V kostce! Moje první obrázky

3.40 z 5
(Hodnocení: 5)

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
Neznámý

Originální název:
Brain Box: My first pictures
Rok vydání:
2010
Počet hráčů:
2 až 8
Věk:
Hra je určena pouze pro děti. Dospělí se při ní většinou nepobaví. Dospělí po takové hře většinou nesáhnou, pokud by ji měli hrát pouze mezi sebou.
Doba hraní:
Krátká hra do 20 minut
Doporučení rodiny:
Doporučujeme vyzkoušet.

Katalogové číslo: 12768. Kategorie: , . Štítek: .

Popis hry

Desetiminutová hra na procvičení paměti aneb co si zapamatujete za 10 vteřin? Moje první obrázky V kostce!  Cílem vašeho dítěte bude nasbírat za 10 minut co nejvíce karet.

Další informace

Počet hráčů

2 až 8

Věk hráčů

Dětská hra

Doba hraní

Krátká hra do 30 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2010

Míra náhody

4 – bez náhody

Míra interakce

3 – ustálená komunikace

Míra složitosti

1 – triviální

Míra humoru

2 – spíše seriózní hra s prvky humoru

Doporučení rodiny

Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Doporučení hráče

Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Výrobci

ALBI, THE GREEN BOARD GAME COMPANY

Odkazy:

5 hodnocení k V kostce! Moje první obrázky

 1. vendulala
  3 z 5

  :

  U nás doma zatím nejoblíbenější varianta postřehovek BrainBox – ideální pro předškoláky, protože kromě základů počítání nemusejí nic jiného umět. Některé otázky navíc možná nerozlouskne ani dospělý. Co mi však zásadně vadí je grafika – něco tak ošklivého aby člověk pohledal. Kdybychom BrainBox nedostali, nikdy bych ho dětem nepořídila už jen z estetických důvodů – pěkných obrázků je tam pomálu, byť je mi jasné, že musejí být co nejjednodušší, aby netříštily pozornost. Za mně naprostá eurozoufalost, ale děti jsou spokojené.

 2. Pedestrian
  4 z 5

  :

  Jedna z nejlepších variant pro malé děti, když člověk nechce stále hrát jen postřehovky

 3. Vercutka
  4 z 5

  :


  Výborná hra s velmi jednoduchými pravidly na procvičení krátkodobé paměti. Hlavním principem je zde zapamatovat si obrázek během deseti sekund a následně odpovědět na otázky, které jsou na druhé straně. Podle mého názoru je hra nejvhodnější pro děti prvního stupně, ale hrála jsem ji i se sedmáky a velice je to bavilo. Hra se dá hrát všude a pokaždé, když chcete zabavit svoje děti. Obrázky se vejdou snadno do kabelky, a pokud se vaše děti zrovna nudí, třeba v čekárně u doktora,vytáhnete obrázky a můžete ihned hrát. Děti mohou pohodlně hrát i v leže, když jsou zrovna nemocné. Doporučuji!

 4. Mirka
  3 z 5

  :


  Hra obsahuje kartičky, přesýpací hodiny (10 vteřin), kostku a návod. A o zábavu je postaráno. Princip je jednoduchý. Vytáhnete si kartičku, díváte se na ni 10 vteřin (soupeř vám to změří), hodíte kostkou a odpovíte na otázku. Někdy víte jistě, někdy ne a tipujete. Je to hra, kde nehraje věk roli. Tím, že obrázky neobsahují text (otázky ano, ale u toho může asistovat starší), je hra vhodná pro předškoláky. A každý (bez ohledu na věk) má šanci na vítězství.

 5. orsej@centrum.cz
  3 z 5

  :

Přidat hodnocení hry