Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2021

Soutěž o dva komiksové gamebooky Sherlock Holmes a Zapadákov


AKTUALIZOVÁNO O VÝSLEDKY Soutěžit o dva komiksové gamebooky Sherlock Holmes a Zapadákov můžete do 14. dubna 2020. Tentokrát vylosujeme dva výherce.
Můžete jeden z nich vyhrát, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanoušky portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo zde pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podmínky soutěže níže.

Zapadákov a Sherlock Holmes jsou dva nové komiksové gamebooky, spojují totiž komiks a gamebook, ve kterém postupně procházíte příběh podle toho, jak se na určitých místech rozhodujete. Jedná se o hru pro jednoho hráče, ale můžete hrát i ve více lidech. Sherlock Holmes je deduktivní hra, ve které řešíte čtyři detektivní případy. Zapadákov je určen náročnějším hráčům, patří mezi komplexnější. Stanete se hrdinou, který buduje a řídí město na Divokém západě.

Termín soutěže: 2.–14. dubna 2020 (soutěž byla ukončena)

Soutěž již skončila. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel.

Ceny, které do soutěže věnovaly REXhry, získali:

 • Sherlocka Holmese: Martina B. z Brna,
 • Zapadákov: Jan K. z Českých Budějovic.

Vítězům gratulujeme!

Soutěžní otázky:

 1. Jaký je doporučený věk pro hraní Zapadákova a Sherlocka Holmese?
 2. Jaké listy budete během hry potřebovat pro záznam různých informací během hry (jsou tři)?
 3. Jak se jmenovaly první dva komiksové gamebooky, které REXhry vydaly, a jaký letos chystají?
 4. Anketa: Hrajete během současného nouzového stavu deskovky více než dříve? Co hrajete a jaké hry doporučujete pro aktuální situaci? (Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

(Správné odpovědi najdete níže.)


Své odpovědi pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz.

2. Odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).

3. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí) či být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.

Výhru do soutěže věnují REXhry.

REXhry

Odpovědi na soutěžní otázky:

 1. Doporučený věk je 12 let.
 2. Jsou to: Záznam o vyšetřování, Mapa Zapadákova, Kronika.
 3. Rytíři a Unesená, chystá se: Rytíři II.
 4. Anketa: Hrajete během současného nouzového stavu deskovky více než dříve? Co hrajete a jaké hry doporučujete pro aktuální situaci? – některý více, především ti, kteří mají děti, jiní méně (konkrétní odpovědi najdete v komentářích pod článkem a na Facebooku)

31 Komentáře
 1. Damdam

  14.4.2020 21:26

  Rozhodně hrajeme více než dříve, což je dáno tím, že trávíme víc času doma. V podstatě se snažíme hrát vše, co máme. Momentálně u nás nejvíc frčí Podmořská města a Settleři: Zrod impéria. A co bych tak doporučil? Cokoliv, co máte doma a máte na to chuť 🙂

 2. Toxikenny

  14.4.2020 20:15

  Spíše hraji mnohem méně, protože se nejde stýkat se spoluhráči. Proto momentálně hraji jen sólové hry, převážně gamebooky (Fighting Fantasy série), ale třeba i karetní Pán prstenů anebo Deep Space D-6. V plánu mám vyzkoušet některé sólové „print and play“ hry, kterých se dá dohledat překvapivě hodně.

 3. Lili

  14.4.2020 14:13

  V současném stavu hraju her tak stejně, jako kdyby nebyl nouzový stav, ten můj čas moc neovlivňuje. Počet odehraných her u mě ovlivňuje spíše blížící se zkouškové, takže her mám za poslední měsíc odehraných méně než bych chtěla, ale na rychlé oddechovky jako Sushi go!, The Mind, Hanabi nebo Malé velké galaxie se čas najde vždycky.

 4. Peetee

  13.4.2020 21:47

  Hrajeme mnohem víc, za což jsem rád. A ještě raději jsem za to, že mohu ze skříně vytáhnout některé starší kousky, které už delší dobu neviděly světlo. Už došlo i na stařičký Talisman, moji první deskovku, kterou jsem nehrál minimálně 15 let.

