Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2020

Soutěž o hru Catan: Hvězdoplavci


Soutěžit o novou hru Catan: Hvězdoplavci můžete do 18. února. Můžete vyhrát, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo zde pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podmínky soutěže níže.

Catan: Hvězdoplavci jsou novou, přepracovanou edicí hry Die Sternenfahrer von Catan z roku 1999. Je to rodinná strategická hra, ve které se vydáte osidlovat nové planety. Pomůže vám v tom vylepšování vaší mateřské vesmírné lodi, a také spřátelení mimozemšťané. Základ hry je stejný jako u klasického Catanu, k rozšiřování vašich držav nově používáte kosmické lodě. Hra obsahuje krásně zpracované herní komponenty včetně mateřské lodi, která mimo jiné slouží i určování rychlosti vašich lodí, jednoduše lodí zatřesete a podle dvou barevných kuliček spočítáte rychlost.

Termín soutěže: 4.–18. února 2020

Soutěžní otázky:

 1. Pro kolik hráčů je hra Catan: Hvězdoplavci určena?
 2. Co znamená černá kulička, která se ukáže ve vaší mateřské lodi při určování rychlosti?
 3. S jakými mimozemskými národy se ve hře Catan: Hvězdoplavci můžete setkat?
 4. Anketa: Co byste ocenili, kdybychom na webu Hrajeme.cz doplnili (co zde podle vás chybí a rádi byste využívali? (Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

Své odpovědi na tři otázky pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

 1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz.
 2. Odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).
 3. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí) či být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.

Výhru do soutěže věnuje Albi.

logo-yellow-albi

DOPORUČUJEME nejlepší novinky
53 Komentáře
 1. Oliverr

  17.2.2020 10:51

  Na Hrajeme.cz nejsem moc dlouho, a možná proto mi tady zatím absolutně nic nechybí. Místo práce na dalším obsahu bych tedy raději volil aktualizaci vzhledu stránky, která vypadá opravdu zastarale. Jinak díky za vše!

 2. Gortan

  17.2.2020 10:17

  Jsem tu nově, takže ještě moc nevím a zatím jsem spokojen s tím, co jsem hledal. Co mě teda překvapilo bylo to, kam mě to koplo, když jsem se zaregistroval a přihlásil, to mě celkem rozhodilo a nechápal jsem, kde sem se to ocitl.

 3. maneek

  16.2.2020 19:28

  Přihlášení do WP prudí a nováčka rozhodně rozhodí. Newsletter mám pocit taky nějak nefunguje. A chtělo by to nějak archivovat starší články, aby to v roce 2020 nenabízelo seznam připravovaných novinek pro rok 2017 🙂

 4. tmarsal

  16.2.2020 13:19

  Nic zásadního mi tu nechybí – možná snad více akcí v kalendáři – hlavně lokálnější akce. Ale chápu, že je problém se o nich dovědět. Pořadatel musí napsat na mail a asi to moc z nich nedělá.

 5. martinagxg

  15.2.2020 0:19

  Pokud se ptáte co doplnit, obsah jako takový je super. Pozoruje, že je zaměřený na český rybníček, takže bych snad možná uvítala častější exkurze za hranice, když se objeví nebo se chystá nějaká velká herní pecka. Takovéto tipy na cizojazyčné novinky musím lovit jinde. Jinak ale díky za bezva web.

 6. kuba.lib

  14.2.2020 9:36

  Asi mi tu chybí provázání na další weby např bgg popřípadě na zatrolené hry. Přihlašování přes wordpress je přinejmenším divné obzvlášť když není na https. Občas se zobrazují odkazy na již nerelevantí články, jako například u této soutěže mam odkaz na „Pozvánka na Fantasy víkend v knihovně Dobříš z 17.11.2015“ 🙂 Celkové UI by chtělo modernizaci.

 7. Acer1968

  13.2.2020 11:35

  Také bych se přimlouval, kdyby se po přihlášení na stránky člověk neobjevil v backendu WordPressu, kde stejně tak nějak nemůže s omezenými právy nic dělat. To je třeba důvod, proč sice na stránky hrajeme.cz chodím, ale prakticky skoro nikdy se nepřihlašuji! Nepřináší mi to žádné výhody, čili si čtu příspěvky jako anonym. Kdyby se třeba alespoň načítaly nějaké body za aktivitu na stránkách, tak bych to chápal. Ale pro uživatele v roli čtenáře je backend vlastně k ničemu, kromě správy profilu.
  Takže přesná odpověď na anketní otázku zní: Přidal bych nějaké body za aktivitu na stránkách pod přihlášeným uživatelem a popřemýšlel bych o tom, jak takové angažované lidi více zapojit a svázat s webem – např. občasné soutěže jen pro ty angažované, občasný obsah jen pro ně apod.

