Ticket to Ride Europe

4.28 z 5
(Hodnocení: 82)

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
108

Originální název:
Ticket to Ride Europe
Rok vydání:
2005
Počet hráčů:
2 až 5
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 8 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.
Doporučení hráče:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Kategorie: .

Popis hry

Navazuje na Ticket to Ride. Oproti původní hře přibyly trajekty, tunely a stavby nádraží. NEVYŽADUJE PŮVODNÍ HRU.

Další informace

Míra náhody

2 – střední podíl náhody

Počet hráčů

2 až 5

Věk hráčů

Od 8 let

Doba hraní

Středně dlouhá hra – asi 30 až 70 minut

Počeštění

Hra s českým návodem obsahující materiál v cizím jazyce

Rok vydání

2005

Míra interakce

2 – komunikace není součástí hry

Míra složitosti

2 – jednoduchá

Míra humoru

2 – spíše seriózní hra s prvky humoru

Doporučení rodiny

Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Doporučení hráče

Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Výrobci

Days of Wonder

Autoři

Alan R. Moon

– BoardGameGeek
– Funagain Gameweb
– Days of Wonder
– Česká pravidla na www.zatrolene-hry.cz

82 hodnocení k Ticket to Ride Europe

 1. hungy
  5 z 5

  :

  nasa prva novodoba hra. hrame zo zenou a dcerou 8 rocnou vyborna hra

 2. Frankie
  5 z 5

  :

  Ticket to Ride jsme toho casu casto hravali casto s partou pratel, kde jsme si velmi radi skodili. Posledni dobou Vlaky uz tak casto nehrajeme, nicmene stale mam hru rad, a kdyz bude prilezitost, tak si ji opet zahraju.
  Libi se mi tematika, moznost vybudovat si pompezni trasu, a na konci obrecet prohru

 3. KarelZendulka
  5 z 5

  :

  Úžasná hra, kterou vždy jednou za čas rádi vytáhneme.

 4. Wolvik
  4 z 5

  :

  Příjemná eurovka, která díky vylepšením oproti původní verzi s mapou USA nabízí o fous lepší hratelnost a taktiky. Nicméně pořád zůstává poměrně vysoký faktor náhody. Pokud od začátku schytáte opravdu špatné tratě, tak už Vám nepomůže ani svěcená voda. Nejslabší mi přijde hra ve 4 hráčích, kde mapa ještě na konci není úplně plná, ale už fungují dvojité tratě, takže škození tolik nefunguje. Nejlepší počet je 3 a 5. Navzdory jisté repetivitě stále jedna z mých oblíbených kratochvil.

 5. dirgesinger
  4 z 5

  :

  Ticket to Ride patří do takzvané „Velké klasické trojky“ (Ticket to Ride, Carcassone a Osadníci). Pokud máte kolem sebe nehráče a chcete je lehce uvést do Vaší oblíbené zábavy, tak šáhnout po jedné z těchto klasik, je doslova sázka na jistotu.
  Hra je opravdu jednoduchá a přitom velmi taktická. Dobíráte si barevné vagónky, buď z vyložených a nebo tajně z balíčku. Spojujete města budováním tratí a inkasujete za to body. S konečným pořadím zamíchá nejdelší souvislá trať a splněné tajné zakázky, kdy dostanete body za spojení určitých měst.
  Evropa je o fous lepší než původní Amerika, protože přidává do hry nový prvek v podobě stavby tunelů, trajektových cest a nádraží. Také se mi zdá lépe vyvážená. Hra se dá vřele doporučit všem věkovým kategoriím.

 6. vendulala
  5 z 5

  :

  Maximálně oblíbená hra! Beru ji na Klub deskových her celkem často a vždycky má úspěch. Jednak proto, že stavět vláčky je pro děti cool, jednak má opravdu jednoduchá pravidla. Líbí se mi hlavně, že děti nenásilně nutí orientovat se na mapě Evropy – což je i důvod, proč je pro mne Ticket to Ride: Europe jasnou volbou mezi ostatními variantami. Navíc je zábavná i pro dospělé, teda aspoň pro mne.

