Carcassonne: Král, hrabě a řeka (6. rozšíření)

3.81 z 5
(Hodnocení: 72)

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
Neznámý

Originální název:
Carcassoone: Graf, Konig und Konsorten
Rok vydání:
2007
Počet hráčů:
2 až 6
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 8 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.
Doporučení hráče:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Katalogové číslo: 12417. Kategorie: . Štítky: , , .

Popis hry

Sbírka řady minirozšíření vydaných za celou dobu rozvoje hry Carcassonne. Obsahuje minirozšíření: Král a loupeživý rytíř, Řeka II, Hrabě z Carcassonne a úplně nové minirozšíření Kacíři a kultovní místa.

Další informace

Počet hráčů

2 až 6

Věk hráčů

Od 8 let

Doba hraní

Středně dlouhá hra – asi 30 až 70 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2007

Míra náhody

2 – střední podíl náhody

Míra interakce

3 – ustálená komunikace

Míra složitosti

2 – jednoduchá

Míra humoru

2 – spíše seriózní hra s prvky humoru

Doporučení rodiny

Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Doporučení hráče

Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Výrobci

HANS IM GLÜCK, MINDOK

Autoři

Klaus-Jürgen Wrede

Hra/Rozšíření

Rozšíření hry

Pravidla:

72 hodnocení k Carcassonne: Král, hrabě a řeka (6. rozšíření)

 1. Cermakov1
  5 z 5

  :

  Další varianty, jak začít hru. Musím říct, že často začínáme řekou, nějak jsme si ji oblíbili.

 2. Jiří Aberle
  5 z 5

  :

  Šesté rozšíření k základní hře Carcassonne, které se skládá ze 4 minirozšíření. Tyto můžete ve hře hrát samostatně nebo dohromady. Hru můžete začít jinak, než v základní hře a to buď stavbou města Carcassonne s hrabětem nebo stavbou řeky v krajině. Pak následuje klasická hra. My ovšem hrajeme obě varianty, tedy napřed postavíme město, poté kolem stavíme řeku a nakonec klasickou krajinu. Další rozšíření je král a loupeživý rytíř, které obdrží Ti, co mají největší město nebo nejdelší cestu a samozřejmě přináší více bodů a poslední rozšíření je 5 kartiček kultovních míst, které jsou protikladem klášterů. Je to velmi povedené rozšíření a vřele ho doporučuji 🙂

 3. Effka
  4 z 5

  :

  trošku jsme si pozměnili pravidla a hrajeme obě možnosti startu 🙂 ale musím tedy uznat že hrad v samotné hře moc nepoužíváme….

 4. Xaws
  3 z 5

  :

  Rozšíření řeka je dobrý nápad na zpestření začátku hry. Není to ale úplně domyšlené. v položení karet může nastat situace, že všechny kerty řeky ani nepoložíte.

 5. deskovky
  5 z 5

  :

  Carcassonne byla první hra, kterou jsme si pořídili. S dětmi ji hraji od mala,trochu jsme upravili pravidla. Postupně dokupujeme rozšíření.Teď jsme koupili Král, hrabě a řeka, ale zatím jsme do hry nezařadili, příjde nám to trochu komplikované, je pravda, že to hrajeme s dětmi.Jinak Carcassonne hrajte na velkém stole,ať se můžou města a cesty rozrůstat.

 6. Orel91
  4 z 5

  :

  Pakliže vás již omrzelo začínat hru Carcassonne se stejnou základní kartičkou, toto rozšíření je přesně jako dělané pro vás. Král, hrabě a řeka nabízí kromě dalších doplňujících kartiček (kultovní místa) a dalších možností jak získat body (král a loupeživý rytíř), hned dvě různé varianty nového startu. Těmi jsou buďto vybudování startovacího města v rámci hraběte z Carcassonne, které umožní v průběhu hry zabírat oblasti již obsazené vašimi soupeři, nebo postupné poskládání řeky (ze specifických kartiček), která náhodně vytvoří startovací krajinu. Hráči mají tudíž již od začátku více možností.

