Galaxy-Trucker-boxcz
KrabiceVesmírná loďHerní komponentyGalaxy-Trucker_rozehraná hraGalaxy-Trucker-backboxcz

Galaxy Trucker

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
108

Originální název:
Galaxy Trucker
Rok vydání:
2007
Počet hráčů:
2 až 4
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 10 let.
Doba hraní:
Dlouhotrvající hra – 60 až 120 minut

Katalogové číslo: 12366. Kategorie: . Štítek: .

Popis hry

Hráči jsou vesmírní dobrodruzi, kteří jsou najati společností pro převoz komponentů na stavbu lodi. Hra sestává ze tří etap. V každé etapě se nejprve hráči snaží postavit co nejlepší loď ze společných zásob komponentů. Tu pak připraví na cestu a odstartují. Cestou k cíli se snaží přestát četná nebezpečí a překonat překážky (meteorické roje, piráti apod.), využít možnosti výdělku a pokud možno doletět první a s nepoškozenou lodí.

Více o hře najdete v redakční recenzi.

Další informace

Počet hráčů

2 až 4

Věk hráčů

Od 10 let

Doba hraní

Delší hra – 60 až 120 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2007

Míra náhody

2 – střední podíl náhody

Míra interakce

3 – ustálená komunikace

Míra složitosti

3 – rozvinutá

Míra humoru

3 – hra má k humoru blízko

Doporučení rodiny

Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Doporučení hráče

Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Výrobci

ALBI, Czech Games Edition, REXHRY

Autoři

Vladimír Chvátil

Hra/Rozšíření

Samostatná hra

Články na Hrajeme.cz:

Pravidla hry:

Odkazy:

120 hodnocení k Galaxy Trucker

 1. dirgesinger
  4 z 5

  :

  Sci-fi hra, ve které jde o stavění vesmírného korábu, sběru surovin z planet, vyhýbání se meteoritickému roji a ničení nepřátelských pirátských lodí. To je Galaxy Trucker od českého deskovkáře Vládi Chvátila.
  Pravidla jsou jednoduchá a lehce se je naučí i menší děti. Nejprve musíte postavit vesmírnou loď z malých dílků. Na dílkách najdeme ubikace pro posádku, sklady na suroviny, laserové děla, štíty a baterie, motory atd. Dílky je důležité správně pospojovat správným typem trubek, jinak se může stát, že přijdete o kus lodi ještě dřív, než vůbec odstartujete. Samotný let vesmírem je řešený balíkem karet událostí.
  Doporučuji vyzkoušet i mobilní aplikaci, kdy si hru můžete zahrát i sami 🙂

 2. spac
  5 z 5

  :

  Super hra, zvládne ji i osmileté dítě bez problémů.

 3. Vojta
  5 z 5

  :

  Naprosto suprová hra. Výborný nápad se skládáním vesmírných .

 4. cSf.Loser
  4 z 5

  :

  Výborně vymyšlená taškařice. Počáteční realtime stavba lodí je super, ale projeví se zkušenost. Následná cesta vesmírem a bezradné pohledy na rozpadávající se loď a smích všech ostatních u stolu, samozřejmě než se stane něco takového jim. Pokud vám vyloženě nejde o to za každou cenu vyhrát, tak si hru užijete do sytosti. Zvláště malí architekti a stavitelé.

 5. jitkotka
  5 z 5

  :

  Skvělá hra moc mě bavila.Hrála jsem ve dvou i čtyřech lidech, jediný rozdíl je že ve čtyřech lidech se poslední loď (ta největší) skládá hůře, protože je boj o dílky velký, ale lodě jsou pak originální a občas vám vzniknou velmi zajímavé tvary.
  Moc se mi líbí kreativní stránka hry, kdy si každé kolo sestavíte jinou loď a pak se s ní zkusíte vypravit na cestu a doufáte, že to přežijete v celku.
  Jediná nevýhoda spočívá v maličkých bateriích (velkých jako tic tac), které mají tendenci skutálet dolů a ztratit se. V balení není bohužel jich pár navíc, takže pokud hrajete v plném počku, bude vám chybět zmizelý zelený tic tac.

