Projekt Manhattan

4.00 z 5
(Hodnocení: 2)

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
367

Originální název:
The Manhattan Project
Rok vydání:
2012
Počet hráčů:
2 až 5
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 12 let.
Doba hraní:
120 minut
Doporučení:
Hra pro náročné hráče.

Katalogové číslo: 13014. Kategorie: .

Popis hry

Byla objevena nová revoluční technologie s obrovským potenciálem, který hlavní vojenské velmoci ihned poznaly. Ve hře Projekt Manhattan se stanete vůdcem velkého národního programu na výrobu atomových zbraní. Body získáváte za výrobu a testování atomových bomb. Zvítězí ten, kdo jako první dosáhne předepsaného počtu bodů podle počtu hráčů.

Další informace

Počet hráčů

2 až 5

Věk hráčů

Od 12 let

Doba hraní

Velmi dlouhá hra – trvá většinou více než 2 hodiny

Počeštění

Hra není do češtiny lokalizována nebo se do ČR nedováží.

Rok vydání

2012

Výrobci

Asmodee

Odkazy:

2 hodnocení k Projekt Manhattan

 1. cSf.Loser
  4 z 5

  :

  Velice zajímavý a originální worker placement. Snažíte se nakupovat budovy a různé druhy dělníků. Zabavujete projekty a pak budujete atomové a vodíkové bomby. Líbí se mi to kontroverzní téma. Líbí se mi to, že můžete využívat i budovy soupeře. Je tam navíc i přímý konflikt, kdy můžete bombardovat soupeřovy zařízení. Je to prostě interaktivní worker placement. Navíc je hra v originální grafice a velice kvalitně zpracováno. Jediné co mi ve hře chybí, jsou různorodé startovní podmínky, ale to přináší rozšíření. Proste super nový vítr do této kategorii her.

 2. Standa
  4 z 5

  :

  Na začátku jsem zvažoval, zda kvůli tématu hry ji vůbec koupit. A nyní je to hra, která patří k top v mé domácí sbírce. Námětem hry je vývoj plutoniové bomby či bomby z obohaceného uranu. K tomu budujete a kupujete univerzity, doly, reaktory, továrny. Posíláte pracovníky, techniky a vědce do těchto budov a bádáte, produkujete např. plutonium, ale i třeba stíhačky a bombardéry, těžíte tzv. „žluťáky“. Aby toho nebylo málo, můžete do budovy soupeře poslat špióna nebo poškodit ji náletem bombardéru. Ovšem nemůžete bombardér vyslat pokud jste neeliminovali stíhačky soupeře a testuje bomby a nakládáte. .. a ….a je toho hodně. Je to EURO hra, plánujete akce na herním plánu, své hrací desce a chcete-li – hlídáte desky soupeřů. Zábava, která má svou atmosféru i moment překvapení (kterou bombu si kdo tajně zvolil), je dobře hratelná ve 3 až 5 hráčích a za přibližně 90 minut víte, kdo tentokráte vyhrál závody ve zbrojení. Zkuste, je to bomba!

Přidat hodnocení hry