Město duchů

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
Neznámý

Originální název:
Dodge City – High Noon
Rok vydání:
2005
Počet hráčů:
3 až 8
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 10 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne.
Doporučení hráče:
Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne.

Štítek: .

Popis hry

Město duchů je rozšíření ke Hře Bang! Obsahuje dvě rozšíření kompletně v českém jazyce, které znáte pod názvy Dodge City a High noon. Nenechte si ho ujít !!!

Další informace

Míra náhody

2 – střední podíl náhody

Počet hráčů

3 až 8

Věk hráčů

Od 10 let

Doba hraní

Středně dlouhá hra – asi 30 až 70 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2005

Míra interakce

4 – vysoká míra komunikace

Míra složitosti

2 – jednoduchá

Míra humoru

4 – postavena na humoru

Doporučení rodiny

Asi nebudete zklamáni.

Doporučení hráče

Asi nebudete zklamáni.

Výrobci

ALBI, daVinci Games

Autoři

Emiliano Sciarra

– Město duchů
– Pravidla hry: Město duchů

201 hodnocení k Město duchů

 1. Effka
  5 z 5

  :

  rozhodně není na škodu, hru to zpestří a přidá jí to nové možnosti 🙂

 2. Slado42
  4 z 5

  :

  Hru Bang! doplňuje velmi dobře. Pokud máte rádi základní hru, Město duchů nabízí zase o něco více zábavy. Pro mě, kterého již základ dávno omrzel, takřka nutnost.

 3. dirgesinger
  4 z 5

  :

  Rozšíření ke hře Bang!. Pokud Vás táhle western hra baví, tak je tohle rozšíření skoro povinnost. Město duchů jsou vlastně dvě rozšíření v jednom a přidávají spoustu nových karet. Noví pistolníci a nové zelené karty, které začnou účinkovat až v dalším kole a taky černé karty Pravé poledne, což jsou takové karty událostí – ovlivňující dané kolo pro všechny hráče.

 4. Grantissimo
  4 z 5

  :

  Město duchů je jedním z velkých rozšíření pro hru BANG! a nutno podotknout, že je podařené. Již po otevření na vás vykoukne množství netušených možností oproti základnímu balení. Přidává ,,tapovatelné“ zelené karty, které se aktivují až další tah, mnoho postav a hlavě rozšíření pravé poledne. Jde o samostatný balíček karet, které se každé kolo otáčejí. V daném kole potom určí speciální efekt pro všechny hráče.
  Právě Pravé poledne přináší do hry spoustu zvratů, čerstvých myšlenek a toho nejlepšího z divokého západu. Zároveň dle mého názoru hru urychluje. Pokud již vlastníte základní hru, nemusíte se bát do tohoto rozšíření investovat.

 5. valchy
  5 z 5

  :

  Město duchů-jednoznačně nejlepší rozšíření ke hře Bang. Do hry přidává jak normální karty tak nové zelené a balíček černých karet a ještě nové postavy. Balíček černých karet se otáčí každé kolo a zelené karty jsou zamíchané v normálním balíčku a vykládají se před sebe na stůl. Město duchů je opravdu super rozšíření a rozhodně ho mohu vřele doporučit.

 6. Durdas
  5 z 5

  :

  Rozšíření, které toho pro základní hru přináší tolik, že se tomu snad ani nechce věřit. 😉
  Do balíčku vám přibudou nejen základní a modré karty, ale zelené, které přinášejí do hry další možnosti pro taktiku a způsob hry. Také nové postavy s novými charaktery a speciálními vlastnostmi o které se budou hráči prát, aby je dostali. To je přece bezva! 😀
  Dále tu jsou také speciální karty „pravé poledne“, které na určité kolo „omezují“ hráče ve svobodném střílení jsou jen ku prospěchu věci a přidávají už tak bohaté hře další rozměr.
  Prostě 5* bez debat! BANG!