 6. Gelf
  5 z 5

  :

  Ve hře Galaxy Trucker nejdříve stavíte z rozmanitých dílků svoji vesmírnou loď (v pozdějších kolech hry stále větší a propracovanější), se kterou potom letíte napříč galaxíí a snažíte se bezpečně přivézt zpět co nejvíce cenného nákladu, za který získáváte kredity, a zároveň přežít útoky nepřátelských vesmírných pirátů, ničivé roje meteoritů a asteroidů atd. pokud možno s co nejmenšími ztrátami. Zkrátka jde vám o to, abyste vydělali víc kreditů než vaši soupeři.
  Ideální je hrát hru ve čtyřech hráčích, osobně jsem ji hrál při deskovkovém večeru s přáteli ve třech a i tak jsme si užili spoustu zábavy a legrace. Nejvíce v posledním kole hry, kdy má plánek vesmírného korábu půdorys lodi Enterprise ze Star Treku a já byl na ten svůj patřičně hrdý, tedy až do té doby, než přiletěl první meteorit a jediným zásahem do nejtenčí části trupu mi zničil půlku lodi 😀
  Nejvíce se mi líbí fáze samotného stavění, kdy se snažíte různě kombinovat rozmanité dílky tak, aby na sebe správně navazovaly a měly pro vaši loď nějaký užitečný efekt. A jde i o rychlost, abyste ty nejžádanější dílky ukořistili dříve, než vám je vyfouknou vaši soupeři. A pak už se jen v další fázi hry modlíte, aby ten váš výtvor držel pohromadě a přišli jste kvůli zásahům o co nejméně dílů a tím i kreditů za opravy.
  Hra je opravdu propracovaná a zábavná, rozvíjí inteligenci, fantazii, kreativitu i rychlost uvažování. Nejvíce si ji asi užijete v maximálním počtu hráčů (4). Co se záporů týče, nemám nic, co bych hře mohl vytknout.

 7. hromadalidi
  5 z 5

  :

  Jestli mě nějaká hra překvapila, pak Galaxy Trucker. Netušil jsem, když jsem jednou na Vánoce rozbalil tuto černou krabici, jak super hru mám. Ulítlé vesmírné prostředí, krásně vyvedené herní komponenty, a taky vtipně, ale jasně napsaná pravidla, byla předzvěstí velkého zážitku. Ve hře jde o to, že nejdříve stavíte z dílků vesmírnou loď a s tou pak letíte s ostatními vesmírný závod. Během závodu střílíte pašeráky, vyhýbáte se asteroidům, nakupujete zboží a podobně. Je jen na Vás jak moc konkurence schopnou loď vytvoříte, aby se Vám nerozpadla již při startu. Hra je neskutečně návyková a mají jí rádi i nedeskovkaři, kteří opravdu rychle proniknou do jejích pravidel. Doba sehrání je ve 4 cca. 60-90 minut, záleží na zkušenostech. Mohu jen a jen vřele doporučit. Dá se dobře hrát v jakémkoliv počtu.

 8. Kentril
  3 z 5

  :

  Senzacni hra od Vladi Chvatila. Uz jen hodnoceni v celosvetovem zebricku napovida, ze se jedna o vesmirnou pecku. Mel jsem moznost si ji zahrat v klubu deskovych her v Brne. Sestavujete lod, pomoci ni budete cestovat vesmirem. Sestavujete a vylepsujete vasi lod. Ale pozor, musite pocitat, ze se muzete setkat s meteority ci vesmirnymi piraty. Proto peclive zvazte, cim vasi lod vybavite. Ackoliv jsem nemel dalsi prilezitost si hru zahrat, zrejme bych si ji poridil. Skoda, ze hra je pro max 4 hrace. Existuje pro hru rozsireni, ktere se opravdu povedlo – nemuzu posoudit.

 9. XiQiX
  4 z 5

  :

  Hezky zpracovaná hra ve které se budete pokoušet sestavit tu nejlepší kosmickou loď všech dob, abyste s ní mohli následně zvítězit v nadcházející bitvě o ovládnutí vesmíru.
  Kvalita vašeho vesmírného korábu bude záviset na rychlosti a preciznosti s níž budete schopni svou loď postavit z přehršle rozličných komponentů, které se Vám budou postupně odkrývat.
  Zda jste svou loď postavili dobře, poznáte záhy při prvním setkáním z jedné z vesmírných nástrah.
  Svižná zábavná hra, kterou si můžete zahrát i s odrostlejšími dětmi, nebo se jimi na chvíli opět stát.

 10. cinan
  5 z 5

  :

  originální, vtipné, s rozšířením pecka

 11. Lukas
  5 z 5

  :

 12. Vašek
  4 z 5

  :

 13. hrazda
  4 z 5

  :

 14. Ctibor
  4 z 5

  :

 15. Atik-Dick
  4 z 5

  :

 16. morgouse
  4 z 5

  :

 17. Cerdav
  3 z 5

  :

 18. Satsugen
  3 z 5

  :

 19. majkobulko
  5 z 5

  :

 20. RTMyšák
  4 z 5

  :

Přidat hodnocení hry