Chicago poker

3.40 z 5
(Hodnocení: 10)

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
Neznámý

Originální název:
Chicago poker
Rok vydání:
2007
Počet hráčů:
2 až 6
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 10 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.
Doporučení hráče:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Popis hry

Tato hra osloví všechny, kteří mají rádi karetní poker nebo se rádi pohybují mezi mafiány. Hra Vás zavede do Chicaga 20.let minulého století: organizovaný zločin je v největším rozkvětu, gangsteři řádí a přestřelky jsou na denním pořádku. Ovládnete-li co nejvíce chicagských podniků – legálních či nelegálních – stanete se největším bossem!
Chicago poker je strategická karetní hra s prvky klasického pokeru. Postupným skládáním pokerových figur se snažíte ovládnout chicagské herny, kabarety, lihovary, atd. Vítězí ten, kdo získá 3 podniky stejného typu nebo 4 podniky různého typu nebo 5 jakýchkoliv podniků.

Další informace

Míra náhody

2 – střední podíl náhody

Počet hráčů

2 až 6

Věk hráčů

Od 10 let

Doba hraní

Středně dlouhá hra – asi 30 až 70 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2007

Míra interakce

3 – ustálená komunikace

Míra složitosti

2 – jednoduchá

Míra humoru

3 – hra má k humoru blízko

Doporučení rodiny

Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Doporučení hráče

Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Výrobci

Phalanx Games

Autoři

10 hodnocení k Chicago poker

 1. Kmotr2
  3 z 5

  :

 2. karelik
  4 z 5

  :

 3. 1a2a3a4
  4 z 5

  :

 4. Adam Svoboda
  3 z 5

  :

 5. 108
  3 z 5

  :


  Hra Chicago poker nás zavede do Amerického Chicaga do dvacátých let. Každý z hráčů se stane zločineckým bossem snažícím se ovládnout co nejvíce podniků(kartonové karty, které které leží na hracím stole), ať už jde o pivovary a lihovary, herny nebo třeba kabarety. Na začátku hry se vyloží 2 – 4 karet podniků(podle počtu hráčů). Každý z hráčů dostane pět karet mafiánů. Začínající hráč má tři akce a v nich může dělat libovolné dvě věci(líznout kartu, nebo přiložit kartu mafiána k podniku, který by chtěl získat pak pokračuje další hráč). Poté co počet karet mafiánů jedoho hráče u některého z podniků dosáhne pěti, položí se na podnik náboj a to znamená že v příštím kole bude u tohoto podniku vyhodnocení a ostatní hráči mají poslední možnost přiložit k tomuto podniku mafiána(kartu). Až přijde řada na hráče jenž pokládal náboj nastane vyhodnocení. Karty(některé byly přikládány lícem dolů) se otočí a nastává porovnání. Každá z karet má na sobě číslo(od 7 do 15) a barvu. A dohromady tvoří klasické pokerové kombinace. Hráč s nejvyšší kombinací bere podnik a z hromádky dosud nepoužitých podniků vyndá další a položí jej do hry. Získá li hráč tři podniky stejného druhu, nebo čtyři různého druhu nebo pět jakýchkoli podniků tak vyhrál. Do hry mohou dále zasáhnout i speciální karty. Hra má jednoduchá pravidla a není dlouhá, čili je vhodná i pro méně zkušené a mladší hráče.

 6. Filmator
  3 z 5

  :

 7. Radobyhrac
  4 z 5

  :

 8. Pelly
  4 z 5

  :

 9. Macho
  4 z 5

  :

 10. Agáta
  2 z 5

  :

Přidat hodnocení hry