskového prostředí – Fallout, Doom…
  nemám rád takové ty příliš lidové témata která narážejí na politickou situaci, a takové ty rádoby vtipné „párty hry“ 9 z 10 deskovek v supermarketu

 3. arkhan

  3.8.2020 11:50

  Téma pro mě je poměrně stěžejní, tematicky blízké hry mě většinou osloví, stejně tak hry, kde téma úplně nemusím (scifi např.) mě hned úplně nezaujmou, nicméně pokud je to vyváženo jinými výraznými klady (kvalitní zpracování, promyšlené a vyvážené mechanismy), tak ani pro mě ne zcela zajímavé téma není překážkou si hru zahrát či dokonce pořídit

 4. Mr.Behemoth

  29.7.2020 22:06

  Téma zpravidla není rozhodující, i když výhodou je fantasy, historie, příroda, postapo. Témata, která ale rozhodně nevyhledávám, a hra mě musí zaujmout jinak, jsou především steampunk, Čína, Japonsko, apod.

 5. fazul

  29.7.2020 10:45

  Téma u mě nemá příliš velkou váhu, ale je skvělý, když mechaniky a téma hry k sobě sedí. Když už bych se měl rozhodovat pouze na základě tématu, tak rozhodně mě nelákají sportovní hry (kromě automobilových závodních her), sport se má dělat aktivně a ne u stolu. A i zombie téma mě napoprvé nepřitáhne. Zato fantasy, sci-fi, dobrodružné či civilizační hry mě zaujmou na první pohled a pak teprve zjišťuji, jestli stojí za to.

 6. Mahr

  27.7.2020 21:19

  Pokud mě má zaujmout titulek, nebo se chci poohlédnout po nové hře, vyhrává žánr scifi (vesmír či post-apo), dále pak fantasy, ale jelikož mám dvě malé děti, tak mě zaujmou i „zvířátkové“ hry, hlavně pokud mají pěkné grafické zpracování a dobrou mechaniku. V rámci párty her jsou to pak hry se slovy, či vědomostní. Z témat (žánrů), které nevyhledávám, bych určitě vybral sportovní hry. Ty mě ve světě stolních her moc neoslovují.

 7. Houp

  25.7.2020 0:13

  Velmi a to i u Euro her. Dnes je těch her tolik, že je možnost si najít hru s chtěnými mechanikami, a pak najít téma, co se líbí. Nemám rád generická fantasy, scifi. Úspěch naopak má často zvířecí tématika.

 8. PetrK

  24.7.2020 16:14

  Téma je pro mě stále důležitější. Obecně se snažím vyhýbat sci-fi a generickému fantasy. Reálnéjší témata, ať už historická nebo přírodní jsou mi bližší. Hodně opatrný jsem u licencovaných her, kde se často stává, že se snaží autoři akorát vyždímat na značce.

 9. Daw8ID

  24.7.2020 12:31

  Téma je u mě méně důležité, víc hledím na koncept, zábavnost a srozumitelnost hry, většinou až přihraní se teprve ukáže, jestli mi dané téma vůbec sedne nebo ne. Jsou výjimky, třeba u značky Fallout nebo hrách o čajích mě vždy naláká ono téma, ale jinak je většinou druhořadé. Téma, co mě většinou nezaujme, jsou hry ze světových válek.

 10. Holy

  24.7.2020 8:55

  Téma pro mne není příliš podstatné, důležitější jsou mechanismy. Když se ale téma promítá do mechanismů a dává to smysl, tak je to určitě plus. Nemám příliš v oblibě zombie a pirátskou tématiku, takže takové hry příliš nevyhledávám, ale ani se jim nevyhýbám.

 11. lubojr

  23.7.2020 10:41

  Téma pro mě z většiny rozhodující je hlavně při výběru jestli hru koupit. Co se vyzkoušení neznámé hry od někoho, tam jsem pro vyzkoušení čehokoliv nového. A co mi vadí jsou obecně hry na které je téma nasazené jen tak do počtu. U některých euro her je využití konkrétního tématu vyloženě otravné (když se z toho ve hře nedá smysluplně čerpat, tak ho vůbec nepoužívat).

 12. Serenitka

  23.7.2020 8:02

  Téma, atmosféra je velmi zásadní, i sebelepší mechanismy mě nedonutí hru hrát, byť je to hra roku, pokud se mi to nelíbí, vyloženě nemám rád abstraktní hry, špatnou schématickou nebo odfláklou grafiku. Samotné téma pak není tak stěžejní, pokud je to hezky zpracováno, mohu hrát téměř vše, s výjimkou nějakých párty her, rodinných blbostí a vyloženě nesmyslných témat. Na druhou takovou hru rád vyzkouším nebo bez váhání koupím a když pak zjistím, že mě ale opravdu nebaví, hezká/nehezká, jde z domu 🙂

Napsat komentář