 7. Orel91
  5 z 5

  :

  Město duchů je unikátní kombinací dvou rozšíření ke karetní hře BANG! Konkrétně rozšíření Dodge city a High noon. Tyto dvě rozšíření považuji za nejlepší doplněk k samotnému základu hry. Přidává do hry totiž spoustu nových karet, včetně karet se zeleným okrajem, které se podobně jako modré vykládají před samotné hráče, ale lze je zahrát až v příštím kole. Dále pak spoustu nových postav, bez kterých bych si dnes neuměl základní hru ani představit. A jako poslední věc do sbírky pak sérii speciálních karet – High noon (Pravé poledne) – které se v průběhu hry odhalují a vždy na konkrétní kolo upravují pravidla hry. Např. „Příjezd vlaku“ – hráči si v tomto kole líznou na začátku o jednu kartu více; „Kocovina“ – postavy ztrácejí po dobu tohoto kola své schopnosti; a mnoho dalších zajímavých změn.
  Rozšíření bych rozhodně doporučil všem hráčům, kteří ho ještě nemají, neboť s ním získá hra zcela nový rozměr.

  + Dvě rozšíření v jednom
  + Spousta nových karet, od hnědých, přes modré až po nové se zeleným okrajem.
  + Spousta nových postav
  + Balíček karet „Pravé poledne“, které vždy na jedno kolo přidají nové speciální pravidlo
  + Hra je ještě více akčnější a získává nový rozměr, poskytne spoustu zábavy po mnoho dalších opakováních

  – Asi jsem zaujatý, ale nic mě nenapadá

 8. hromadalidi
  4 z 5

  :

  Základ Bang je super, ale s tímhle rozšířením roste zábava a možnosti o 100 procent. Bez něj už ho ani nehrajeme, neboť nám přijde samotný Bang nudný. Největší přínost jsou tkzv. černé karty, které zamotávají hru, ale také jí hlavně urychlují. Dále je pak zajímavý nový tip zelených karet, které přináší celou paletu dalších možností jak obrat soupeře o životy. Pokud si to dobře pamatuju tak rozšíření obsahuje i nové postavy. Rozhodně se vyplatí mít toto rozšíření k základu, Bang vás pak bude bavit ještě o fous více.

 9. matewr
  3 z 5

  :

  Nejlepší rozšíření k Bangu vůbec, jež obsahuje dvě původní rozšíření: Dodge city a Pravé poledne. Pravé poledne brilantně a nenuceně zamotává hru a hlavně ji na konci i urychluje, což je ve více hráčích obzvláště potřeba. Dodge city přidává do hry nový druh zelených „nabíjecích“ karet, které sice působí zajímavě, ale někdy zbytečně protahují hru a činí z některých hráčů nepřekonatelné soky, což je u Bangu vcelku problém, protože se na ně nikdo nesoustředí a raději útočí na ostatní. Tajné role v tu chvíli nehrají žádnou roli. Jinak ale Dodge city základní hru rozhodně ozvláštňuje a přidává ji na atmosféře. Nejlepší jsou karty ke kterým musíte zahodit ještě jednu libovolnou kartu. Postavy jsou všechny zajímavé a jedná se o vůbec nejlepší přídavek ke hře.

 10. lenulefazole
  5 z 5

  :

  Doporučuji k hlavní sadě dokoupit, my už si hru bez rozšíření nedokážeme představit.

 11. Kentril
  3 z 5

  :

  Asi nejnamejsi rozsireni ke hre BANG! V podstate se jedna o spojeni dvou predchozich rozsireni, ktere uz ma opravene chyby. Vyhoda je male karetni baleni, tkere si pridate ke krabicce originalni hry. Kdo vlastni BANG! strela, muze jej pridat do krabice – plechoveho naboje. Vejdou se tam. Na kartach je oznacene symbolem rozsireni, takze jej snadno oddelite od puvodni hry. Hra obsahuje sazmorejme pridany herni system zelenych karet a nove postavy. Muj oblibenec je indian 🙂

 12. dontcallmeandre
  3 z 5

  :

 13. ZIPaaK
  5 z 5

  :

 14. anupinka
  5 z 5

  :


  Bez tohoto rozšíření jako by hra ani nebyla celá. Prostě to není ono. Rozšíření přináší více karet, které se nacházejí už i v základní sadě. Dále obsahuje nové karty se zeleným orámováním, které před sebe nejprve musíte vyložit na stůl a teprve až po oběhnutí kola je můžete použít. (Já osobně mám ty zelené karty ze všech nejradši.) A také se zde nachází speciální balíček karet, které se nepřimíchávají mezi karty ostatní, ale položí se zvlášť na stůl. Na začátku kola se vždy jedna z těchto karet otočí. Na ní je napsán nějaký speciální účinek, který platí během daného kola, a mnohdy hru velice ztíží. Mohou se tak do hry na jedno kolo např. vrátit i osoby, které již dříve byly zastřeleny. V tomto rozšíření také můžete najít návod, jak hrát hru ve třech hráčích, ale já to výrazně nedoporučuji, protože při hře ve třech je hned každému jasné, kdo je kdo a hra tedy ztrácí prvek anonymity hráčů, který je podle mě pro hru velice podstatný. Je přece zábavné zjistit, že se třeba celou dobu snažíte zabít nesprávného, no ne :)?

