Sabotér

3.35 z 5
(Hodnocení: 99)

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
841

Originální název:
Saboteur
Rok vydání:
2004
Počet hráčů:
3 až 10
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 8 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.
Doporučení hráče:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Kategorie: .

Další informace

Míra náhody

Není známo

Počet hráčů

3 až 10

Věk hráčů

Od 8 let

Doba hraní

Středně dlouhá hra – asi 30 až 70 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2004

Míra interakce

Není známo

Míra složitosti

Není známo

Míra humoru

Není známo.

Doporučení rodiny

Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Doporučení hráče

Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Výrobci

AMIGO, CORFIX

Autoři

Frédéric Moyersoen

– BoardGameGeek
– Funagain Gameweb
– Svět deskových her
– Možnost nákupu na Slovensku.

99 hodnocení k Sabotér

 1. Svob
  4 z 5

  :

  O co jde v této hře? No přece o sabotování a o zlatě. Ve hře hrajete za skryté role podle kterých máte za úkol najít zlato nebo zabránit v jeho nalezení. Hledání i bránění provádíte stavěním tunelů až k zlatu a nebo alespoň někam mimo stůl.

  Hra se hodí jak pro malé tak i dospělé. Kdy u dospělých dochází ke chvílím kdy opravdu si nejste jist kdo hraje s kým a tak nakonec všichni skončí s rozbitým nářadím, čímž se zabrání stavění cest.

  Hra je vyrovnaná ze obě strany. Jednoduchá na pochopení i naučení. Dlouhodobě hratelná kdekoliv kam se vám vleze na alespoň možnost vyskládat osmkrát sedm karet.

 2. Orel91
  3 z 5

  :

  Jedna z dalších her, které v našem arzenálu řadíme mezi „rychlovky“ (Hry, které jsme v naší sestavě schopni dohrát do jedné hodiny). Jednoduchý princip, „dokopat“ se pomocí karet až k valounu zlata komplikuje Sabotér, který se snaží všem zlatokopům jejich snahy překazit.
  Hru zvládnou i děti, avšak pobaví i dospělé. Opět se mi potvrdilo nepsané pravidlo, že záleží na tom, s kým hrajete. Když jsem hrál v kolektivu s hráči, kteří nad hrou moc nepřemýšleli, tak měla hra většinou rychlý a předvídatelný konec, což mě nikdy moc netěšilo. Naopak v sestavě, kde hráči trochu zauvažovali nad děním ve hře, vznikaly krásné a nepředvídatelné situace a celková atmosféra byla lepší.
  Tak či tak, jako vyklusávačka po náročných hrách super.

 3. Drahomira Zalubska
  5 z 5

  :

  dnes dcera koupila hru saboter hralo nas 7 hraču a je to velice dobra hra 😀

 4. cSf.Loser
  2 z 5

  :

  Hra, která mě vůbec ničím nezaujala, prostě přikládáte dílky a to je asi tak vše. Za více slov to nestojí.

 5. Tindo
  3 z 5

  :

  Sabotér je docela dobrá a zábavná party hra, která asi těžko zaujme někoho, kdo si chce zahrát alespoň trošku náročnější hru. Nejdůležitější v této hře je umět působit přesvědčivě. Hráč, pokud chce vyhrát, musí být hodně výřečný, nebo působit dojmem neviňátka. Zábavnost se zvyšuje úměrně s větším počtem hráčů.

 6. hromadalidi
  3 z 5

  :

  Sabotér je poměrně svižná karetní hra, ve které hráči představují jakési permoníky, kteří pomocí tunelů se snaží vytěžit co nejvíce drahých kovů. Všichni hráči hrají zdánlivě dohromady, ale potíž je v tom, že 1-2 mohou býti sabotéři a těm jde o to, aby se celá akce nepovedla a tunely se nedostavěly, jak mají. Hra má snadná pravidla, herní tah spočívá pouze v zahrání jedné karty a nalíznutí karty nové. Časová náročnost je dle našich zkušeností tak do 30 minut. Vhodné i pro menší hráče, pro náročnější deskaře možná příliš jednoduché.

 7. Benule
  3 z 5

  :

  Sabotér je oddechovka, která neurazí, ale zkušenější hráče asi ani nijak extra nenadchne. Tím, že se dá hrát až v 10 lidech, je ideální startovní hrou na chatu nebo na návštěvu. Hráli jsme s dospělými i s dětmi, u druhé skupinky bodovala více – není třeba přemýšlet a blafovat třeba jako v Bangu nebo v Citadele, kdo je kdo je jasné celkem rychle a pak už je to hlavně o tom, jaké máš v ruce karty (i když občas byl problém v tom, že děti nedokázaly odhadnout, kdo je sabotér a kdo trpaslík). Jelikož máme vlastní děti ještě hodně malé, Sabotér u nás spíš leží ve skříni, občas ho sice oprášíme s kamarády, ale jinak čeká, až nám drobotina trochu odroste.

