Galaxy-Trucker-boxcz
KrabiceVesmírná loďHerní komponentyGalaxy-Trucker_rozehraná hraGalaxy-Trucker-backboxcz

Galaxy Trucker

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
105

Originální název:
Galaxy Trucker
Rok vydání:
2007
Počet hráčů:
2 až 4
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 10 let.
Doba hraní:
Dlouhotrvající hra – 60 až 120 minut

Katalogové číslo: 12366. Kategorie: . Štítek: .

Popis hry

Hráči jsou vesmírní dobrodruzi, kteří jsou najati společností pro převoz komponentů na stavbu lodi. Hra sestává ze tří etap. V každé etapě se nejprve hráči snaží postavit co nejlepší loď ze společných zásob komponentů. Tu pak připraví na cestu a odstartují. Cestou k cíli se snaží přestát četná nebezpečí a překonat překážky (meteorické roje, piráti apod.), využít možnosti výdělku a pokud možno doletět první a s nepoškozenou lodí.

Více o hře najdete v redakční recenzi.

Další informace

Počet hráčů

2 až 4

Věk hráčů

Od 10 let

Doba hraní

Delší hra – 60 až 120 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2007

Míra náhody

2 – střední podíl náhody

Míra interakce

3 – ustálená komunikace

Míra složitosti

3 – rozvinutá

Míra humoru

3 – hra má k humoru blízko

Doporučení rodiny

Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Doporučení hráče

Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Výrobci

ALBI, Czech Games Edition, REXHRY

Autoři

Vladimír Chvátil

Hra/Rozšíření

Samostatná hra

Články na Hrajeme.cz:

Pravidla hry:

Odkazy:

115 hodnocení k Galaxy Trucker

 1. Gelf
  5 z 5

  :

  Ve hře Galaxy Trucker nejdříve stavíte z rozmanitých dílků svoji vesmírnou loď (v pozdějších kolech hry stále větší a propracovanější), se kterou potom letíte napříč galaxíí a snažíte se bezpečně přivézt zpět co nejvíce cenného nákladu, za který získáváte kredity, a zároveň přežít útoky nepřátelských vesmírných pirátů, ničivé roje meteoritů a asteroidů atd. pokud možno s co nejmenšími ztrátami. Zkrátka jde vám o to, abyste vydělali víc kreditů než vaši soupeři.
  Ideální je hrát hru ve čtyřech hráčích, osobně jsem ji hrál při deskovkovém večeru s přáteli ve třech a i tak jsme si užili spoustu zábavy a legrace. Nejvíce v posledním kole hry, kdy má plánek vesmírného korábu půdorys lodi Enterprise ze Star Treku a já byl na ten svůj patřičně hrdý, tedy až do té doby, než přiletěl první meteorit a jediným zásahem do nejtenčí části trupu mi zničil půlku lodi 😀
  Nejvíce se mi líbí fáze samotného stavění, kdy se snažíte různě kombinovat rozmanité dílky tak, aby na sebe správně navazovaly a měly pro vaši loď nějaký užitečný efekt. A jde i o rychlost, abyste ty nejžádanější dílky ukořistili dříve, než vám je vyfouknou vaši soupeři. A pak už se jen v další fázi hry modlíte, aby ten váš výtvor držel pohromadě a přišli jste kvůli zásahům o co nejméně dílů a tím i kreditů za opravy.
  Hra je opravdu propracovaná a zábavná, rozvíjí inteligenci, fantazii, kreativitu i rychlost uvažování. Nejvíce si ji asi užijete v maximálním počtu hráčů (4). Co se záporů týče, nemám nic, co bych hře mohl vytknout.

 2. hromadalidi
  5 z 5

  :

  Jestli mě nějaká hra překvapila, pak Galaxy Trucker. Netušil jsem, když jsem jednou na Vánoce rozbalil tuto černou krabici, jak super hru mám. Ulítlé vesmírné prostředí, krásně vyvedené herní komponenty, a taky vtipně, ale jasně napsaná pravidla, byla předzvěstí velkého zážitku. Ve hře jde o to, že nejdříve stavíte z dílků vesmírnou loď a s tou pak letíte s ostatními vesmírný závod. Během závodu střílíte pašeráky, vyhýbáte se asteroidům, nakupujete zboží a podobně. Je jen na Vás jak moc konkurence schopnou loď vytvoříte, aby se Vám nerozpadla již při startu. Hra je neskutečně návyková a mají jí rádi i nedeskovkaři, kteří opravdu rychle proniknou do jejích pravidel. Doba sehrání je ve 4 cca. 60-90 minut, záleží na zkušenostech. Mohu jen a jen vřele doporučit. Dá se dobře hrát v jakémkoliv počtu.

 3. Kentril
  3 z 5

  :

  Senzacni hra od Vladi Chvatila. Uz jen hodnoceni v celosvetovem zebricku napovida, ze se jedna o vesmirnou pecku. Mel jsem moznost si ji zahrat v klubu deskovych her v Brne. Sestavujete lod, pomoci ni budete cestovat vesmirem. Sestavujete a vylepsujete vasi lod. Ale pozor, musite pocitat, ze se muzete setkat s meteority ci vesmirnymi piraty. Proto peclive zvazte, cim vasi lod vybavite. Ackoliv jsem nemel dalsi prilezitost si hru zahrat, zrejme bych si ji poridil. Skoda, ze hra je pro max 4 hrace. Existuje pro hru rozsireni, ktere se opravdu povedlo – nemuzu posoudit.

 4. XiQiX
  4 z 5

  :

  Hezky zpracovaná hra ve které se budete pokoušet sestavit tu nejlepší kosmickou loď všech dob, abyste s ní mohli následně zvítězit v nadcházející bitvě o ovládnutí vesmíru.
  Kvalita vašeho vesmírného korábu bude záviset na rychlosti a preciznosti s níž budete schopni svou loď postavit z přehršle rozličných komponentů, které se Vám budou postupně odkrývat.
  Zda jste svou loď postavili dobře, poznáte záhy při prvním setkáním z jedné z vesmírných nástrah.
  Svižná zábavná hra, kterou si můžete zahrát i s odrostlejšími dětmi, nebo se jimi na chvíli opět stát.

 5. cinan
  5 z 5

  :

  originální, vtipné, s rozšířením pecka

 6. Lukas
  5 z 5

  :

 7. Vašek
  4 z 5

  :

 8. hrazda
  4 z 5

  :

 9. Ctibor
  4 z 5

  :

 10. Atik-Dick
  4 z 5

  :

 11. morgouse
  4 z 5

  :

 12. Cerdav
  3 z 5

  :

 13. Satsugen
  3 z 5

  :

 14. majkobulko
  5 z 5

  :

 15. RTMyšák
  4 z 5

  :

Přidat hodnocení hry