 5. Terkamh

  12.4.2020 16:28

  Hraji přibližně stejně, akorát se dosti změnilo typ her, které se dostávají na stůl často. Místo her do party teďka vytahuji spíše rodinné hry, např. jsem po několika letech oprášila starý dobrý Carcassonne. Určitě ho doporučuji, pokud ho taky máte někdě doma zaprášený, opět vytáhnout.

 6. Paja

  10.4.2020 18:54

  Během karantény hraji stejně často jako jindy, jen nyní dominují hry s dětmi a sólo hry, protože se naše herní skupina neschází. S dětmi hrajeme nejraději Ubongo, My little Scythe či Spinderellu, sám hraju nejčastěji Gloomhaven.

 7. Peter35

  10.4.2020 17:11

  Hrajeme ako obvykle, hráme Kartografové, Karak, Andor, Malá velká dobrodružství a iné. Odporúčam kooperatívne hry, pri ktorých zažijete nejaké dobrodružstvo, na ktoré sa dá potom dlho spomínať a rozprávať o tom.

 8. ppetruss

  8.4.2020 13:59

  V poslední době hrajeme především Podmořská města, Na křídlech, Temné znamení a moc nás z malých her baví Malé velké galaxie a Port Royal. Nejčastěji vlivem situace hrajeme ve dvou a právě tyto hry se nám hrají nejlépe a hrajeme je nejčastěji.

 9. Pepogn

  8.4.2020 10:17

  Hrajeme o dost víc s tříletým synem, který teď nechodí do školky – Medvěd Wrr, Dračí dech, Goblíci jedlíci, Outfoxed, Plný kurník a s pořádnými úpravami Příšerky z podzemí 🙂

  S manželkou asi o něco víc taky hrajeme – vždy víkendové večery – protože nikam nejezdíme:) Naposledy třeba Zámky, Panovníka, Kartografy, Kostkové říše, Welcome…, Cestu za štěstím, Podmořská města, Nový úsvit…

 10. Holy

  7.4.2020 9:45

  Hraji častěji, ale jen se svou manželkou (případně s dcerkou). Hrajeme, co máme doma a ženu baví (Marco Polo, Euphoria, Ubongo, Azul, Příšerky z podsvětí), chystáme se i na nějaké ty PnP hry, co byly vydavatelstvími zveřejněny. Nemyslím, že v aktuální době jsou nějaké hry vhodnější než jiné, leda nějaké pohybové.

 11. Montes27

  6.4.2020 20:31

  No, já jsem doma sama, takže nemám s kým hrát. Kvůli C-19 přestali jezdit na víkendy domů, aby nepřivezli s sebou i nezvaného hosta… Takže, mě deskovky stojí ladem :´(
  Takže já už se nemůžu dočkat, až karanténa opadne a zas budeme mít herní večery 🙂

 12. Rujha

  6.4.2020 20:27

  Hraji sice s menším počtem lidí, ale v průměru o dost častěji, protože manželka kvůli zrušeným akcím nemůže utéct 🙂 Po delší době jsme se dostali ke Star Wars: Rebelie, ale jinak o dost intenzivněji, než za celé ty dva roky, co ho tu máme, hrajeme Gloomhaven a celkem často taky Divukraj.

 13. Swayvill

  6.4.2020 13:23

  Hraji asi stejně často, jako před karanténou, jen se nemění spoluhráči a hraji pouze s ženou a dětmi. Momentálně u nás vede asi Dungeon Mayhem, ale dost nás zabavil i Heroes of Tenefyr a s nejmenším pak Dračí poklad.

 14. ledo

  4.4.2020 21:11

  Přestože jsme více spolu doma, není moc času na hraní. Povinnosti se přesunuly domů. Ale dvakrát jsme hráli Pandemic, to je celkem aktuální kooperativní hra. Někdy záleží na maličkosti a průšvih je na světě. Určitě doporučuji.

 15. Martina

  3.4.2020 14:07

  Hrajeme přibližně stejně jako dříve. Rádi si zahrajeme oddechovky (Výbušné lektvary, Azul, Doba kamenná), ale také propracovanější hry jako je Divukraj nebo Mechs vs. Minions. Doporučit mohu právě tyto, ale záleží samozřejmě na věku a zkušenosti hráčů.

Napsat komentář