Ježkovy voči

4.33 z 5
(Hodnocení: 3)

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
6071

Originální název:
3 sind eine zu viel!
Rok vydání:
2015 (české vydání 2016)
Počet hráčů:
2 až 4
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 10 let.
Doba hraní:
Krátká hra do 30 minut

Katalogové číslo: 13166. Kategorie: , . Štítek: .

Popis hry

Karetní hra stejného formátu jako 6 bere!, ve které sbíráte karty stejných barev. Mít dvě karty je perfektní, třetí karta vám ale přinese záporné body. Vítězí hráč s největším počtem bodů. Hra má jednoduchý princip a krátkou herní dobu.

Další informace

Počet hráčů

2 až 4

Věk hráčů

Od 10 let

Doba hraní

Krátká hra do 30 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2016

Výrobci

ALBI, AMIGO

Hra/Rozšíření

Samostatná hra

Pravidla:

Odkazy:

Video:

Představení hry (délka videa: 1:34 min.):

3 hodnocení k Ježkovy voči

 1. thielson
  4 z 5

  :

  Karetní, matematicky porovnávací skládačka od 10 let, čemuž jsem moc nevěřil dokud jsem si nezahrál. Tři číselné řady (od 0, 30, 60) vám řeknou kam svojí kartu můžete přiložit. V jedné řade nemůže být víc než 4 kusy a 4.tý položeny kus vám vždycky přihraje nějaké karty do vašeho banku a to většinou nechcete, protože za jednu kartu od dané barvy dostanete bod, za 2 karty 5 bodů a ve chvíli kdy získáte 3 karty(od jedné barvy) je otočíte bavičkou dolu a za každou takhle otočenou každou na konci ztrácíte bod. Hrajete 3 kola a v každém máte 8 karet, 6 z nich zahrajete, 2 vám zbudou do dalšího kola, na jehož začátku si dolíznete 6 nových. Plánování dopředu tady nemá smysl, protože přísahám, že hráč před vámi vždycky dokola zhatí všechny vaše iluze o tom jak to na vás hezky vyšlo. To ale hru nijak rapidně neprodlužuje, protože máte vždy maximálně 8 karet a půl vyřadíte hned při prvním pohledu do své ruky. Takže se hra občas zvrhne v to, že se snažíte zahrát kartu, která vám nejméně uškodí. Občas se kartu neúmyslně pokusíte zahrát do špatné číselné řady a přesně v tuto chvíli vás vaši spoluhráči obdarují hláškou: Ježkovi oči, jak to hraješ ? Ale to je si tak jediné co má herní technika společného s názvem hry 🙂
  Hra na začátku vypadá hodně jednoduše, ale až časem zjistíte, jak hodně jste si to pokonili, když jste minule zahráli kartu, kterou zrovna nyní potřebujete. A čím máte méně karet, tím se začínáte víc potit. Velikost krabičky naznačuje, že se bude jednat o nějakou jednoduchou fillerku, ale opak je pravdou, takže by jste ji určitě neměli přehlédnout.

 2. Drahomira Zalubska
  5 z 5

  :

  vyborna karetni hra hrajeme o vikendech a moc se nam libi

 3. jarmuk
  4 z 5

  :

  lepší verze 6 bere

Přidat hodnocení hry