Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2022

Soutěž o hru Catan: Hvězdoplavci


AKTUALIZOVÁNO O VÝSLEDKY Soutěžit o novou hru Catan: Hvězdoplavci můžete do 18. února. Můžete vyhrát, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo zde pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podmínky soutěže níže.

Catan: Hvězdoplavci jsou novou, přepracovanou edicí hry Die Sternenfahrer von Catan z roku 1999. Je to rodinná strategická hra, ve které se vydáte osidlovat nové planety. Pomůže vám v tom vylepšování vaší mateřské vesmírné lodi, a také spřátelení mimozemšťané. Základ hry je stejný jako u klasického Catanu, k rozšiřování vašich držav nově používáte kosmické lodě. Hra obsahuje krásně zpracované herní komponenty včetně mateřské lodi, která mimo jiné slouží i určování rychlosti vašich lodí, jednoduše lodí zatřesete a podle dvou barevných kuliček spočítáte rychlost.

Termín soutěže: 4.–18. února 2020 (soutěž byla ukončena)

Soutěž již skončila. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel.

Hru Catan: Hvězdoplavci, kterou do soutěže věnovaly Albi, získal Radek P. z Hlučína.

Vítězi gratulujeme!

Soutěžní otázky:

 1. Pro kolik hráčů je hra Catan: Hvězdoplavci určena?
 2. Co znamená černá kulička, která se ukáže ve vaší mateřské lodi při určování rychlosti?
 3. S jakými mimozemskými národy se ve hře Catan: Hvězdoplavci můžete setkat?
 4. Anketa: Co byste ocenili, kdybychom na webu Hrajeme.cz doplnili (co zde podle vás chybí a rádi byste využívali? (Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

(Správné odpovědi najdete níže.)


Své odpovědi na tři otázky pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

 1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz.
 2. Odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).
 3. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí) či být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.

Výhru do soutěže věnuje Albi.

logo-yellow-albi

Odpovědi na soutěžní otázky:

 1. Hra Catan: Hvězdoplavci je určena pro 3–4 hráče.
 2. Černá kulička iniciuje „setkání“. Rychlost je 3, bez ohledu na barvu druhé kuličky.
 3. Můžete se setkat se Zelenokožci, Vědoucími, Obchodníky a Diplomaty.
 4. Anketa: Co byste ocenili, kdybychom na webu Hrajeme.cz doplnili (co zde podle vás chybí a rádi byste využívali? – Díky za všechny vaše postřehy a podněty (zde pod článkem či na Facebooku. Připravujeme úpravy webu, které řadu z nich zohlední.

64 Komentáře
 1. flint

  10.3.2020 12:36

  Mám připomínku ke správné odpovědi na otázku č. 3. Pokud černá kulička iniciuje setkání s mimozemskými národy, tak se mohu setkat se Zelenokožci, Vědoucími, Obchodníky, Diplomaty a Nomády, tajemným národem s neznámou domovskou planetou. Toto by měla být správná odpověď. Mohu se setkat i s Vesmírnými piráty, ale ti nepředstavují samostatný národ, takže je nemohu do výčtu zahrnout.

 2. fufaman

  18.2.2020 22:32

  Jsem nadšený, že je zde web, kde se dá tak často soutěžit, pár týdnu zpět jsem propadl deskovkám, když jsem objevil nemesis 😀 tak se tady teprve rozkoukávám a tato další vesmírná gameska mě donutila vytvořit profil a zkusit štěstí 😀 … za mě by modernizace designu a uživatelské sekce prospěla, ale důležitější je aktuální obsah a ten tady je 🙂 #thumbsup

Napsat komentář