 7. Gingi
  5 z 5

  :

  Skvělá hra! Vyhovuje nám víc než starší verze Amerika, protože je hra vyrovannější (všichni mají do začátku jednu dlouhou trasu) a pak tam jsou kratší trasy, které nikdy nepřesáhnou bodově ty dlouhé. Navíc jsou tam nádraží, které umožní hráčům dojet trať, i když už jsou všechny koleje zabrané. Jednodušší pravidla k úžasnýmu hernímu systému a navíc velmi malý díl náhody a velký díl plánovaní a strategie. Vřele doporučuji.

 8. Orel91
  5 z 5

  :

  Co může být lepšího než vláček? Dva vláčky! A v téhle hře jich je ještě mnohem víc!
  Ticket to Ride: Europe je volné pokračování velice úspěšné hry Ticket to ride (nečekaně) a tentokrát je hra zasazena do Evropy (ještě nečekanější). Herní princip se moc neliší, navíc přibyly trajekty, tunely a nádraží, která jsou v nahuštěném středu Evropy celkem užitečná, protože jak se do ní nasáčkuje pět hráčů, tak je tam poměrně těsno.
  Pravidla nejsou nijak komplikovaná a pochopit by je měli i méně zkušení hráči. Hra má pohodovou atmosféru a je pěkně barevná, což dozajista potěší nejen mladší hráče.
  Náhoda je v přiměřeném množství a prostor pro strategii je zde slušný, takže zabaví i náročnější hráče.

  + Nenáročná na pochopení
  + Zabaví méně zkušené, ale i zkušené hráče
  + Příjemná atmosféra, pěkně barevná hra
  + Přiměřené množství náhody, prostor pro strategii

  – Centrální Evropa je hodně nahuštěná, ve více hráčích poměrně rychle zaplněná

 9. Xaws
  5 z 5

  :

  Velmi povedená hra. Jednoduchá pravidla. Zvládnou ji i menší děti (7let). Oproti původní Ticket to Ride je vychytaná možnost použít cizí trať díky nádraží. Trochu se tím omezila možnost zablokování soupeře. Další zpestření je stavba v tunelech. Přináší více náhody do hry. Zpracování je pěkné jen vzhledem k tomu, že vláčky jsou z plastu je cena vyšší. Díky registraci hry máte přístup na web kde jsou online verze.

 10. Miaou Driver
  3 z 5

  :

  Ahoj. Hra má jednoduchá a snadno pochopitelná pravidla, proto určitě nic nezkazíte, když hru koupíte malým dětem nebo úplným začátečníkům deskových her. Zklamáním je pro mne vysoká cena. Vláčky jsou tvarově stejné, takže se lisují v jedné formě – jenom se liší barva vstřikovaného plastu. Pak je tam pěkný herní plán a balíček kartiček. Za cenu okolo tisícovky to opravdu není mnoho.

 11. Sidus
  5 z 5

  :

  O fous lepší než originální Ticket to Ride. Díky své jednoduchosti, svižnosti, chytlavému tématu a pěknému zpracování si dovoluji tvrdit, že jde o jednu z nejlepších her pro děti, začínající hráče nebo hru jen pro oddech. Přestože rádi hrajeme i dlouhé a obtížné hry, často z důvodu únavy nebo omezeného času dostane přednost právě tato milá deskovka.
  Pro ty, kteří nemají náhodu v lásce, bude nevýhodou zejména náhodné losování lístků cílových stanic a částečně i samotných vagónků.
  Pro nás je Ticket to Ride: Europe srdeční záležitost, kterou můžeme všem vřele doporučit. Dlouhé hodiny skvělé zábavy jsou zaručeny.

 12. cSf.Loser
  4 z 5

  :

  Lehce vylepšená verze ticket to ride. Sbíráte karty vagonků a stavíte a spojujete jednotlivá města pomocí tratí. Za to dostáváte body a k tomu máte nějaké předem vybraná města a tratě, které musíte spojit za to máte bonusové body. Také se dávají body za nejdelší trať. Navíc zde jsou tunely, což dává jistou nejistotu při stavbě tratit. Také se zde dají stavět nádraží a tím můžete využít cizí tratě. Zpracování hry je velice pěkné a interakce s hráči není moc velká. Doporučuji hru začátečníkům nebo dětem. Pro obě skupiny je to krásná hra.

