Šiki Miki

3.00 z 5
(Hodnocení: 8)

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
11756

Originální název:
Schicki Micki
Rok vydání:
2003
Počet hráčů:
2 až 7
Věk:
Hra je určena hlavně pro děti. Mohou jí hrát ale také dospělí mezi sebou a přitom se dobře pobavit.
Doba hraní:
Krátká hra do 20 minut
Doporučení rodiny:
Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.
Doporučení hráče:
Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne.

Kategorie: .

Popis hry

Zábavná rodinná postřehová hra pro 2-7 elegantně oblečených slepic od 7 let. Bažantí slepice se vypravily do společnosti. K tomu si oblékly různé módní doplňky. Na provázku si vedou také rozkošného červíka. Hráči jsou zaměstnáni jako dveřníci na skvostném bažantím galavečírku. Bažantí slepice nesmí být na večírek vpuštěny, pokud jejich vzhled není navzájem naprosto odlišný, to by nastalo společenské „faux pas“. A v žádném případě nesmí být dovnitř vpuštěna slepice, která s sebou přivedla dva červí mazlíčky, vždyť to je nevkusné!
Hráči musí rychle reagovat na stejné barvy doplňků. Kdo má největší postřeh, získává body.

Další informace

Míra náhody

3 – malý podíl náhody

Počet hráčů

2 až 7

Věk hráčů

Od 6 let

Doba hraní

Krátká hra do 30 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2003

Míra interakce

4 – vysoká míra komunikace

Míra složitosti

1 – triviální

Míra humoru

4 – postavena na humoru

Doporučení rodiny

Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Doporučení hráče

Asi nebudete zklamáni.

Výrobci

MINDOK, ZOCH

Autoři

Jacques Zeimet

– BoardGameGeek
– Funagain Gameweb
– Svět deskových her
– Možnost nákupu na Slovensku.

8 hodnocení k Šiki Miki

 1. 1a2a3a4
  1 z 5

  :

 2. Fruiko
  2 z 5

  :

 3. Jan
  3 z 5

  :

 4. Lada
  3 z 5

  :

 5. jakub
  3 z 5

  :

  Slepice jsou parádnice, alespoň ty bažantí. Nevěříte? Šiki Miki vás o tom přesvědčí. Je to karetní hra vhodná pro skupinu více hráčů. Prověří rychlost vašich reakcí. Vyhrává obvykle ten, kdo má lepší postřeh. Vítězství ale není v této hře to nejdůležitější. Především si užijete spoustu legrace. Hra je rychlá, akční a všichni jsou stále do hry zapojeni. Výborně se hodí i pro rodinné hraní a hry s mladšími dětmi. Podmínkou je, aby již uměly rozpoznávat barvy.

  O co ve hře jde. Bažantí parádnice se připravují na galavečírek. Etiketa ale vyžaduje, aby jejich vzhled byl naprosto odlišný. Vpustit slepice, které mají stejný doplněk své garderoby, by způsobilo společenské „“faux pas““. A naprosto nepřijatelné je vpustit slepici, která si s sebou přivedla dva své červí mazlíčky. Úkolem hráčů je tomu zabránit. Představují dveřníky. Vyhraje ten, kdo odhalí nejvíce prohřešků a díky tomu získá nejvíce karet.

  Na začátku hry je potřeba dobře zamíchat celý balíček karet. Hráč, který má nejbarevnější oblečení, balíček vezme a začne před sebe pomalu vykládat karty, aby bylo vidět, co zobrazují. Všichni současně na kartách hledají prvky stejné barvy: deštníky, klobouky, zobáky, šátky, ocasní péra, červíky. Musí také dávat pozor, zda některá slepice nevede dva červy.

  Kdo něco z toho odhalí, snaží se zareagovat správným způsobem jako první, a tím získat karty do svého balíčku. Nastat může některá z následujících situací: Když odhalíte slepici se dvěma červy, snažíte se jako první zaklepat na stůl. Jakmile odhalíte dvojici určitého prvku stejné barvy, musíte vykřiknout název doplňku, pokud uvidíte více dvojic prvku stejné barvy, snažíte se sebrat ze stolu modrou figurku. V případě, že objevíte dvě stejné karty, musíte vzít figurku červenou. Abyste karty dostali, musíte zareagovat rychle a správně. Zaklepání má vždy přednost.

  Hra obsahuje balíček 64 karet a čtyři dřevěné figurky (tři modré a jednu červenou). Karty opět ilustrovala Doris Matthäusová. Mají své kouzlo a vtip. Barvy jsou dobře odlišeny, takže jsou karty přehledné (maličko se může plést oranžová a červená u červíků). Pravidla jsou logicky strukturovaná, a byla by i dobře srozumitelná, pokud by nebyla vysázena nevhodným písmem. Použitý font je naprosto nevhodný, text je rozsypaný a špatně se čte. Doufám, že MindOK u dalších her písmo změní.

  Šiki Miki je jednoduchá, ale přitom zábavná a akční hra. Vyžaduje plnou koncentraci všech hráčů po celou hru. Jedna partie může trvat deset až dvacet minut. Jen si před hrou ujasněte všechny možné situace, které mohou nastat a jak se vyhodnocuje správná a špatná reakce. Pomůže vám v tom přehledná tabulku situací na konci pravidel. Pokud hrajete s mladšími dětmi, vykládejte karty sami nebo někdo ze starších hráčů.

  Hru ocení i zkušenější hráči. Dobře se u ní odreagujete a odpočinete od náročnějších strategických her.

  Celou původní recenzi a další články o hrách si můžete přečíst na herním webu Frodovy deskové hry.

 6. lenka
  4 z 5

  :

 7. pogo
  4 z 5

  :

 8. Jaromír Kovařík
  4 z 5

  :

Přidat hodnocení hry