 8. Pedestrian
  3 z 5

  :

  Hra pro hodně lidí, kterou můžeš hrát v hospodě a nemusíš nad ní vůbec přemýšlet.

 9. koly
  3 z 5

  :

 10. Josef M.
  4 z 5

  :

 11. Mič
  4 z 5

  :

 12. rokoko73
  3 z 5

  :

 13. Martin
  4 z 5

  :

 14. Atik-Dick
  3 z 5

  :


  Sabotér
  „“oddechovka““ po náročném dni. Zajímavá hra to byla, než jsme si pořídili Bang!
  Myšlenka hezká, jednoduchá pravidla, časově nenáročná, dá se hrát i s menšíma dětma – aby se děti trochu snažili přemýšlet a dospělí si odpočinuli. Z tohoto důvodu dávám trojku.
  Je to hra pro mladší hráče, aby se při ní učili přemýšlet. A tam je jedno, jaký je počet hráčů. (když se to ale naučí, půjdou na jinou pokročilejší hru) Pro dospělé je to zajímavé ve chvíli, kdy hrají čtyři hráči ve složení 2-2; pět hráčů ve složení 3-2; a vícero hráčích. Jakmile je rozdíl dvou trpaslíků, sabotéři nemají šanci. Vesměs ji pak nemají i trpaslíci při zhodném počtu trpaslíků i sabetérů. Nejlepší je to v sestavě 3-2 nebo 4-3, ale i 4-2. Relativně brzy se totiž dobere hromádka a záleží skutečně na tom, jak si trpaslíci dokáží vzájemně „“vypomoct““ – či už stavěním, alebo vzájemným osvobozováním anebo poškozováním sabotérů.
  Před měsícem jsem si pořídil sabotér 2, a to už je takové lepší zpestření. Zatím jsem u toho četl jenom pravidla, takže za nějakou dobu se dočkáte recenze i toho.

 15. palcice
  3 z 5

  :

 16. little
  2 z 5

  :

 17. karelik
  4 z 5

  :

 18. Frutis
  4 z 5

  :

 19. Piestany
  3 z 5

  :

 20. Zdenek_
  3 z 5

  :

 21. carom
  2 z 5

  :


  Tuto hru si občas zahrajeme s našimi sousedy ve čtyřech a to průměrně tak jednou z dvaceti návštěv. Je to dáno tím, že hra je skutečně celkem nezábavná. Myšlenkou a záměrem hry je blafování, ovšem je to trochu nedomyšleno. Zájem na blafování má pouze sabotér a ten může blafovat skutečně chviličku, jinak velice rychle zjistí, že už je příliš pozdě na to zastavit trpaslíky. Takže v zásadě se hra vyvíjí tak, že je od začátku jasné kdo je kdo a k výhře/prohře významně pomáhá náhoda ve formě tahání blokovacích či bouracích karet (za předpokladu, že počet sabotérů vůči počtu trpaslíků je vyrovnaný). Karet s mapami je ve hře příliš mnoho, takže trpaslíci si vždy jednoznačně ověří, kam za zlatým nugetem. Záměrem autora hry bylo asi také to, aby se před cílem trpaslíci prali o vyhrané nugety, kdy vítěz má právo vybrat si největší počet bodů. Ve výsledku však trpaslíci raději nehledí na to, který z nich nugetu vykope a jsou rádi, že jí vykope kterýkoliv z nich než aby kvůli vzájemnému handrkování darovali body sabotérům. Z toho pak vyplývá systém rozdělování vítězných bodů zcela nesmyslný. Sabotér je taková nenáročná rychlovka pro ty, co chtějí po dvaceti hrách kanasty nějakou změnu a nevadí jim, že jsou i zábavnější (a přitom stejně jednoduché) karetní hry (např. 6 bere!)

 22. ZdenT27
  3 z 5

  :

 23. Wohma
  3 z 5

  :

 24. orff
  4 z 5

  :

 25. Lucio3
  5 z 5

  :

 26. tgrosser
  2 z 5

  :

 27. technologic
  3 z 5

  :

 28. Goldie
  4 z 5

  :

 29. joda
  4 z 5

  :

 30. Popo
  4 z 5

  :

 31. teotihuacan
  3 z 5

  :

 32. saver
  3 z 5

  :

 33. Shadow
  4 z 5

  :

 34. Kalibulus
  5 z 5

  :

 35. Guelin
  3 z 5

  :

 36. Brisco
  3 z 5

  :

 37. Kajousek
  3 z 5

  :

 38. ddt
  3 z 5

  :

 39. Erumoico
  1 z 5

  :

 40. omas
  5 z 5

  :

 41. Lubbo
  4 z 5

  :

 42. Semiš
  3 z 5

  :

 43. MartiN8029
  3 z 5

  :

 44. Rybka
  4 z 5

  :

 45. SasaKrasty
  4 z 5

  :

 46. engi
  5 z 5

  :

 47. Last_Elf
  2 z 5

  :

 48. Jendulus
  3 z 5

  :

 49. tondakolik
  3 z 5

  :

Přidat hodnocení hry