Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2022

Soutěž o hru Settlers: Vládcové severu


AKTUALIZOVÁNO O VÝSLEDKY Soutěžit o novou hru Settlers: Vládcové severu můžete do 28. ledna 2020.
Můžete vyhrát, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanoušky portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo zde pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podmínky soutěže níže.

Settlers: Vládcové severu jsou samostatnou karetní hrou ze světa Settlers, ve které vedete svůj klan z trojice severských národů: Vikingové, Skoti, Eskymáci. Rozvíjíte ho, vydáváte se na plavbu k neprozkoumaným ostrovům a usilujete o to, abyste vybudovali nejslavnější impérium. K dispozici máte předpřipravený balíček pro svůj klan. Vládce severu nelze kombinovat s původními Settlery.

Termín soutěže: 15.–28. ledna 2020 (soutěž byla ukončena)

Soutěž již skončila. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel.

Hru Settlers: Vládcové severu, kterou do soutěže věnovaly REXhry, získal Aleš H. z Frýdku-Místku.

Vítězi gratulujeme!

Soutěžní otázky:

 1. Jak zní český podtitul hry Settlers: Vládcové severu?
 2. Kolik je ve hře Settlers: Vládcové severu klanů a jak se jmenují?
 3. Jak ve hře Settlers: Vládcové severu získáváte prostředky ze zdrojových lokací?
 4. Anketa: Hru Settlers: Vládcové severu si můžete zahrát i v sólové variantě. Hrajete hry sólově, pokud to hra umožňuje, baví vás hraní v jednom hráči/která hra vás bavila/která naopak ne? (Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

(Správné odpovědi najdete níže.)


Své odpovědi pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz.

2. Odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).

3. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí) či být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.

Výhru do soutěže věnují REXhry.

REXhry


Odpovědi na soutěžní otázky:

 1. Podtitul zní: Karetní hra o ledových zemích a horkých hlavách.
 2. Ve hře je celkem 6 klanů: Glennův, Olafův, Nanuučin, Heidelův, Panurjukův, Mackinnonův.
 3. Prostředky získáte pomocí akce sklizeň.
 4. Anketa: Hru Settlers: Vládcové severu si můžete zahrát i v sólové variantě. Hrajete hry sólově, pokud to hra umožňuje, baví vás hraní v jednom hráči/která hra vás bavila/která naopak ne? – Odpovědi najdete v komentáři pod článkem nebo na Facebooku, a zde.)

79 Komentáře
 1. Holy

  6.2.2020 5:45

  Jéé, děkuji moc. Už se na hru těším. Původní hra Settlers: Zrod impéria se mi líbila, tak jsem zvědavý na tenhle „remake/spin-off“. Ohlasy jsou pozitivní. Každopádně ještě jednou tisíceré díky.

 2. Damdam

  28.1.2020 23:33

  Mám pár her, které umožňují sólovou hru, ale v sólu jsem je vlastně nikdy nehrál, protože mám vždy spoluhráče. Maximálně jsem zkoušel hrát v jednom pouze hry pro více hráčů, abych se hru naučil a lépe ji pak spoluhráčům vysvětlil.

  Zpětně si myslím, že v dětství (než mi čáp přinesl sourozence :D) bych v sólo módu hrál hodně. Dnes už není potřeba. Jediné, co by mě v tuto chvíli oslovilo pro hru jednoho hráče z mé sbírky her, je nejspíš LOTR LCG.

 3. BoBr_CAT

  28.1.2020 21:01

  Sólově hraji pouze deskové hry převedené do počítačové podoby – např. LeHavre, Kingsburg, Petersburg a to jen z tréninkových důvodů. Na deskových a karetních hrách zbožňuji interakci s ostatními hráči, která mi v sólo variantě chybí.

 4. maneek

  28.1.2020 12:53

  Hraji i sólo varianty her. Děti jsou ještě moc malé na ty „větší“ hry a spoluhráčů se v okolí moc nedostává.
  Když mě baví hra samotná, tak i sólo mod mě baví. Momentálně sóluju v Na křídlech a Divukraji.

 5. barborisek

  27.1.2020 16:30

  Podle mě je kouzlo deskových her právě v té skupině bláznů sedících vždy se mnou okolo stolu. 🙂 Ti nakonec nejlíp vytvoří i tu správnou atmosféru, kterou se nám tvůrci her snaží připravit. Sólová hra jako taková mi po pravdě nepřinese až takový „herní“ zážitek. Spíš pro mě mají význam hry typu smart, kde se člověk snaží na něco přijít, rozluštit, vykoumat… No a pak se může s ostatními předhánět, jak daleko se už dostal. 🙂

 6. Earthquak3

  27.1.2020 12:35

  Sólo variant hry využívam takmer vždy, pri kúpe sa vždy pozerám aj na to či daná hra obsahuje sólo variant. Sólo variant využívam minimálne na naučenie sa herných mechaník predtým, ako hru zahrám so spoluhráčmi. Nakoľko nemám pravidelnú hernú skupinu, tak solo variant je niekedy jediná možnosť, ako si niečo zahrať. Solo hranie ma baví ale určite vždy dám prednosť, ak si hru môžem zahrať so spoluhráčmi. V sólo móde ma najviac bavil Mars: Teraformace, Bios: Genesis a This War of Mine.

 7. fi_042

  25.1.2020 19:00

  Sólo mód u her beru jako plus a lehce to hraje roli při nákupu her, ale v praxi sólo hry takřka nehraju, protože se mi většinou nechce tomu věnovat čas a tolik mě to nebaví jako hraní se spoluhráči. Sólo mód se ale hodí při učení nových her. Nejvíc mě asi bavilo sólo hraní Onirim a Malých velkých dobrodružství. Sólo mód původních Settlerů mi sice přišel povedený, ale vadilo mi, že mi virtuální hráč docela často bořil stavby – se spoluhráči takto agresivně nehrajeme a obecně mi konflikt u her vadí.

 8. p_stano

  23.1.2020 13:48

  Sólovo hry hrávam, hlavne keď nemám poruke spoluhráča a mám čas… Pri kúpe h pozerám, či má aj solo variant, oficiálny alebo aj neoficiálny. Najviac hrávam solo mobilné adaptácie stolových hier. Najmä na naučenie nejakej novej hry je to skvelé – väčšinou majú appky dobre spracovaný tutorial a kontrolujú pri ťahu všetky potrebné pravidlá a počítanie bodov. Takto postupne sa dostanem do hry a nenaučím sa to s nejakou chybou, ktorú som si nevšimol/zle pochpil pri študovaní pravidiel. Potom sa už ľahko „preklopím“ do stolovej verzie. Omnoho radšej ale hrávam so spoluhráčmi, ten zážitok je neporovnateľný!

Napsat komentář