 15. Gothalgo
  4 z 5

  :

 16. Aulus
  3 z 5

  :

 17. James Marlow
  4 z 5

  :

 18. Jan
  5 z 5

  :

 19. Kafkan
  3 z 5

  :

 20. Vojta
  5 z 5

  :

 21. Ptacnik
  5 z 5

  :

 22. Kasparov
  4 z 5

  :

 23. kutikk
  5 z 5

  :

 24. Sai
  4 z 5

  :

 25. palcice
  4 z 5

  :

 26. Čaňa
  4 z 5

  :

 27. nirman
  5 z 5

  :

 28. Zafi
  5 z 5

  :


  I pokud nejsou kovbojky a westernové příběhy váš šálek kávy, věřím, že se vám tato hra bude líbit, protože neznám nikoho, kdo by ji hrál nerad.
  Jestliže vás baví BANG!, tak potom ho budete hrát ještě radši, protože tohle rozšíření hru dostane do nové dimenze.
  Myšlenka hry přinesla zase něco úplně nového a originálního. Tento balíček Město duchů obsahuje dvě rozšíření – Dodge City a High Noon.

  Dodge City
  Do města zavítá patnáct nových postav. Také se zde objeví speciální zelené karty, u nichž musíte kolo počkat, než začne fungovat jejich efekt.

  High Noon
  13 karet, každé kolo se otočí jedna, která dá kolu zvláštní efekt. Do města přijde doktor, kazatel, reverend, zažijete požehnání i prokletí, poté vznik přestřelka, přijdou obávání Daltonové a nakonec se vrátí mrtví hráči, aby zvrátili průběh hry ve svůj prospěch. Doporučuji zakoupit i Fistful, protože tam jsou 2 nové karty High Noon.

  Jak Město duchů změní průběh hry?
  Mimo zelené karty přicházejí i nové obyčejné (hnědé karty). Můžete se lépe léčit, pokud najdete Tequilu nebo Whisky. Také zde najdete kartu Úder a Úhyb a nový efekt: 1+1, což znamená, že ke kartě např. RagTime nebo Rvačka musíte dodat ještě jednu libovolnou kartu.
  Hra tedy získá nový stupeň zábavy a trochu se prodlouží.

  Design
  Hra má design od stejného ilustrátora Alexe Pieregeliniho. Design je stále velmi hezký a typický pro western. Hra je zabalena v krabičce pro jednoduchý úklid a přenos.

  Verdikt
  Celkem 76 karet je v poměru s původním balíčkem sice málo, ale nelituji, že jsem si ho koupil. Dávám pět hvězdiček a tuto hru vřele doporučuji!

  Zafi

 29. 1a2a3a4
  1 z 5

  :

 30. ZdenT27
  3 z 5

  :

 31. tootsie
  3 z 5

  :

 32. Tom
  5 z 5

  :

 33. Knihovník
  3 z 5

  :

 34. littlemole
  4 z 5

  :

 35. Pavluša
  5 z 5

  :

 36. Tomas
  3 z 5

  :

 37. technologic
  4 z 5

  :

 38. MirR
  4 z 5

  :

 39. Peca
  4 z 5

  :

 40. Kurasek
  5 z 5

  :

 41. Sionn Latharn
  4 z 5

  :

 42. VOVO
  5 z 5

  :

 43. esther.f
  4 z 5

  :

 44. ABDCE
  3 z 5

  :

 45. Wotton
  3 z 5

  :

 46. smaza
  4 z 5

  :

 47. Zenitos
  4 z 5

  :

 48. JardaJaryn
  5 z 5

  :

 49. trichopterka
  4 z 5

  :

 50. babara
  5 z 5

  :

Přidat hodnocení hry