Královské rošády

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
2306

Originální název:
Kabale und Hiebe
Rok vydání:
2006
Počet hráčů:
2 až 6
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 8 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut

Katalogové číslo: 12214. Kategorie: . Štítek: .

Popis hry

Oheň v krbu pomalu dohasíná, plameny svíček skomírají, stíny se prodlužují. To je ta pravá atmosféra pro ctižádostivého šlechtice a jeho úvahy. Úvahy nad světem úkladů a intrik královského dvora.
Spojenci, které hrabě tolik potřebuje pro posílení své moci a respektu, mohou být zcela odlišní. Někteří jsou společensky vysoce na úrovni, jiní patří mezi spodinu společnosti a nahánějí lidem strach a hrůzu. Některé hrabě získal na svou stranu svými činy a přátelstvím, jiní udělají cokoliv pro toho, kdo jim nejvíce zaplatí. V rukou hraběte jsou to však jen figurky. Figurky ve hře, kterou jen on zná a ovládá. Figurky ve hře o moc na královském dvoře…

Další informace

Míra náhody

2 – střední podíl náhody

Počet hráčů

2 až 6

Věk hráčů

Od 8 let

Doba hraní

Středně dlouhá hra – asi 30 až 70 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2006

Míra interakce

4 – vysoká míra komunikace

Míra složitosti

2 – jednoduchá

Míra humoru

3 – hra má k humoru blízko

Doporučení rodiny

Asi nebudete zklamáni.

Výrobci

HANS IM GLÜCK, MINDOK

Autoři

Lutz Stepponat

Hra/Rozšíření

Samostatná hra

Pravidla:

Odkazy:

157 hodnocení k Královské rošády

 1. PJ_HB
  3 z 5

  :

 2. Matteso
  3 z 5

  :

 3. Jenn
  3 z 5

  :

 4. ZdenaK
  4 z 5

  :

 5. samnung
  4 z 5

  :

 6. kanei
  3 z 5

  :

 7. Jose
  4 z 5

  :

 8. omas
  5 z 5

  :

 9. Semiš
  3 z 5

  :

 10. Bebe
  4 z 5

  :

 11. Filmator
  4 z 5

  :

 12. Jindřich ""Desgenais"" Cinka
  4 z 5

  :

 13. Bibík
  4 z 5

  :

 14. Martin
  4 z 5

  :

 15. Pavluschka
  5 z 5

  :

 16. SasaKrasty
  4 z 5

  :

 17. jakubko111
  4 z 5

  :

 18. Eduard Doležal
  4 z 5

  :

 19. engi
  5 z 5

  :

 20. gesslish
  3 z 5

  :

 21. cahous
  2 z 5

  :

 22. speedy
  4 z 5

  :

 23. castb
  5 z 5

  :

 24. Last_Elf
  3 z 5

  :

 25. Jendulus
  5 z 5

  :

 26. ver
  4 z 5

  :

 27. Tom a Maca
  5 z 5

  :

 28. kath
  4 z 5

  :

 29. Joerg
  4 z 5

  :

 30. tondakolik
  2 z 5

  :

 31. VasekVydra
  3 z 5

  :

 32. chajim
  4 z 5

  :

 33. Haňulka
  4 z 5

  :

 34. gaspoda
  3 z 5

  :


  KR som hrala zatial len vo dvojici, a tak som ziskala dojem ze tato hra moze byt pre dvoch chytlava skor po urcitych obmenach. My sme to vyriesili tak, ze sme rozlozili 4 bodove karty a kazdy si zobral 2 sady kariet osob…da sa povedat, ze to malo vacsi smrnc. popravde, istym sposobom ma rozculuje, ze vsetky moje cca strategicke tahy mozu byt skalene jednym tahom supera…napriklad tazko vydobita kombinacia moj princ a panos na zaciatku a superov mag na konci…vskutku neprijemne.. a hlavne ta zradna veta: princ a panos spolu vzdy zvitazia…
  ak mam porovnaavat, tak citadela a tiez aj rim /ktory sa ocitol v rebricku nizsie-ale to asi nie je extra smerodajne/ sa mi zdaju pre dvoch hravejsie a zabavnejsie.
  ahaaa, este ma celkom zmiatla ta velka krabica, ktorej obsah by sa hravo zmestil do krabicky od pigi caju.