 7. Lachvos
  3 z 5

  :

 8. Warry
  4 z 5

  :

 9. hrazda
  2 z 5

  :

 10. anupinka
  2 z 5

  :


  Stejně jako Hostince a katedrály (1. rozšíření ke hře Carcassonne), Král, hrabě a řeka není rozšíření, které by nějak ztížilo nebo prodloužilo hru. Ani se nebudete muset učit počítat body nějakým novým způsobem. Ono už je to i tak dost složité, nemyslíte? Nebo vlastně…nacházejí se zde dvě kartičky, které na konci hry hráčům, kteří je vlastní, přinesou nějaké bonusové body, ale…to je až na konci hry, kdy je na počítání dost času. Hlavním smyslem tohoto rozšíření je, že už nadále nebudete hru začínat obklopováním jedné kartičky, ale postavíte si na začátku buď hrad anebo řeku, kolem kterých budete nadále stavět svá města. Možná by se mohlo zdát, že je toto rozšíření zbytečné, ale taková řeka se umí pěkně klikatit a znemožnit vám tím stavbu města tam, kde byste to zrovna potřebovali. Vřele toto rozšíření doporučuji všem, kteří nepotřebují, aby hra i s rozšířením byla ještě o další hodinu delší.

 11. čáu
  5 z 5

  :

 12. Tereza
  4 z 5

  :

 13. RTMyšák
  3 z 5

  :

 14. Davides9
  4 z 5

  :

 15. Mofik
  3 z 5

  :

 16. Kuba
  5 z 5

  :

 17. Asindor
  2 z 5

  :

 18. Davides
  5 z 5

  :


  Toto rozšírenie sa skladá zo štyroch menších, ktoré sa môžu hrať samostatne alebo spolu. Prvý je hrad a gróf. Vždy, keď uzavriete súperovi mesto, cestu alebo kláštor, môžete si do mesta Carcassonne postaviť jednu svoju figurku zo zásoby do jednej zo štyroch štvrtí mesta: hrad, kovárňa, katedrála a trhovisko. Ak potom súper uzavrie nejakú oblasť, môžete z mesta premiestniť na túto práve uzatvorenú oblasť a to: z hradu do mesta, z kovárne na cestu, z katedrály na kláštor a z trhoviska na lúku (možné len na konci hry). Po presunutí figuriek sa rozhoduje o väčšine a hráč s najväčším počtom figuriek dostane body. Figurky však nemôžete presunúť z miesta, kde stojí gróf, ktorého je možné pri umiestňovaní figuriek presunúť do inej štvrti.
  Rieka sa rozkladá na začiatku hry namiesto začiatočnej kartičky. Začína sa prameňom, potom sa priloží rozvetvenie a úplne na koniec jazero so sopkou. Pri umiestňovaní kartičiek sa hráči striedajú a môžu si na ne umiestniť svoje figurky.
  5 kartičiek kultových miest sa zamieša medzi ostatné karty. Majú tú istú funkciu ako kláštor, ale nemôžu byť umiestnené vedľa dvoch a viac kláštorov. Ak na kultové miesto položíte figúrku vedľa kláštora s mníchom, nastáva medzi nimi súboj. Kto prvý uzavrie svoj kláštor alebo kultové miesto dostane body, druhá figúrka sa vracia naspäť majiteľovi.
  Kráľ a lúpežný rytier obsahuje 5 nových kariet krajiny a dve karty kráľa a lúpežného rytiera. Kto uzavrie najdlhšiu cestu dostane kartu lúpežného rytiera. Kto má na konci hry túto kartu, dostane za každú uzavrenú cestu bod. S kartičkou kráľa je to presne to isté, len sa to netýka cesty, ale mesta.

 19. dubis
  5 z 5

  :

 20. Lucio3
  3 z 5

  :

 21. acedrac
  1 z 5

  :

 22. PesBobes
  5 z 5

  :

Přidat hodnocení hry