Pilíře Země

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
311

Originální název:
Die Säulen der Erde
Rok vydání:
2006
Počet hráčů:
2 až 4
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 10 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne.
Doporučení hráče:
Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne.

Popis hry

Na začátku 13. století začala stavba největší a nejkrásnější katedrály v Anglii. Hráči jsou stavitelé, kteří se snaží co nejvíce se na stavbě podílet, což jim přináší cenné body.

Další informace

Míra náhody

3 – malý podíl náhody

Počet hráčů

2 až 4

Věk hráčů

Od 10 let

Doba hraní

Středně dlouhá hra – asi 30 až 70 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2006

Míra interakce

3 – ustálená komunikace

Míra složitosti

3 – rozvinutá

Míra humoru

2 – spíše seriózní hra s prvky humoru

Doporučení rodiny

Asi nebudete zklamáni.

Doporučení hráče

Asi nebudete zklamáni.

Výrobci

ALBI, KOSMOS

Autoři

Michael Rieneck , Stefan Stadler

– Funagain Gameweb
– BoardGameGeek
– Svět deskových her
– Možnost nákupu na Slovensku.
– Pravidla hry

180 hodnocení k Pilíře Země

 1. Jiří Aberle
  5 z 5

  :

  Absolutně skvělá hra, krásně malovaná, přiměřeně dlouhá a až do závěrečného hodnocení není jasné kdo vyhrál. Je to naše nejoblíbenější, vřele doporučuji.

 2. dirgesinger
  3 z 5

  :

  Kdo kdy nestál uprostřed majestátní katedrály a nepřipadal si malý. Divil se, jak tu ohromnou stavbu byli v té době vůbec schopni postavit. Ve hře Pilíře Země se takovým stavitelem stanete.
  I když hra nemá kdoví jak složitá pravidla, vždy se mi zdá, že nejdéle trvá hru nachystat. Rozmístit tu spoustu kostiček po hracím plánu. Připomenout si pravidla, potažmo vysvětlit je novým hráčům. Možná proto se krabice na stole neobjeví často.
  Na začátku má každý hráč tři dělníky, které v průběhu kola střídavě rozmístíte po hracím plánu. Tím můžete natěžit potřebné suroviny, vydat se na tržiště, získat nějakou akční kartu, nebo najmout nové dělníky. Ten stavitel, který byl během stavby nejužitečnější, vyhrává hru a Svět si ho bude navždy pamatovat, jako velkého architekta monumentní katedrály.
  Pilíře Země mě osobně baví, ale je pravda, že její znovu hratelnost silně pokulhává. Zkušenější hráči v ní budou mít navrch.

 3. chajim
  2 z 5

  :

  Hru Pilíře země jsem dostal a hraji ji jen málokdy. Ve své podstatě to asi není špatná hra jen se mi zdá nedotažená. Princip umisťování dělníků není příliš originální, ale to by zase tak nevadilo. Největší slabinu hry vidím v tom věčném obsluhování. Tady vzít kartičku, vrátit ji, vzít kostičku, položit ji jinam a pořád dokola. Furt něco přemísťujete a to je trochu nudné. Největším kladem hry je podle mého názoru krásné grafické zpracování a líbí se mi i stavba katedrály jako počítadlo kol. Bohužel pro hru je to málo. Hru jsem hrál, jak ve čtyřech hráčích, tak i ve dvou, a to spíše s příležitostnými hráči. Jak už to tak bývá u těchto typů her, tak ve čtyřech byla hra zábavnější.

 4. hromadalidi
  3 z 5

  :

  U nás ve sbírce trošku opomíjená hra. Je to především proto, že obsahuje vcelku dost komponentů, jenž je třeba rozdat na hracím plánu a pak i docela dost drobných pravidel, která sice nejsou složitá, ale vysvětlit se musí. Ve hře jde o to, že přiřazujete své čuprlíky na různá místa hracího plánu, kde pak způsobí vždy nějakou akci. Tu natěží něco materiálu, jindy přinesou peníze, akční kartu nebo zajímavého stavitele. Celé to spočívá v tom, získat v určitém počtu kol, co nejvíce akčních bodů a kdo tak učiní, tak překvapivě vyhrává. Znalci by to asi označili za příklad Euro-hry. Klady vidím v zajímavém hracím prostředí(i když stavba katedrály může působit i poměrně chladně), a taky i v rychlosti hraní. Ve 4 lze dokončit do hodiny. Pokud dokážete do hráčů nacpat pravidla a následně si dvakrát, třikrát zahrajete, neměl by herní systém již činit potíže a můžete vesele stavět a stát se středověkými uznávanými architekty.

