Small World

4.28 z 5
(Hodnocení: 61)

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
272

Originální název:
Small World
Rok vydání:
2009
Počet hráčů:
2 až 5
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 8 let.
Doba hraní:
Dlouhotrvající hra – 60 až 120 minut

Katalogové číslo: 12596. Kategorie: , .

Popis hry

Vyberte si svou rasu a vybojujte pro ní životní prostor. Cílem hry je obsazovat hrací plán jednotkami zvolené rasy a za držení jednotlivých regionů získávat vítězné body. Remake hry Vinci.

Další informace

Počet hráčů

2 až 5

Věk hráčů

Od 8 let

Doba hraní

Delší hra – 60 až 120 minut

Počeštění

Hra je v ČR dostupná, ale pouze bez přeložených pravidel

Rok vydání

2009

Míra náhody

2 – střední podíl náhody

Míra interakce

3 – ustálená komunikace

Míra složitosti

3 – rozvinutá

Míra humoru

2 – spíše seriózní hra s prvky humoru

Doporučení rodiny

Asi nebudete zklamáni.

Doporučení hráče

Určite vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Výrobci

Days of Wonder

Autoři

Philipe Keyaerts

Hra/Rozšíření

Samostatná hra

Odkazy:

Videa:

61 hodnocení k Small World

 1. mirorim
  5 z 5

  :

  dlhodobo moja #1 hra. strategicke radosti osekane az na kosti. kosti vasich nepriatelov, samozrejme. A ked sa do racionalneho uvazovania pretlacia emocie a zacnete (zacnu vas) mydlit hlava-nehlava v snahe pomstit svoju nebohu rasu, to este len zacina zabava 🙂

 2. Svob
  5 z 5

  :

  Krásná jednoduchá hra ve které neznáte bratra svého, přítelkyni sebevíc krásnou, či své nejlepší kamarády… Proč? Protože proto! A taky pro že na mapě prostě není dost místa pro všechny.

  Hra jednoduchá na naučení, rychlá na pochopení, krásná na pohled, obsáhla na nošení, velká na stůl. I přes rychlé odehrávání tahů jednotlivými hráči se hra řadí mezi časové delší hry. Pro každý počet hráčů je vlastní deska s mapou světa, tudíž všechny hry jsou vyvážené a stejně zábavné.

  +
  pořadač na žetony součást balení i s místy pro rozšíření.
  grafika
  znovuhratelnost (mnoho ras a mnoho vlastností které se pokaždé jinak namíchájí dohromady a v jiném pořadí přichází do hry.
  možnost vyhladit rasu když vás přestane bavit nebo být k užitku
  za danou cenu dostanete opravdu hodně žetonků
  jazyková nezávislost – vlastnosti ras i efekty vlastností se lehce dovtípí nebo na netu jsou české překlady


  je potřeba alespoň jedno rozšíření, které vám do hry přinese další rasy a vlastnosti. Ve více hráčích lehce protočíte všechny rasy v základní hře.

 3. Storm
  5 z 5

  :

  Hráno zatím ve dvou a třech hráčích a pokaždé svižná a zábavná hra. Ras a schopností je už v základu celkem dost (a komu nestačí tak jsou tu rozšíření) a jejich kombinací ještě více. I když to tak nevypadá tak zvolit dobu úpadku je opravdu velmi důležité a může ovlivnit celou hru. Pravidla jsou v celku snadná a i když chybí česká lokalizace tak samotné herní komponenty jsou takřka bez textu a proto lokalizace ani nutná není. Popis ras a schopností je krátký a výstižný takže po pár hrách si myslím, že nebude problém se v nich vyznat.

 4. dirgesinger
  5 z 5

  :

  Malý Svět a v něm malý národ soupeřící o svůj kus země. Ostatně ilustrace na vrchu krabice mluví za vše.
  Small World mě neskutečně baví a to nejspíš díky originálním kombinacím, které se budou lišit partii od partie. Na začátku se náhodně vylosují rasy, každá má vlastní vrozenou schopnost a k nim se opět náhodně přidělí povolání, což je taková sekundární schopnost. Je libo hobity barbary? Nebo snad létající trpaslíky? Co takhle diplomatické krysáky? Udatné kouzelníky? Bohaté obry? Možností je spousta. Čas od času se objeví opravdu silná kombinace, která může ostatní hráče převálcovat. A těm pak nezbývá, než se na svého protihráče tajně domluvit.
  Hra je silně konfliktní, jelikož každý počet hráčů hraje na hrací ploše schválně navržené tak, aby se národy museli pustit do poměřování sil. Nemusíte se bát, že pokud by jste v tomhle válečném tažení neuspěli, že by tím pro Vás hra skončila, jelikož můžete pomlácenou rasu vyměnit za novou kombinaci a vtrhnout do Malého Světa třeba z úplně opačného konce.
  Každý pracně urvaný bod se počítá a při konečném počítání si můžete být jisti těsných výher a proher.

