Hra o trůny: Desková hra (Game of Thrones: Board game, druhá edice)

4.75 z 5
(Hodnocení: 8)

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
168

Originální název:
A Game of Thrones: The Board Game (Second Edition)
Rok vydání:
2011 (české vydání 2012)
Počet hráčů:
3 až 6
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 12 let.
Doba hraní:
Velmi dlouhá hra do 240 minut

Katalogové číslo: 13038. Kategorie: . Štítek: .

Popis hry

Sveďte velké bitvy o železný trůn ve hře vytvořené na motivy knihy R. R. Martina. České vydání Hry o trůny je druhou edicí této hry, která obsahuje i části z předchozích rozšíření.

 

Hra o trůny lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Další informace

Počet hráčů

3 až 6

Věk hráčů

Od 12 let

Doba hraní

Velmi dlouhá hra – trvá většinou více než 2 hodiny

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2011

Výrobci

ADC Blackfire

Hra/Rozšíření

Samostatná hra

Pravidla:

Odkazy:

Videa:

Představení hry (délka videa: 1:27 min.):

Videonávod od FFG (s českými titulky):

8 hodnocení k Hra o trůny: Desková hra (Game of Thrones: Board game, druhá edice)

 1. Akela69
  5 z 5

  :

  Skvělá desková hra. S partou kamarádu ji hrajeme jednou týdně už pomalu dva roky.Pořídili jsme i rozšíření – A Dance with Dragons, které je méně časově náročné(7kol) a od začátku hodně akční( nelítostné bitvy od prvního kola)

 2. Slado42
  5 z 5

  :

  Jsem veliký fanoušek Písně ledu a ohně. A to jak knih, tak seriálu a musím říct, že převedení této ságy do deskoherní podoby je vskutku více než zdařilé. Hrozně se mi líbí tři stupnice vlivu, které krásně ilustrují spolu s bidovacím systémem intriky v Západozemí. Děsně elegantně jsou vyřešeni divocí, zásobování, verbování… Zkrátka všechno pěkně zapadá a zážitek je umocněn opravdu velkolepým hracím plánem, jehož artwork mě dostal. Jediné, co je problém, že hra je takřka nehratelná ve 4. V 5 hráčích je to lepší, ale pořád to není ono. Tyrell má na jihu příliš volné pole působnosti, a tak jediný správný počet hráčů pro hru je 6, coč může být často problém sehnat. Když se to ale podaří, můžete se těšit na parádní řežbu.

 3. Riwi
  5 z 5

  :

  Povedené převedení světa Písní ledu a ohně do deskové podoby. Již odladěná druhá edice poskytne všem zúčastněným pocit, jako by se sami účastnili bojů o železný trůn.
  Ideální počet hráčů je 6, jinak je hra nevyvážená a některé rody jsou ve výhodě. Pro někoho může být delší herní doba nevýhodou, ale většinou se díky tomu odfiltrují hráči, kteří stejně podobný styl hraní a politikaření moc nemusí.
  U této hry platí kruté pravidlo: Nejste li ochotni hrát tak, že ztratíte své přátele, tak hrajete pod své možnosti.

 4. cSf.Loser
  5 z 5

  :

  Velká desková hra pro ideálně 6 hráčů. Graficky odpovídá mé představě o světě. Hra je volně založená na klasické hře Diplomacie, ale je notně vylepšená. Diskutovat a dohadovat se se spoluhráči prostě musíte jinak Vás nějaká aliance prostě přejede. Libí se mi systém zásobování podpor a vyhodnocování rozdělených rozkazů. To málo co bych hře vytkl je ideální počet hráčů 6 (v menším počtu je to podle mého názoru nevyrovnané) a dlouhá herní doba. Nezřídka se hra protáhne na 4 – 6 hodin, což je někdy úmorné. Pokud máte rádi svět písní ledu a ohně tak je to jasná volba.

 5. Vojtuard
  5 z 5

  :

  Skvělá strategie, která je ještě skvělejší, pokud se sejde dost hráčů. Hra plná napětí, nejistoty a klamu vás dokonale vtáhne do děje a zvítězit lze jen s plným soustředěním a nasazením. Hru hrajeme již 2 roky, často v plném počtu hráčů a stále nás hra neomrzela. Sice se po každé hře navzájem nenávidíme, ale za týden si to chceme rozdat znovu, protože si všichni žádají odvetu!

 6. marcopolo41
  5 z 5

  :

  Vyborna strategicka hra pri velkem poctu hracu.Musi se davat pozor na strategii proti hracum a i sve vlastni.Tato hra je na delsi dobu ,takze si musite vyclenit treba i cely den.Da se v teto hre dobre kombinovat jak vojenska i diplomaticka strategie.Hrali jsme to v 6 hracich a byla to sueper hra.
  Hru jsem si velmi oblibil,nejvice rod Starku.
  Vrele doporucuju pro fanousky tohoto serialu 🙂

 7. Lunaretta
  4 z 5

  :

  Hra o trůny je velice zábavná a strategická hra, avšak je lepší ji hrát ve více hráčích už jen kvůli podstatě samotné hry. Doba hraní je dost dlouhá.
  Své kroky hráč rozmýšlí i několik tahů dopředu a mění je podle situace. Boj je velice náhodný, i když jdete s přesilou na soupeřovo území nemusíte vyhrát. Plánování rozkazů by bylo výhodnější dávat každé jednotce či na veškerá území.
  Navzdory těmto drobnostem se mi hra velice líbí a doporučuji všem kdo má rád dobrodružství a napínavou atmosféru. Stejně jako v příběhu můžete měnit taktiku, spolčovat se s různými spojenci a obracet se proti nim, což vytváří ještě větší ostražitost.

 8. Bjukenen
  4 z 5

  :

  Výborná strategická hra, s naprosto minimálním faktorem náhody. Na seriál/knihy navazuje v podstatě jen herním světem, takže si ji užije i totální „GoT“ neznalec. Nevýhodou je to, že hra jasně udává za které národy se má hrát při určitém počtu hráčů, takže při 3-4 hráčích se národy rychle omrzí, protože: „za Starky jsem hrál poslední 3 hry a už mě to nebaví, chci někoho jiného…“
  U této hry se dá výborně pohádat se všemi spoluhrajícími přáteli.

Přidat hodnocení hry