 5. XiQiX
  3 z 5

  :

  Stavitelská hra s nepříliš těžkými pravidli a ucházející grafikou u herním mechanismem. Nejsem z této hry nějak unešena, ale je to slušně funkční hra, která se dá hrát i s méně zkušenými hráči a poskytne ucházející zábavu. Sympatická je malá časová náročnost a prostředí stavby katedrály.
  Tuto hru si klidně zahraji znova, ale domu si ji pořizovat nebudu.

 6. Evasc
  4 z 5

  :

 7. amek
  3 z 5

  :

 8. littleturtle
  2 z 5

  :

 9. mlcuchj
  3 z 5

  :

 10. Gabebara
  4 z 5

  :

 11. rokoko73
  3 z 5

  :

 12. j
  4 z 5

  :

 13. Martin
  4 z 5

  :

 14. Opat
  5 z 5

  :

 15. Patrikhm
  4 z 5

  :

 16. MonaLisa Vox
  4 z 5

  :

 17. Tereza
  4 z 5

  :

 18. Smrták
  4 z 5

  :

 19. abekara
  4 z 5

  :

 20. Edge
  5 z 5

  :

 21. RadimB
  5 z 5

  :

 22. Mazec
  4 z 5

  :

 23. little
  3 z 5

  :

 24. karelik
  3 z 5

  :

 25. bacil
  3 z 5

  :

 26. Hans Joachim Marseille
  5 z 5

  :

 27. Frutis
  4 z 5

  :

 28. OIvanic
  4 z 5

  :

 29. Polylux1
  2 z 5

  :


  Pilíře Země jsem si pořídil coby ještě deskovkový zelenáč, zalíbil se mi tzv. „“worker placement““ systém, tedy umísťování pracantů na hrací plán, místo pobíhání jedním nebo druhým směrem…

  Hra je skutečně nádherná, plán je krásným a detailním vyobrazením takového menšího městečka se spoustou možností kam své pracanty poslat – dělníky pěkně do pískovny, kamenolomu, lesa nebo aspoň manufaktury, aby zásobili řemeslníky surovinami, Stavitele (každý hráč má tři) lze umístit na nejrůznější místa od tržiště, přes opatství či královské ležení až po město Kingsbridge k najmutí dalších řemeslníků … a tito řemeslníci pak pomáhají stavět katedrálu Pilíře Země, dosud největší stavbu jakou si kdy kdo vysnil a která se krásně, tzv. 3D skutečně rodí uprostřed hracího plánu…

  Cílem hry je sbírat co nejvíce bodů za co nejužitečnější participaci na stavbě. Každé kolo se obměňuje nabídka dostupných řemeslníků (začíná se kameníkem, kovářem, truhlářem … a postupně se porpracujeme až k Varhanáři, Zlatníkovi nebo Zvonaři.), což se mi opravdu líbí, jen je škoda že řemeslníků není k dispozici víc. Každá hra je tak bohužel dosti podobná, což sice pomáhá strategickým možnostem zkušenějších hráčů, ale dosti poznamenává znovuhratelnost. Po páté hře už vás hra prostě nemá čím překvapit a stává se z toho spíš jednoduchá násobilka…

  Přesto ji ale velmi rád vytáhnu z police vždy když si chceme něco zahrát s tzv. „“nehráči““. Jde o hru jednoduše vysvětlitelnou, každý se v ní poměrně snadno zorientuje a jak už jsem řekl, ten plán je prostě překrásný…

 30. kocourecek
  5 z 5

  :

Přidat hodnocení hry