Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2022

Soutěž o hru Stezky tukanů


AKTUALIZOVÁNO O VÝSLEDKY Soutěžit o novou hru Stezky tukanů můžete do 2. března 2021. Můžete vyhrát, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanoušky portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo zde pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podmínky soutěže níže.

Stezky tukanů jsou svižnou a přístupnou hrou pro rodiny, přítele, ale i osloví i náročnější hráče, protože poskytuje řadu strategických možností a variabilitu. Jedná se o zakreslovací hru, ve které propojujete na mapě ostrova vesnice s významnými místy. Dobře si zahrajete v jakémkoliv počtu hráčů.

Termín soutěže: 17. února.–2. března 2021 (soutěž byla ukončena)

Soutěž již skončila. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel.

Hru Stezky tukanů, kterou do soutěže věnoval MindOK, získává Miroslav H. z Velenky.

Vítězi gratulujeme!

Soutěžní otázky:

 1. Jak se jmenují dva ostrovy představující herní plány ve hře Stezky tukanů?
 2. Pro kolik hráčů je hra Stezky tukanů určena?
 3. Jaké hry MindOK vydal od 1. prosince 2020 do 17. února 2021 (jmenujte alespoň 4)?
 4. Anketa: Jak obvykle určujete začínajícího hráče? (Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

(Správné odpovědi najdete níže.)


Své odpovědi pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz.

2. Odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).

3. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí) či být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.

Výhru do soutěže věnuje MindOK.

MindOK

Související články:


Odpovědi na soutěžní otázky:

 1. Isla Petit, Isla Grande.
 2. 1–8 hráčů.
 3. Na křídlech: Opeřená Oceánie, Ztracený ostrov Arnak, Legendy Západu: Vysoké sázky, Liška podšitá, Liška podšitá: Duet, Stezky tukanů, MikroMakro: Město zločin

43 Komentáře
 1. BoBr_CAT

  1.3.2021 21:06

  S dospělými podle pravidel hry. Pokud je možnost volby, tak necháváme začínat hráče, který hru zná, aby si nováčci mohli okoukat, jak vypadá tah hráče.
  S dětma necháváme začínat některé dítě (většinou nejmladší).

 2. stehlikova.p

  1.3.2021 10:19

  Podle pravidel (snad se mi ještě nestalo, že by to pravidla nespecifikovala), případně dohodou a postupným střídáním, pokud způsob uvedený v pravidlech znamená, že by vždy začínal stejný hráč.

 3. syndrak

  22.2.2021 18:55

  Pokud je uvedeno v pravidlech, tak podle pravidel, jinak stříháním kámen-nůžky-papír nebo různými způsoby losování s tím, co je v dané hře k dispozici, např. házením kostkami nebo taháním karet.

 4. Terkamh

  19.2.2021 12:47

  Většinou se řídíme podle pravidel a jinak náhodně. Akorát u úplně prvních her začíná ten, kdo četl pravidla a nejlépe rozumí hře (nebo naopak, když to všichni kromě jednoho umí, tak začíná hráč nalevo od nováčka).

 5. Hamikushi

  19.2.2021 9:22

  Obvykle je začínající hráč uveden v pravidlech hry. Není-li tomu tak nebo hrajeme více partií za sebou, začíná hráč, který se na to cítí nejvíce a poté se Střídáme. Nikdy jsme neměli problém s tím, že by se hráči hádali, kdo bude začínat

 6. Holy

  19.2.2021 9:12

  Hrajeme-li s dětmi, tak začíná většinou nejmladší hráč (pokud to není první hra). Hrajeme-li jen dospělí, pokud jsou ve hře kostky hodíme si a nejvyšší číslo začíná, nejsou-li ve hře kostky, losujeme (z pytlíku apod.) nějakou herní komponentu (meepla apod.)

 7. Paja

  19.2.2021 8:03

  Máme na to speciální kostku se zakreslenými obrázky vystihujícími každého hráče z naší skupiny. Tou hodíme a náhoda rozhodne :?D.
  Pokud hraji s někým jiným, tak podle pravidel, či si hodíme obyčejnou kostkou a kdo hodí nejvyšší číslo začíná.

 8. Mr.Behemoth

  18.2.2021 7:17

  Většinou se řídíme pravidly, nebo volíme nejmladšího hráče. Pokud se jedná o novou hru, tak většinou začíná majitel, nebo ten, kdo už hru hrál a ví jak na to, tak může ostatním předvést, jak hrát. Případně se ještě domluvíme na tom, kdo bude začínat.

  Jinak odkaz na soutěž je vadný, odkazuje na soutěž o hru Pharaon, až na potřetí se mi povedlo odkaz otevřít správně.

 9. Rayus

  18.2.2021 6:10

  Pokud to jde, tak používáme způsob, který je zmiňovaný v pravidlech hry. To se dá většinou použít jen pro jednu partii hry. V ostatních případech to může být buď ten kdo prohrál předchozí partii, nebo se střídáme v tom kdo začíná a nebo prostě vylosujeme jednoho.

Napsat komentář