Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2022

Soutěž o hru Kvedlalové z Kvedlinburku


AKTUALIZOVÁNO O VÝSLEDKY Soutěžit o novou hru Kvedlalové z Kvedlinburku můžete do 7. ledna 2020.
Můžete vyhrát, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanoušky portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo zde pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podmínky soutěže níže.

Kvedlalové z Kvedlinburku je rodinná hra pro 2–4 hráče od 10 let. Představujete v ní pokoutné felčary, kteří na výročním kvedlinburském jarmarku vaří a prodávají své lektvary. Ze sáčku postupně vytahujete a přidáváte do kotlíku přísady, dokud nejste se silou lektvaru spokojeni, nebo dokud lektvar v kotlíku nezpůsobí výbuch. Je jen na vás, do jakého půjdete rizika. Ten nejlepší ukvedlá nejmocnější léčivé elixíry.

Termín soutěže: 18. prosince 2019 – 7. ledna 2020 (soutěž byla ukončena)

Soutěž již skončila. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel.

Hru Kvedlalové z Kvedlinburku, kterou do soutěže věnoval MindOK, získala Andrea L. z Plzně.

Vítězi gratulujeme!

Soutěžní otázky:

 1. Kolik destiček knih použijete v jedné partii hry Kvedlalové z Kvedlinburku?
 2. Za jakých podmínek dojde ve hře Kvedlalové z Kvedlinburku k „výbuchu“ kotlíku?
 3. Ke které hře vydané v tomto roce od MindOKu se často a rádi vracíte a proč?
 4. Anketa: Jaké typy her hrajete nejraději, jaký herní mechanismus preferujete? (Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

(správné odpovědi najdete níže)


Své odpovědi pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz.

2. Odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).

3. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí) či být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.

Výhru do soutěže věnuje MindOK.

MindOK

Kvedlalové z Kvedlinburku  v katalogu Hrajeme.cz:


Odpovědi na soutěžní otázky:

 1. Použijete 7 knih.
 2. K výbuchu vašeho kotlíku dojde, když si vylosujete bílé žetony sanytru s celkovou hodnotou větší než 7.
 3. Rádi se vracíte v podstatě ke všem hrám od MindOKu: Na křídlech, Mars: Teraformace (s novými rozšířeními), Azul, Krabčáci, Nemesis, Obludárium, Lama, Hadara, Sanctum, Kočičí klub, Rytíř Klouzek, Desítka Česko,
 4. Anketa: Jaké typy her hrajete nejraději, jaký herní mechanismus preferujete? – Odpovědi najdete v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.
43 Komentáře
 1. fi_042

  8.1.2020 21:25

  Nejbližší je nám asi workerplacement, nejspíš proto, že nám Doba kamenná pomohla objevit moderní deskové hry, a tahle „dětská“ láska zůstala. Jinak mě baví spíše objevovat neotřelé mechanismy a sbírku her obohacovat o nějakým způsobem originální hry.

 2. Moymeer

  2.1.2020 20:16

  Nejraději mám hry, které mají jednoduchá a jasná pravidla, ale zároveň neokoukaný herní princip. Naprostá nezbytnost je pěkná grafika (i kdyby byla hra sebelepší, ale měla ošklivou grafiku, nemám chuť se do ní pouštět). Obecně nejoblíbenější herní princip je u mě asi engine building.

 3. Natrezim

  25.12.2019 12:39

  Nejraději mám worker-placement, protože každé kolo člověk musí kalkulovat, co je pro něj nejlepší, aby nashromáždil co nejvíce bodů a myslel i na budoucí kola. A pak „secret roles“. Když celou dobu nevíte kdo je kdo a snažíte se z chování hráčů uhádnout jejich role.

 4. mythragon

  20.12.2019 13:51

  Nejraději mám vědomostní hry, u nich se člověk něco naučí, pobaví a zjistí, jak je vlastně úplně hloupí (v lepším případě se zasměje ostatním). A jelikož jsem člověk v jádru škodolibý, tak nepohrdnu jakoukoliv hrou, kde se dá škodit.

 5. Swayvill

  20.12.2019 10:47

  Nejraději mám atmosférické příběhové AT hry s RPG prvky (vylepšování postavy, sbírání předmětů atd.), ideálně se souboji s monstry ve fantasy prostředí (typicky série Arkham / Eldritch, Zombicide, Descent, …). Vzhledem k časové tísni ale teď vedou spíše rychlé karetky, které jsou okamžitě nachystané a dohrané do půl hodinky (Krabčáci, Lotři, Lama, …).

 6. Lucas

  19.12.2019 20:00

  Najradšej hráme euro hry, nie moc konfliktné, keďže hráme spolu s manželkou.
  najviac nám vyhovuje engine building a worker placement typ hier a to hlavne hr typu Na Křídlech a Scythe, ale nepohrdneme ani Deckbuildingu napríklad ako Star Realms.

 7. Pepogn

  19.12.2019 15:29

  Vedou u mě komplexní euro hry s menším podílem náhody, které jsou dobře hratelné ve dvou hráčích.

  Co se týče mechanismů, tak asi worker placement, engine building, aukce…

  A ještě trochu bokem únikovky.

Napsat komentář