Ubongo Duel

3.60 z 5
(Hodnocení: 15)

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
2508

Originální název:
Ubongo – Das Duell
Rok vydání:
2008
Počet hráčů:
2 až 2
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 8 let.
Doba hraní:
Krátká hra do 20 minut
Doporučení rodiny:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.
Doporučení hráče:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Kategorie: , .

Popis hry

Hráči mezi sebou soupeří komu se dříve podaří složit obrazec z předem daných dílků. Ve hře najdete dvě sady dílků a dvě sady desek se zadáním. Deska vždy obsahuje 20 možných kombinací dílků, z nichž lze předem daný obrazec složit (kombinace 4 nebo 5 dílků). Hráči skládají vždy stejné zadání a vyhrává ten, komu se to podaří dříve. Vyhrát musíte celkem 5x.

Další informace

Míra náhody

2 – střední podíl náhody

Počet hráčů

2

Věk hráčů

Od 8 let

Doba hraní

Krátká hra do 30 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2008

Míra interakce

2 – komunikace není součástí hry

Míra složitosti

2 – jednoduchá

Míra humoru

3 – hra má k humoru blízko

Doporučení rodiny

Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Doporučení hráče

Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Výrobci

ALBI, KOSMOS

Autoři

Gregor Rejchtman

– BoardGameGeek
– Svět deskových her
– Možnost nákupu na Slovensku.
– Pravidla hry Ubongo Duel

15 hodnocení k Ubongo Duel

 1. matrosh
  3 z 5

  :

  Ubongo duel je pořadný záběr na mozek. Opět jedna z her, která přověřuje vaše schopnosti. Je to zábavné a adrenalinové podobně jako dobble, ale opět je to spíš hra, která vám moc neutkví v paměti a rychle ji může ve vašem žebříčku oblíbených her nahradit něco jiného.

 2. Lukkass10
  3 z 5

  :

 3. Dan
  5 z 5

  :

 4. esther.f
  5 z 5

  :

 5. Michal
  3 z 5

  :


  Tato hra je variantou klasického Ubonga, tedy skládání hlavolamů na bázi tetrisu (napasujte určené dílky rozličných tvarů do daného obrysu vyplněného čtvercovou sítí, aby nikde nechybělo ani nepřebývalo) a jak název napovídá, jde o záležitost pro dva.

  Krabice obsahuje 2 plastové figurky, dvě sady různobarevných dílků, počítadlo vítězných kol, dvacetistěnnou kostku a konečně dvě sady po devíti oboustranných kartách z měkkého papíru se zadáními. Karty mají stranu A s úkoly ze 4 dílků a těžší B, skládané z 5 kousků. Každá strana zobrazuje 20 úkolů, celkem je ve hře 360 herních variant.

  Princip – hráči vyberou či vylosují a rozdají stejnou kartu a zvolí si obtížnost. Hodem kostkou se určí zadání, které budou řešit – oba stejné. Čas nehraje roli, kdo složí první, vyřikne „“Ubongo““, získává bod a posune svou figurku na počítadle. Vítězí hráč získavší 5 bodů. Existuje varianta pro nestejně zdatné hráče, kdy ten lepší musí k zisku 3. a 4. bodu složit hlavolamy dva, a to dříve, než jeho protivník dokončí svůj jeden.
  Složit pět dílků do tvaru blízkého obdélníku, bez pořádných výstupků napovídajících, který kousek použít, se může semtam podařit z první ruky, častěji to ovšem zabere několik minut bezradného obracení a zkoušení. Hra rozhodně vyžaduje osvěženou mysl, unaveného jedince asi přestane po chvíli bavit. Určitě je dobré využít nějakou zástěnu, hráči řeší tutéž úlohu a mohli by mít tendenci nakukováním sbírat inspiraci u soupeře…

  Na rozdíl od Ubonga zde není obsažen prvek získávání drahokamů a taktizování s tím spojené. Tato verze je podstatně abstraktnější, čili použitelná v menším množství situací a mohli byste namítnout, že místo hraní Duelu můžete, díky absenci dalších herních faktorů, soutežit v tahání ježka z klece nebo pojídání švestkových knedlíků. Jistě, i to je názor. Ale kdo říká, že není možné zkombinovat obě hry (tedy pokud jste právě dva) a využít k honbě za diamanty Ubonga složitější skládačky z Duelu?

 6. Jan
  4 z 5

  :

 7. waf
  3 z 5

  :

 8. rach
  3 z 5

  :

 9. PJ_HB
  3 z 5

  :

 10. sakul
  4 z 5

  :

 11. tondakolik
  3 z 5

  :

 12. Sagapo
  4 z 5

  :

 13. rix
  5 z 5

  :

 14. sirio
  3 z 5

  :

 15. REM
  3 z 5

  :

Přidat hodnocení hry