Ovce: Boj o pastviny (Battle Sheep)

3.57 z 5
(Hodnocení: 7)

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
1590

Originální název:
Battle Sheep
Rok vydání:
2010 (české vydání 2016)
Počet hráčů:
2 až 4
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 6 let.
Doba hraní:
Krátká hra – do 30 minut

Katalogové číslo: 13128. Kategorie: . Štítek: .

Popis hry

Ovce: Boj o pastviny je rodinná hra, ve které se svými ovcemi snažíte zabrat co nejvíce pastviny. Zároveň v tom bráníte soupeři, protože vyhraje ten, kdo ovládne větší část pastvin. Díky jednoduchým pravidlům je hra přístupná hraní s dětmi i s příležitostnými hráči. Hrací deska je variabilní, takže při každé hře musíte znovu promýšlet svou taktiku. Každý hráč má na začátku 16 žetonů s vtipně vymalovanými ovcemi.

Další informace

Počet hráčů

2 až 4

Věk hráčů

Od 6 let

Doba hraní

Krátká hra do 30 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2010

Výrobci

REXHRY

Hra/Rozšíření

Samostatná hra

Články na Hrajeme.cz:

Pravidla:

Odkazy:

Video:

Planeta her představuje hru Ovce: Boj o pastviny (délka videa: 3:55 min):

 

7 hodnocení k Ovce: Boj o pastviny (Battle Sheep)

 1. Slado42
  3 z 5

  :

  Příjemná, svižná abstraktka s extrémně jednoduchými pravidly. Řekl bych, že potěší spíše mladší hráče, než dospělé, ale proč ne. Jednou za čas si ji rád zahraji i já. Hráno ve třech a ve dvou a více hráčů určitě prospívá kvalitě hry. Nicméně mezi abstraktními hrami, pokud bych měl volit, asi sáhnu po něčem jiném.

 2. Svob
  3 z 5

  :

  Logická hra zasazena do krásného kabátku, pro příležitostné ukrácení chvíle. Pravidla vysvětlíte a pochopí během chvilky a jednu partii zahrajete za 10-15 minut. Dá se hrát jak s dětmi které to asi baví nejvíc tak i s dospělými. Jedna se ale o typ hry, u které nemůžete očekávat nic víc než rozkládání žetonů po ploše. Přesto systém skákání s žetony po ploše je velice zajímavý.

  Obsah krabice je velice kvalitně proveden, žetony jsou příjemné na dotek i váhou, každý žeton jedné barvy má pak unikátní povedenou kresbu ovce.

  Přesto hra není pro náročnější hráče nebo pro časté hraní.

 3. cinan
  3 z 5

  :

  nejni to špatný, ale nějak mi tam něco chybí a to abstraktní hry vyhledávám (a sbírám).
  Je to moc rychlý a moc zařezávací.

 4. dirgesinger
  4 z 5

  :

  Bojové ovce. Ovce: Boj o pastviny. Malá svižná logická hra s komínkem zuřivých oveček. Vyhrává ten, kdo si pro své huňaté svěřenkyně urve, co největší díl z pastvin. Na začátku sestavíte s protihráči hrací plán, na něj umístíte sloupec svých zvířátek a můžete začít hrát. Plán je rozdělen do hexagonových políček, tedy se můžete pohybovat do šesti směrů a s libovolným počtem ovcí, ovšem ovce se nemohou přeskakovat a ani vypadávat mimo pastvinu. Hra je jednoduchá a zabaví i malé děti. Pro starší hráče můžou ovce dobře posloužit jako kvalitní filler.

 5. cSf.Loser
  4 z 5

  :

  Jednoduchá abstraktní hra zabalená do roztomilého ovčího hávu. Na začátku si sestavíte svůj plán z kousku mapy. Umístíte si své stádo 15 oveček (všechny na sebe) a jde se hrát. Můžete se se pohnout libovolným směrem, libovolným množstvím oveček, ale musíte udělat plný pohyb, dokud se o něco nezastavíte (kraj pastviny, soupeřovy ovce, případně své ovce). Zní to jednoduše, ale soupeři se vás budou snažit blokovat a o to v této hře jde. Prostě se snažíte přechytračit soupeře. Jednoduchá princip, ale velice zábavné a moc pěkně zpracované (plastové ovečky). Hra je odehraná do 10 minut a hned chcete dát odvetu. Doporučuji.

 6. jarmuk
  4 z 5

  :

  koho baví hej to je moje ryba, toho bude bavit i tohle

 7. k.a.tu.li.nka
  4 z 5

  :

  Krásná logická hra, jednoduchá pravidla, dostatečně náročná na přemýšlení, podobné hře Cappuccino. Hru jsem hrála jak ve vyšším počtu hráčů, tak i ve dvou a hratelnost tím rozhodně neutrpěla. Pěkné zpracování, žetonky oveček jsou dostatečně velké a těžké, takže se s nimi dobře hraje. Ačkoli jde hlavně o logickou hru a téma by mohlo být jakékoli (zabírání území vojáky, atd atd), motiv oveček se mi líbí a myslím, že by mohl nadchnout i mladší hráče.

Přidat hodnocení hry