Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Yokai

Soutěž o hru Břink! Ve vesmíru!


AKTUALIZOVÁNO O VÝSLEDKY  Soutěžit o novou hru Břink! Ve vesmíru! můžete do 17. listopadu 2020. Můžete ji vyhrát, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanoušky portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo zde pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podmínky soutěže níže.

Břink! Ve vesmíru! je samostatnou hrou, která vychází z hry Břink! a má s ní hodně společného. Především je to vytváření balíčku karet během hry, které vám umožňují pohyb po plánu, boj a nákup nových karet. Tentokrát se ale přenesete z fantasy do sci-fi, na vesmírnou loď Tyrana REXe, abyste ukradli jeho artefakty. Nejprve se ale musíte dostat na chráněný můstek, a pak úspěšně uniknout. Hra je určena pro 2–4 hráče od 12 let, ale zvládnou ji i mladší.

Termín soutěže: 4.–17. listopadu 2020 (soutěž byla ukončena)

Soutěž již skončila. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel.

Hru Břink! Ve vesmíru!, kterou do soutěže věnovaly REXhry, získal Michal M. z Kopřivnice.

Vítězi gratulujeme!

Soutěžní otázky:

 1. Kolik artefaktů může jeden hráč maximálně odnést ve hře Břink! Ve vesmíru!?
 2. Je podmínkou vítězství útěk z lodi v únikovém modulu?
 3. Jmenujte 3 hry/rozšíření od REXher, které by měly vyjít ještě do konce roku 2020?
 4. Anketa: Jaký typ her máte nejraději a proč? Je to jen na vás a máte k dispozici stejně naladěné hráče. (Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

(Správné odpovědi najdete níže.)


Své odpovědi pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz.

2. Odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).

3. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí) či být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.

Výhru do soutěže věnují REXhry.

REXhry

Hra Břink! Ve vesmíru! v katalogu Hrajeme.cz

Odpovědi na soutěžní otázky:

 1. Maximálně jeden artefakt.
 2. Ne, musíte se dostat alespoň do nákladového doku, o vítězství rozhodují získané body, ale musíte mít artefakt.
 3. Například: Draftosaurus, Cestou necestou (nakonec bude po novém roce), Divukraj: Perlava, Rytíři 2, Safari bar 3 .
Novinky 2020
88 Komentáře
 1. kozic

  12.11.2020 11:03

  Nejraději mám strategické hry, kde má člověk více možností jak zvítězit. Například hra Through the Ages: Nový příběh civilizace je prostě skvělá. Ráda taktizuji a vymyšlím nové způsoby jak dosáhnout vítězství. Rodinu baví také náročnější hry, kamarádi mají zase radši něco rychlejšího a oddychovějšího.

 2. Jerry

  12.11.2020 9:29

  Najradsej mam Euro hry s nejakym mechanizmom interakcie (ktory casto u heavy euro hier chyba). Vela heavy euro hier sa totiz zvrhne do „pasiansu“, kedy sikazdy hra sam pre seba a viacmenej by ti ludia spolu ani nemuseli sediet pri stole.

 3. Terkamh

  10.11.2020 17:00

  Nejraději mám nenáročné (rodinné) strategie jako je Na křídlech. Ne že bych neměla ráda ty těžší (třeba Scythe), ale dá fakt fušku sehnat na ně spoluhráče. A hned v závěsu jsou kooperativní hry – nikdo není naštvaný, že zase vzhrál ten stejný hráč :-).

 4. viclef

  10.11.2020 13:19

  Příběhovky a Babišovy oblíbené kampaněééééé. 7. kontinent je moje nej a už se těším na Tainted grail a Panství jrůzy. Z dalších pak střední eurovky – Scythe, Terra Mystica, Mars, Anachrony…

 5. Mr.Behemoth

  9.11.2020 19:06

  Já mám rád převážně worker placement a trochu deckbuildingy, jinak hraje roli i téma hry a preferuji fantasy a historii. Jinak samozřejmě záleží na domluvě s kým hraji a co vlastně chceme hrát.

 6. Rayus

  9.11.2020 18:57

  Rád bych hrál více složitějších her. Není to dlouho co jsem se dostal ke hře Mars: Teraformace a zatím je to pro mě asi nejzábavnější hra. Ale na složitější hry je těžší nalézt zájemce, takže k tomu se tak často nedostanu. Krom toho mě baví různé hry s RPG prvky.

 7. asgardpepa

  9.11.2020 8:43

  Karetní hry a taky hry s umísťování workeru (když nepočítám hry s dětma). Absolutní topky jsou doma Mars Teraformace a Divukraj, kdy pěkně budujeme a nakonec posčítáme body. Vzhledem k tomu, že 99% her hrávám se ženou, tak jeden nebo druhý má ohromnou radost když vyhraje.

 8. tmarsal

  7.11.2020 20:16

  Mám rád strategické hry, kde má hráč více možností, jak hrát a co v různých hrách zkoušet, ale zároveň se musí přizpůsobovat aktuální situaci. Nemusím moc hry, kde se musí vyjednávat nebo přesvědčovat soupeře.
  Ale obecně mám nejraději hry, u kterých se baví všichni hráči (takže v poslední době hraju hlavně jednodušší rodinné hry s dětmi 🙂

 9. radim

  6.11.2020 10:36

  Nejraději mám strategické hry s malým podílem náhody (kostky jsou vždycky proti mně :)). Ideální jsou hry, které se dají kvalitně zahrát i ve dvou hráčích, protože ne vždy je možnost sehnání větší skupiny.

 10. faszik

  5.11.2020 14:10

  Nejraději mám eura, klidně i náročnější. Jeden z důvodů je ten, že v eurech je obecně méně náhody, např. kostky jsou většinou proti mně zaujaté :). Výběr hry ale záleží hodně na náladě a příp. únavě. Pěkná, na přemýšlení nenáročná, příběhová hra může být taky super.

 11. TucanCZ

  5.11.2020 13:38

  Oblíbené hry jsou pro mě takové, kde je optimálně provázané téma s mechanikami. Při pohledu na sbírku velmi mírně převažují hry s workerplacementem. Takže ty budou asi „typově oblíbené“.
  Se stejně naladěnými spoluhráči bychom asi zvolili „euroidní workerplacement“.

 12. Lukikata

  5.11.2020 11:28

  Nejraději mám hry se zajímavým tématem, které je ve hře dobře zpracované. A nezáleží na tom, jestli jsou kooperativní nebo ne, nebo jestli to jsou eura nebo ameritrashe. Jsem toho názoru, že i euro může mít dobře zpracované téma (podle mě to platí třeba pro Agricolu). Obecně mám ale raději komplexnější, rozsáhlejší hry.

 13. Daw8ID

  5.11.2020 8:30

  Eurohry, co zaberou tak hodinu, hodinu a půl a člověk u nich může i trochu škodit (ale ne přehnaně moc). Ideální je, když je tam podíl náhody minimalizovaný a člověk musí přemýšlet nad taktikou, ale mozek se mu během hry nezavaří. A takové hry mám rád, protože hrajeme v rodině a trošku toho škodění tam nevadí, s vysvětlováním pravidel nechci trávit půl hodiny a jsem radši, když si můžeme zahrát během dvou hodin hru ještě jednou nebo si vzít případně ještě jinou.

 14. maneek

  5.11.2020 6:18

  Nejradši mám asi obecně deckbuildingy. Baví mě to postupné vylepšování balíčku a pozorování, jak se během hry hráči od sebe začínají lišit. A to přitom začínali se stejnými balíčky, že?! 😉

Napsat komentář