 8. dragon-skeleton

  12.2.2020 15:05

  Pridal bych se predevsim k tomu, prepracovat design s ohledem na prehlednost.
  Co se tyce obsahu je zde vse potrebne.
  Mozna mit u kazde hry jeste hodnoceni ze Zatrolenych her a z BGG. 3 hodnoceni na jednom miste by davaly vyvazenejsi predstavu o kvalite hry.

 9. TucanCZ

  11.2.2020 11:25

  Design stránek mi přijde již trochu „zašlý“, ale hlavní je obsah a ten mi přijde ok. Co mě však vadí je způsob přihlašování. A jak jsem koukal, nejsem sám. Proč po přihlášení na web se automaticky neprolikuju rovnou na titulní stránku, ale musím se proklikávat 🙁

 10. Martina

  11.2.2020 8:21

  V katalogu her bych vyměnila úvodní fotky, které nemají dobré rozlišení – uživatelsky to nevadí, ale nepůsobí to vůbec hezky a to je škoda.
  Po přihlášení na web bych ocenila přesměrování přímo na web a ne do wordpressu (pokud to tedy není jen můj případ).
  A jak již bylo zmíněno, články o zajímavých kickstarterech a pravidla u popisu her by byly taky fajn :).

 11. Atik-Dick

  10.2.2020 17:05

  Popravdě už ani web ani herní novinky moc nesleduji. není na to moc času, na hry už není prostor, každou chvíli stěhování tomu nenahrává, a tak zůstávám u „osvědčených“ her. Na FB si zhlédnu příspěvky, ale více dám na osobní doporučení známých hráčů… no a aby řeč u toho nestála, tak se občas zorganizuje nějaký ten Osadnícky turnaj

 12. Mahr

  6.2.2020 22:56

  Stránky se mi celkem líbí, ale nejsou zde nové příspěvky tak často, jako třeba na Zatrolenkách. Vždy kouknu nejprve sem, ale někdy se stalo, že tu nebylo třeba 3 dny nic nového…
  Co se mi tu ale velice líbí jsou zde soutěže, ale uvítal bych 2. a 3. místo, kde tito dva výherci obdrží např. slevový poukaz na nákup deskovek (nebo právě té, o kterou se soutěží) v nějakém spřáteleném obchodě. Pak bychom mohli mít doma více her 🙂
  Co bych určitě změnil, je nemožnost přepnutí obrázků v článcích šipkou a následné vrácení na článek kliknutím na křížek či stiskem ESC. Momentálně se dá zobrazit jen jeden (ten na který kliknu), pak musím stiskem „zpět“ na článek a kliknout na další obrázek

 13. Lucas

  6.2.2020 18:14

  Čo sa týka obsahu som spokojný s informáciami čo tu nájdem, je to ak akurát info, aby som si urobil o danej hre obraz a vedel či ma zaujala a či nie a viem aj či moju zbierku hier obohatí,
  Čo sa týka grafiky, taktiež som spokojný.
  Akurát možno odkaz na nejaký dobrý e-shop ideálne ktorí by dával ceny aj v eurách.

 14. Rayus

  6.2.2020 10:42

  Především si myslím, že by stránce slušel nějaký facelift. Aktuální vzhled už je poněkud zastaralý. Pak se mi líbí myšlenka od uživatele Gepvun, a to vznik rubriky upozorňující na zajímavé kickstarter deskové projekty.

 15. palaka

  5.2.2020 12:03

  Po obsahové stránce nemám co vytknout. Sleduji aktuality, kalendář novinek, dohledávám informace o hrách, které mne zajímají. Pokud něco zlepšit, tak jedině vizuál (ale současný mne neobtěžuje, důležitější je pro mě obsah).

 16. Lullabi

  5.2.2020 9:44

  Po obsahovej stranke mi tu nechyba nic. Akurat by bolo mozno lepsie, ak by sa hore vpravo dalo kliknut na meno uzivatela a tak sa dostat do jeho profilu, pripadne moznost nahrat si vlastny profilovy obrazok (a nie tie cudne gravatary :D)

Napsat komentář