 13. eMdzeJ
  5 z 5

  :

  Kdysi dávno jsem začínal na počítačovém Transport Tycoon a už tehdy jsem věděl, že stavění železnice může být super zábava. V té době ale nebylo jednoduché sehnat spoluhráče pro LAN hru a počítač nebyl žádný protivník. Chtělo to lidské protihráče. Naštěstí po deseti letech od vydání PC hry někoho napadlo vydat deskovku Ticket to Ride a o rok později Ticket to Ride: Europe. Tuhle hru nemůžu jinak než doporučit za pět hvězd. Stavění, plnění zakázek s poker facem, obsazování tratí, škodění, všechno tu je! Evropa proti originálu nabízí o kus víc zábavy, díky tunelům a přívozům. Naučit se hru je otázka pár minut a i dětem se hodně líbí.

 14. Razer
  5 z 5

  :

  Parádní jednoduchá rodinná hra. Jednoduchá pravidla, velká herní deska, vždy nám u ní vládne perfektní atmosféra. Hrajeme nejčastěji ve 4. Když jsem hru viděl poprvé, nemyslel jsem, že bude mít v naší herní skupině takovou znovuhratelnost. Doporučuji pro méně zkušené hráče pro pohodové večery.

 15. fazul
  4 z 5

  :

  Jednoduchá, zábavná hra. Ideální pro seznámení „deskoherních nováčků“ s deskovými hrami.

 16. jacksnek
  5 z 5

  :

  Obsahuje největší množství zábavy ze všech… Resp o proti US je komplikovanější, oproti, Marklinu je jednodušší… Vyvedení vláčků je naprosto dokonalé. Hra velice rychle odsýpá a dá se hrát s kýmkoliv. Opravdu za pár minut si staví úplně všichni a hru může vyhrát i člověk, který to hraje poprvé… Také mě přijde, že je hra mnohem více promyšlená narozdíl od Marklinu. Což je poměrně zvláštní… I tak nejlepší z nejlepších. Král všech vlaků dorazí i k Váma a Vy už ho nikdy nenecháte odjet!

 17. cake007
  5 z 5

  :

  Skvělá hra, většinou se s přáteli sejdeme s tím, že si tuto hru zahrajeme pouze jednou a stane se nám, že jí hrajeme klidně i tři hodiny.

  Dostanete kartičky s tratěmi a cílem je pospojovat města a najít trasu, kterou se k nim dostanete. k tomu vám pomáhají barevné kartičky, které si lížete a pomocí nichž tratě stavíte. Během hry si můžete po dostavení tratě další vylosovat a tím sbíráte body. Dá se poměrně dobře i škodit, tím, že odhadnete do jakého města hráč jede a potřebnou trat mu jednoduše zastvíte svými vláčky.

 18. Kentril
  3 z 5

  :

  Jednoduchoucka hra, ktera zaujme i ty nejmensi. Stavite po Evrope trasy svych vlacku, dle karet, ktere mate a ziskavate body. Faktor nahody je brani barev vagonku, kterymi stavite trasu a pocatecni losovani tras. Pravidla jsou opravdu kratka – cca 4 stranky A4. Hra je zabavna jak v rodinnem kruhu, tak v kruhu pratel. Vicemene to zavisi na barve vagonku, ktere si vytahnete. Hra je az pro 5 hracu a je svizna. Oddechovka pro vsechny.

 19. R.U.R.
  4 z 5

  :

  Super hra, zejména pro milovníky železnice 😉 Hezky vyvedená, strategická ale nepříliš náročná, líbila se mi. Kupovat ji ale nehodlám, očekávám, že se brzo ohraje.

 20. Lucejz
  4 z 5

  :


  Pokud máte rádi strategické hry u kterých se pobavíte, pak ji mohu naprosto doporučit. Zároveň je je dobré, že vykresluje období počátku 20. století, původní názvy měst a získáte i představu kde skutečně města na mapě jsou, myslím, že tohle je dobré i pro starší děti.

  Výhodou hry jsou snadná pravidla. Hra v našem případě vtáhla každého.

 21. cicam
  4 z 5

  :

 22. koczanska
  5 z 5

  :

 23. Trauma_Zero
  4 z 5

  :

 24. mirak123
  4 z 5

  :

 25. Baliend
  4 z 5

  :

 26. Vašek
  5 z 5

  :

 27. Patrikhm
  5 z 5

  :

 28. Ptacnik
  5 z 5

  :

 29. RTMyšák
  3 z 5

  :

 30. Číňan
  5 z 5

  :

 31. Zdenek_
  4 z 5

  :

 32. zegoda
  3 z 5

  :

Přidat hodnocení hry