Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2022

Kdo bude mít poslední slovo?


Pokud máte rádi hry se slovy nebo hledáte jednoduchou hru, která rozvíjí slovní zásobu a postřeh, pak můžete sáhnout po nové obrázkové slovní hře Poslední slovo. Právě u nás díky Albi vychází. Je určena hráčům od 8 let a zahrajete si ji v libovolném počtu. Hra obsahuje 61 opravdu velkých karet, které mají jedinečné a pěkné ilustrace.

Ukázka karet hry Poslední slovo.

Ukázka karet hry Poslední slovo.

Princip hry je jednoduchý. Každý hráč dostane pět karet a v průběhu hry se jich snaží zbavit. Odložit kartu můžete tehdy, když řekněte slovo zobrazené na některé z vašich karet, musí však začínat stejným písmenem, kterým končilo předchozí slovo. Kdo se nejdříve zbaví všech karet z ruky, má poslední slovo a vyhrává.

Ten hráč, který rozdal karty, vezme na začátku hry kartu z odkládacího balíčku a řekne první slovo, například toreador (na kartě je korida s býkem). Všichni se podívají na své karty a snaží se na nich najít něco, co začíná posledním písmenem slova toreador, tedy R. Vtip je v tom, že hrají všichni současně, takže jsou hráči stále zapojeni do hry. Musí sledovat ostatní a rychle reagovat na nové slovo.

Hru Poslední slovo můžete hrát i v cizích jazycích a procvičit si tak slovní zásobu.

2 Komentáře
  1. R.U.R.

    14.10.2014 17:47

    Slovní fotbal sám o sobě je divná hra, s obrázky je to lepší, ale pořád je to slovní fotbal takže je to pořád divná hra — prostě spousta slov končí na E nebo na A nebo na jinou samohlásku a málo jich na ně začíná, a ještě míň jich najdete na těch obrázcích, a je to otrava. Asi nejrozumnější varianta slovního fotbalu, kterou jsem viděl, byla ta, kde se bere v potaz poslední souhláska v řečeném slově, to by i tady mohlo fungovat použitelně.

    Pravidla jsou poměrně omezující, vyžadují, aby člověk používal jen slova, která jsou z obrázku explicitně vidět, což není žádná sranda — mnohem zábavnější je hádat se s protihráči, že pán na obrázku má přece úplně jasné zácpu, podívejte se na jeho výraz v obličeji, a podobně 🙂

    A každopádně je možné pravidla zahodit a hrát s tím Dixit, vyjde to levnějc než oficiální rozšiřující sada karet.

Napsat komentář