Nezávislý portál o moderních společenských hrách pro děti i dospělé.
Novinky 2018

Hvězdná bitva se Star Realms může začít


Star Realms je karetní hra, která konečně dorazila do našich končin, tedy alespoň do specializovaných obchodů. Do širší distribuce se dostane v lednu. Její české vydání připravil Blackfire. Je to hra primárně pro dva hráče, ale díky přiloženým variantám pravidel si můžete zahrát až v šesti. Jedná se o deckbuildingovou hru. Na začátku máte jen pár karet, postupně během hry získáváte další, a tím si svůj balíček rozšiřujete. Snažíte se přitom o to, aby váš balíček co nejlépe fungoval.

Star-Realms-kartyHra vás zavede do sci-fi prostředí. Karty každého hráče představují jeho vesmírné válečné loďstvo, s nímž se postaví soupeři. Je to silně interaktivní hra. Cílem hry je snížit soupeřovu autoritu na nulu. Každý přitom začíná s 50 body autority. Hráči mají k dispozici dva typy karet: lodě, které slouží k útoku, a základy, které hráče chrání. Vyložené karty také hráči poskytují různé efekty. Některé například uplatní ve chvíli, kdy vyloží další kartu stejné frakce.

Star-Realms-ukázka-karty-Základna
Nové karty hráči získávají nakupováním z tržiště za body obchodu, které nashromáždí, nebo díky efektu některé karty. Každá karta má svou pořizovací cenu, kterou je potřeba zaplatit.

Star-Realms-ukázka-karty-LoďPravidla nejsou složitá, hra ale nabízí řadu možností. Karty mají propracovanou a pěknou grafiku s přehlednými symboly a také texty popisující efekty karet. Textu není mnoho, ale díky české lokalizaci je hra přístupná komukoliv.

Vyzkoušet si ji můžete také v elektronické verzi hry, která je dostupná pro různé platformy (pro iPad, Android, Mac, Windows).

Aktuálně se můžete zúčastnit soutěže o tuto hru, a to až do 29. prosince.

 

Star Realms v katalogu Hrajeme.cz

Jeden komentář
  1. Pingback: Recenze: Star Realms | Hrajeme.cz |

Napsat komentář