Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2020

Soutěž o hru Azul: Letohrádek


AKTUALIZOVÁNO O VÝSLEDKY  Soutěžit o novou hru Azul: Letohrádek můžete do 12. května 2020.
Můžete vyhrát, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanoušky portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo zde pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podmínky soutěže níže.

Azul: Letohrádek je třetí hrou v řadě Azulů od Michaela Kieslinga, která u nás vyšla. I v tomto případě se jedná o krásně provedenou abstraktní hru, ve které získáváte barevné dílky a umisťujete je na svou desku, abyste získali co nejvíce bodů. Jedná se však o samostatnou hru a jedinečným herním zážitkem. Kosočtvercové dílky skládáte do kruhových pavilonů. Zahrajete si ji ve 2–4 hráčích od 8 let.

Termín soutěže: 30. dubna – 12. května 2020 (soutěž byla ukončena)

Soutěž již skončila. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel.

Hru Azul: Letohrádek, kterou do soutěže věnoval MindOK, získal Tomáš S. z Brna.

Vítězi gratulujeme!

Soutěžní otázky:

  1. V každém kole hry Azul: Letohrádek se jedna barva stane žolíkovou. Která barva je žolíkovou barvou pro čtvrté kolo?
  2. O kolik bodů ve hře Azul: Letohrádek přijdete, když jste prvním hráčem, který si bere dílky ze středu stolu?
  3. Z které hry/rozšíření jsou herní komponenty na obrázcích (viz formulář)? – tentokrát to pro vás může být výzva 😉 vše ale můžete na Hrajeme najít 🙂 do slosování budete zařazeni, když správně určíte alespoň 3 (ze čtyř)
  4. Anketa: Co vás na hraní deskovek nejvíce baví? (Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

(Správné odpovědi najdete níže.)


Své odpovědi pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz.

2. Odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).

3. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí) či být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.

Výhru do soutěže věnuje MindOK.

MindOK

Azul: Letohrádek  v katalogu Hrajeme.cz:

Odpovědi na soutěžní otázky:

  1. Pro 4. kolo je žolíkovou barvou žlutá.
  2. Přijdete o tolik bodů, kolik dílků jste si vzali ze středu.
  3. a) Na křídlech: Perutě Evropy, b) Legendy Západu, c) Kočičí klub, d) Mars Teraformace – Neklid.
  4. Anketa: Co vás na hraní deskovek nejvíce baví? (Odpovědi najdete v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.) Díky za všechny vaše postřehy. Nejčastěji jste zmiňovali:
    • setkání s přáteli a v rodině
    • skvělá relaxace a skvěle strávený volný čas
    • deskovky výborně spojují různé lidi (věku, zaměření…)
    • jedinečné interakce, přemýšlení, napětí
    • objevování a učení nových věcí

DOPORUČUJEME nejlepší novinky
52 Komentáře
  1. anupinka

    12.5.2020 13:54

    Na hraní deskovek mě nejvíce baví, že trávím čas s lidmi, které mám ráda, způsobem, který nezahrnuje civění do obrazovky, a že všichni zúčastnění chtě nechtě rozvíjejí a namáhají své mozkové závity.

  2. ledo

    11.5.2020 19:52

    Mám ráda když se můžeme sejít s kamarády a zahrát nějakou deskovku, pročvičit mozek a zabavit se. Je fajn, že hra dopadne pokaždé jinak, zvláště u strategických her záleží na maličkostech. Momentálně bojujeme s hrou Na křídlech, protože jedna hra trvala krásných 200 minut ve třech hráčích 😀 Asi jsme někde udělali chybu, nebo musíme hodně trénovat.

  3. Albi

    11.5.2020 19:44

    Na deskových hrách mám ráda možnost vítězství, hlavně když musím vymýšlet strategii, abych dosáhla nejvyššího počtu bodů. Jsou velmi příjemným odreagováním, kdy člověk se musí začít soustředit na hru a zapomíná na ostatní problémy. Doma máme oblíbené hry, které trvají do 45 minut, tak aby bylo možné si zahrát více partií za večer. Poslední dobou se u nás často hrají hlavně karetní, od Mindoku jsou to např. Port Royal, Majesty, ale oblíbený je i Dominion a Intriky od Albi a 7 Divů světa. Hraní těchto her vyžadují synové(7 a 12 let) minimálně 1x týdně. Rádi si zahrajeme i „první“ Azul. Je to taky svižná hra, kde jsme všichni rovnocenní partneři – děti i dospělí a všichni máme šanci na vítězství. Díky za takového super rodinné hry.

