Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2022

Soutěž o hru Ohrožení


AKTUALIZOVÁNO O VÝSLEDKY Soutěžit o hru Ohrožení můžete do 8. února 2022. Můžete ji vyhrát, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanoušky portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo zde pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podmínky soutěže níže.

Ohrožení je strategická kooperativní hra pro 1–5 hráčů od 10 let. Představujete v ní tým ochránců přírody různých profesí, kteří se snaží zachránit konkrétní druh. Čase se však krátí, ničení životního prostředí pokračuje a ohrožené druhy mizí. Uspějete jen v případě, že budete spolupracovat.

Termín soutěže: 27. ledna–8. února 2022 (soutěž již byla ukončena)

Soutěž již skončila. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel.

Hru Ohrožení, kterou do soutěže věnovaly REXhry, získává Jiří P. z Havířova.

Vítězi gratulujeme!

Soutěžní otázky:

 1. Které druhy zvířat se snažíte ve hře Ohrožení zachránit?
 2. Za jakých podmínek ve hře Ohrožení uspějete?
 3. Jakou specializaci může mít vaše postava ve hře Ohrožení?
 4. Anketa: Na které hry, které mají letos vyjít v češtině, se nejvíce těšíte a proč? (Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

(Správné odpovědi najdete níže.)


Své odpovědi pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz.

2. Odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).

3. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí) či být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.

Výhru do soutěže věnují REXhry.

REXhry

Související články:


Hra Ohrožení v katalogu Hrajeme.cz:


Odpovědi na soutěžní otázky:

 1. Tygra a mořskou vydru.
 2. V jednom ze dvou volebních roků musíte od vyslanců získat dostatek hlasů.
 3. Zoolog, dokumentarista, lobbista, filantrop nebo ekologický právník.

53 Komentáře
 1. maneek

  8.2.2022 10:10

  Letos se těším na rozšíření k Harry Potterovi Obludné obludárium, protože to snad pomůže hratelnosti a práci s balíčkem karet.
  No a na start a průběh kampaně k rozšíření pro Euthii, ale to je asi spíš poznámka pod čarou 😉

 2. vojtechrydl@gmail.com

  7.2.2022 9:57

  Frostpunk, protože už pc verze byla skvělá, Marvel United protože už teď jsou na ní skvělé ohlasy, a na nové rozšíření Divukraje a Arnaku, protože základní verze už máme dost ohrané 🙂

 3. tondakolik

  6.2.2022 21:56

  Nejvíc se samozřejmě těším na Messinu Vladimíra Suchého, manželka se zas těší na Paleoindiány. Určitě bych se taky těšil na Anno 1800, ale mám ho v němčině a asi nebudu měnit za „česká pravidla“.

 4. fi_042

  6.2.2022 9:20

  Aktuálně u nás frčí spíš dětské a rodinné hry, tak jsem zvědavá např. na hru Jamaica. Ale jinak pokukuju i po hrách „pro větší“, které jsou ale taky spíše poklidné, příjemné a je radost na ně pohledět – Vinohrad a Parky.

 5. SkillJam

  4.2.2022 8:58

  Nejvíce se asi těším na Zaklínač: Starý svět. Doufám, že nebudou odklady. Svět zaklínače miluji už od mladých let z knih a herní systémy vypadají zajímavě. Navíc není nijak komplikovaná, takže na pohodové hraní se ženou u soundtracků ze zaklínačských her naprosto ideální 🙂

 6. TucanCZ

  29.1.2022 11:22

  Natěšen jsem na spoustu her. Nebjvíce asi na sólovku Comanchería: The Rise and Fall of the Comanche Empire (hru s indiánskou tématikou jsem zatím nehrál). Na dalším místě jsou Duchové ostrova (ty už jsem si zaheál v originále a CZ verzi si nenechám ujít). A dále bez pořadí: Caesar, Odhodlaní Afrika, Ark Nova od Mindoku, od Albi: ANNO 1800 a Dobrodružné výpravy, od Tlamy Věčná zima Paleoindiáni, od Foxe Messina 1347 a Dwellings od Eldervale, od Rexů Sleeping Gods,od Blackfire Rallyman GT. Když to tak sumarizuju, tak 1 hra na měsíc 🙂

 7. Fylochinon

  29.1.2022 0:38

  Nejvíc se těším na Papírové doupě, mechanismus roll and write a fantasy téma mě baví. A snad konečně dorazí i Konec věků, což je mnohými opěvovaný deckbuilding. V neposlední řadě také na epickou bitvu Válka o prsten.

 8. Daw8ID

  28.1.2022 11:33

  Nejvíc se těším na hru Moře a Souš, hra mě zaujala už dříve díky videu na YouTube, ale nebyla u nás dostupná, pak byla v anglické verzi v předprodeji a když teď byla oznámená česká verze, měl jsem radost a těším se, až hra vyjde.

 9. Terkamh

  28.1.2022 10:52

  Nejvíce se těším na hru Sleeping Gods, protože díky REXhrám jsem si zamilova hry od Ryana Laukata. Doufám také, že se Mindoku podaří vydat Osud dobrodruha, na kterého se těším už od oznámení na Pandemiconu. Jinak mě ještě zajímají hry Arc Nova (protože si tam člověk staví ZOO), Welcome to the Moon (protože původní hru mám hodně ráda) a Top 10 (protože to vypadá jako hra přesně určená pro mé kamarády nehráče). A je toho ještě hodně 🙂

Napsat komentář