 35. Kubajs
  4 z 5

  :

 36. The Hammer
  4 z 5

  :

 37. Manas
  5 z 5

  :

 38. FidoNet
  4 z 5

  :


  Tuto hru máme teprve chvíli a když pominu, že mne zaujal celkem zajínavý uvodní text už na krabici ( ne, že bych věřil každému „“žvástu““, ale nápad, který tam byl dával naději na možné dobré zpracování ), tak mě potěšilo množství hracích karet, neboť čím víc, tím více ralativních možností.
  Po vybalení, jsem byl poněkud zaskočen, že nehraji se všemi kartami ( 150-ti ), ale jen s 25, což hodně snížilo mé nadšení pro naději v skvělou hru. Po rychlém přečtení návodu, jsem se zarazil pouze u nepochopitelného ( … a mužete vyměnit kartičku z jedné řady za druhou z jiné. Pokud tato naplní plný počet ……Nesmysl, že ? ) vysvětlení zradce ( už jsem spravný význam pochopil z jiných diskuzí zde na www ), tak jsem byl celkem překvapen. Vypadalo to sice „“šíleně““, ale už první hra nás s ženou celkem zaujala. Druhý den, jen co děti odešli do školy, jsme rozložili karty a už to jelo.
  Mohu říct, že hra je zajímavá, po malých úpravach pravidel, které ještě přidaly na napětí, máme ze hry moc dobrý pocit. Člověk, který rád hraje a má s kým si rozhodně přijde na své.
  Hra umožňuje velké kombinační možnosti, vyžaduje úvahu, pozornost a taky si pamatovat, co už „“šlo““.
  Karty mají pěkný desing i povrch. Hůře se s nimi hraje na hladkém stole, ale to snad nějak „“domáknem““. Spíše karty trochu povolí, jen co se do nich po vánocích pustí naše dítka.
  Shrnutí: Je to hra která má rychlý spád, nepotřebujete pevně daný herní prostor ( lze odehrát třeba i ve vlaku či stanu ), není třeba dlouhých příprav ( cca 2 minutky ), pravidla jsou zcela jasně a rychle pochopitelná ( i pro menší hráče ), nedochází ve hře ke sporům ( vinou nejasností či sporných situací ), …. Myslím, že pro někoho, kdo si rád hraje a hlavně má s kým je to skvělá hra / FidoNet®

 39. Kabalenka
  3 z 5

  :

 40. trupik
  3 z 5

  :


  Feudalistická společnost je plná intrik a vy se snažíte získat v ní co největší vliv – a to tak, že na svoji stranu získáváte co nejvíce představitelů důležitých společenských vrstev. A toto je podáno jako pěkná vykládací karetní rychlovka.

  Karetních vykládacích her pro dva hráče je k dostání skutečně poměrně mnoho a tak je v této konkurenci těžké uspět. Královské rošády si ale své fanoušky-hráče určitě najdou. Za velké plus považuju to, že téměř všechny speciální funkce karet jsou na kartičkách přímo napsané a není tak nutné hledat v návodu (jak je tomu při seznamování s Blitz und Donner).

  Celou recenzi si můžete přečíst na adrese: http://trupik.aspweb.cz/deskove-hry/kralovske-rosady.aspx .

 41. Salamandr
  1 z 5

  :

 42. jakubko
  4 z 5

  :

 43. Kadaver
  2 z 5

  :

 44. Black Jack
  4 z 5

  :

 45. Ja_Claudius
  5 z 5

  :


  Karetni hry maji velkou vyhodu oproti hram s hernim planem v tom, ze jdou hrat prakticky vsude a predevsim v hospode. Zkusili jsme v hospode hrat i Funkenschlag nebo dostihy&sazky, ale to bych nikomu nedoporucoval.

  Nejdrive jsme hravali BANG!, coz je samozrejme vsemi opevovana klasika. Pak jsme zkusili tuto hru a par postrehu: pravidla jsou opravdu jednoduchoucka, urcite to vsichni pohopili drive, nez pravidla BANGu. Herni system je zajimavy, s prvky interakce mezi hraci, i kdyz ne v takove mire jako u BANGu. Nicmene, herni princip je od BANGu odlisny, coz je jenom dobre, protoze jsem ze zacatku mel trochu obavu, aby to nebyl vicemene klon BANGu zasazeny do jine doby, ale to tato hra rozhodne neni. Idealni oddechova hra, kdyz uz jste preBANGovani. Hra dobre odsypa (od 15-30 minut), je celkem zabavna i ve 2 hracich (osobne doporucuji 4 hrace jako ideal). Daji se hrat zajimave komba a vlastne do konce kola nikdy nevite, jake bodove karty posbirate 😉 Graficky je opravdu vydarena, i kdyz mam o ty karticky obcas trochu strach, aby neprisly k ujme – precejen je to na docela mekkem kridovem papiru.

  Jednoznacne ji ale doporucuji – opravdu zajimava oddechovka, klidne jenom pro 2 hrace s jednoduchymi pravidly, krasnou grafikou a vynikajici hratelnosti. Jeji uroven bych si troufl srovnavat s BANGem, takze kdo tihne k tomuto hernimu stylu, musi si tuhle hru zahrat 😉

 46. aneken
  3 z 5

  :

 47. eVik
  3 z 5

  :

 48. Sasa
  4 z 5

  :

 49. krtek
  4 z 5

  :

 50. nency
  3 z 5

  :

Přidat hodnocení hry