  4. Ostudan

    11.5.2020 14:38

    Nejvíce mě baví po prvním dohrání nové hry rozebrat naše dojmy, co kdo udělal dobře a špatně, co nám to připomíná a co bychom udělali příště jinak. To samé po druhém, třetím a každém dalším dohrání. To jsou ty chvíle, kdy jdu díky třicetibodovému vítěznému náskoku spokojeně spát nebo kdy bych kvůli půlbodu nejraději rozmlátil stůl.

  5. Lebda

    11.5.2020 13:54

    No baví mě objevovat nové hry a vymýšlet způsoby jak vyhrát a strategizovat jak porazit soupeře/či hru. Navíc si nehorázně užívám produkční kvality hry, krásné figurky, žetony, linnen finish karty a tak jsou lahůdkou

  6. Peetee

    10.5.2020 17:36

    Deskovky jsou pro mě především relax, únik z reálného světa. Nejraději mám, když mě hra vtáhne a já zažívám dobrodružství, která by mě v běžném životě nepotkala. Rád se nechávám strhnout atmosférou a objevuji nové. No a samozřejmě v neposlední řadě zábava s přáteli.

  7. Daw8ID

    7.5.2020 23:27

    Nejvíc mě baví při deskovkách interakce s hráči – ať už se jedná o spolupráci nebo naopak o soupeření. Je to totiž úplně jiná interakce než jaká je v běžném životě, ať už hraju s rodinou nebo s kolegy s práce, člověk je pak při hraní her pozná v jiném světle (ať k dobrému nebo k horšímu)…

  8. Damdam

    6.5.2020 23:14

    Nejspíš mě ze všeho nejvíc na deskovkách baví jejich objevování – zkoušet nové hry a poznávat nové světy, mechanismy, získávat nové zážitky, atd. A nad tím vším stojí dobrá parta, se kterou to vše mohu sdílet 🙂

  9. Martina

    6.5.2020 11:20

    Nejvíc mě baví na hraní deskovek, že se u toho sejdeme s rodinou či přáteli, strávíme spolu čas, společně se zasmějeme nebo si třeba někdo i zanadává (většinou když prohraje 🙂 ).
    Super je také vymýšlení taktiky a boj o výhru až do konce.

  10. Diego_Cortez

    4.5.2020 14:39

    Tematika (Lovecraft, Pan prstenov,…) a rozvijanie logickeho myslenia. Ale takisto velmi ocenujem aj materialnu stranku hry – vizualne stvarnenie a fyzicky dotyk komponentov. Niet nad to, ked clovek presuva mechov v Scythe napriec svetom J. Roźalskeho alebo zaplna uzemie svojej civilizacie budovami v hre Tapestry.

  11. Holy

    3.5.2020 10:16

    Nejvíce mě baví to společné trávení času s podobně naladěnými přáteli či rodinou u nečeho, co přece jen bystří mysl a namáhá mozek. Mám rád to objevování zákoutí herních mechanik a principů. Rád soupěřím, ale i spolupracuji.

  12. fi_042

    1.5.2020 21:08

    Líbí se mi, k jakým situacím při hraní her dochází – někdo zahraje geniální tah, vzniknou vtipné hlášky nebo se třeba stane nějaká velmi nepravděpodobná věc díky náhodě. Společné vzpomínky a zážitky, které přetrvávají ještě dlouho.

  13. Paja

    1.5.2020 5:14

    Na hraní deskovek je pro mě nejlepší setkání se stejně smýšlejícími lidmi u jednoho stolu a u dobré zábavy. Vtipné je je pozorovat při vysvětlování pravidel, jak usínají a propadají trudomyslnosti, že je hra nebude bavit a pak překvapení, že to je vlastně docela dobré.

Napsat komentář