 5. acedrac
  4 z 5

  :

  + milé grafické spracovanie fantasy bojovej hry
  + vysoká variabilita
  + modulárny hrací plán podľa počtu hráčov
  + množstvo rozšírení

  – pri väčšom počte hráčov je ťažšie sa zorientovať na mape s množstvom žetónov

  Originálne grafické spracovanie, jednoduché pravidlá, no stratégie viac, ako sa možno na prvý pohľad zdá. Boj do posledného kola, pretože finálne skóre býva často veľmi vyrovnané. Neohrateľnosť zaručená a ak by predsa, existuje množstvo rozšírení. Hra je výborná v akomkoľvek počte hráčov!

 6. cinan
  5 z 5

  :

  Kultovní záležitost.

 7. cSf.Loser
  4 z 5

  :

  Small world je hra, které je zpracovaná v roztomilé grafice. V podstatě se jedná o klasickou převahovku. Pro každý počet hráčů je speciální mapa, což je super. Je zde několik národů, které mají své speciální schopnosti a k tomu je zde x vlastností, které se k národům náhodně losují. Postupně vtrhnete do světa se svým národem a snažíte se obsadit co nejvíce území. Následně pokud národu dojde dech ho uvedete do úpadku a vyberete si nový národ a tak dokola do posledního tahu. Super je, že vítězné bod jsou tajné, takže nikdy nevíte přesně kdo vyhrává. Variabilita je skvělá, hraje se to ve všech počtech hráčů dobře, pravidla jsou jednoduchá. Hra je konfliktní tak akorát. Za mě moc dobrá hra.

 8. Grantissimo
  5 z 5

  :

  Small world…

  Pokud jste snili o dobývání obrovských (zde malých) krajů, přáli si ovládat mýtické příšery (zde krásně ilustrované tokeny) nebo hledali oddechovou strategickou hru tak jste ji našli.
  A pokud jste si nepřáli ani jedno z výše uvedených, zkuste i ji tak, stojí za to a to mi věřte!

  Po rozbalení krabice najdete dva oboustranné herní plány, pro jednotlivé počty hráčů a spoustu, ale opravdu spoustu tokenů. Po přípravě na hru sedíte nad domorodci obydleným světem, který jen čeká na svého dobyvatele. Nyní je jen na Vás zda si vyberete trpaslíky, upíry, kostlivce, amazonky, obry nebo jednu z další spousty ras. Jenže právě v tuhle chvíli začíná ten problém. Svět je jak z názvu vyplývá nevelký a hráčů – ras mnoho. Zvlášť když se nějaký tvořivec rozhodne vzít dvě či dokonce tři rasy během hry! A tak se tlačíte a snažíte se získat pro sebe co největší kousek toho nejmenšího světa.

  Hra má skvělou atmosféru po celou dobou. Znovuhratelnost je velmi dobrá, díky objevování kombinací a možností jednotlivých ras. Jedno z mála mínus bych udělil za počáteční výběr. Ten má být uměle vykompenzován. Ale často se stává, že během hry přijde tak silná kombinace rasy a její unikátní schopnosti, kterou má po celou dobu hry, že i tak je tento systém lehce nefunkční.

  I přesto však vřele doporučuji všem, dokonce i jako otevírací hru a dávám 5 hvězdiček

 9. elvism
  5 z 5

  :

  Rychlé, jednoduché, zábavné. Pro mě kombinace, kterou upřednostňuji. Žádné velké plánování, prostě si k tomu sednete a hrajete. Plusem je i větší počet rozšíření vydaných k této hře

 10. Pundlich
  5 z 5

  :

  Možnosti kombinací národů a schopností a jednoduchost pravidel činí z této hry super zábavu pro všechny.

 11. matrosh
  4 z 5

  :

  Small world je taktická hra o dobývaní uzemí, šíření vlivu a výstavbě civilizace, což z ní dělá na první pohled pro ameritrashera jako ja nezkousnutelnou hru. Ale přesný opak je pravdou. Civilizace totiž budujete a likvidujete ze značnou rychlostí, aby jste během co nejkratšího času, dosáhli co možná největšího počtu bodů. Přitom vám jde hlavně o využití schopnosti různých ras. Tato hra je chytrá, rychla a díky okouzlující grafice i neskutečně zábavná. Je to hra ke které se rád vracím, ale nedokažu ji hrát více než několik her za sebou. Není to prostě moje úplna srdcovka, proto jen 4 z 5. Ale vaše možná bude 🙂

Přidat hodnocení hry