Sabotér

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
1140

Originální název:
Saboteur
Rok vydání:
2004
Počet hráčů:
3 až 10
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 8 let.
Doba hraní:
Krátká hra – do 30 minut

Katalogové číslo: 11544. Kategorie: . Štítek: .

Popis hry

Sabotér je karetní hra, kterou si zahrajete až v 10 hráčích. Hráči mají skryté role. Jedni představují trpaslíky-zlatokopy, kteří se snaží prokopat cestu k pokladu. Druzí jejich snahu sabotují, kladou zlatokopům do cesty překážky. Zlato získají ti úspěšnější.

Další informace

Počet hráčů

3 až 10

Věk hráčů

Od 8 let

Doba hraní

Krátká hra do 30 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2004

Míra složitosti

2 – jednoduchá

Výrobci

ALBI, AMIGO, CORFIX

Autoři

Frédéric Moyersoen

Hra/Rozšíření

Samostatná hra

Články na Hrajeme.cz:

Pravidla:

Odkazy:

100 hodnocení k Sabotér

 1. xaws
  3 z 5

  :

  Jednoduchá hra se skrytými rolemi, rozhodně lepší hrát ve více hráčích kdy je šance na více sabotérů. Jinak se snadno odhalí, odstavíte ho od škození a je po zábavě.

 2. Svob
  4 z 5

  :

  O co jde v této hře? No přece o sabotování a o zlatě. Ve hře hrajete za skryté role podle kterých máte za úkol najít zlato nebo zabránit v jeho nalezení. Hledání i bránění provádíte stavěním tunelů až k zlatu a nebo alespoň někam mimo stůl.

  Hra se hodí jak pro malé tak i dospělé. Kdy u dospělých dochází ke chvílím kdy opravdu si nejste jist kdo hraje s kým a tak nakonec všichni skončí s rozbitým nářadím, čímž se zabrání stavění cest.

  Hra je vyrovnaná ze obě strany. Jednoduchá na pochopení i naučení. Dlouhodobě hratelná kdekoliv kam se vám vleze na alespoň možnost vyskládat osmkrát sedm karet.

 3. Orel91
  3 z 5

  :

  Jedna z dalších her, které v našem arzenálu řadíme mezi „rychlovky“ (Hry, které jsme v naší sestavě schopni dohrát do jedné hodiny). Jednoduchý princip, „dokopat“ se pomocí karet až k valounu zlata komplikuje Sabotér, který se snaží všem zlatokopům jejich snahy překazit.
  Hru zvládnou i děti, avšak pobaví i dospělé. Opět se mi potvrdilo nepsané pravidlo, že záleží na tom, s kým hrajete. Když jsem hrál v kolektivu s hráči, kteří nad hrou moc nepřemýšleli, tak měla hra většinou rychlý a předvídatelný konec, což mě nikdy moc netěšilo. Naopak v sestavě, kde hráči trochu zauvažovali nad děním ve hře, vznikaly krásné a nepředvídatelné situace a celková atmosféra byla lepší.
  Tak či tak, jako vyklusávačka po náročných hrách super.

 4. Drahomira Zalubska
  5 z 5

  :

  dnes dcera koupila hru saboter hralo nas 7 hraču a je to velice dobra hra 😀

 5. cSf.Loser
  2 z 5

  :

  Hra, která mě vůbec ničím nezaujala, prostě přikládáte dílky a to je asi tak vše. Za více slov to nestojí.

 6. Tindo
  3 z 5

  :

  Sabotér je docela dobrá a zábavná party hra, která asi těžko zaujme někoho, kdo si chce zahrát alespoň trošku náročnější hru. Nejdůležitější v této hře je umět působit přesvědčivě. Hráč, pokud chce vyhrát, musí být hodně výřečný, nebo působit dojmem neviňátka. Zábavnost se zvyšuje úměrně s větším počtem hráčů.

 7. hromadalidi
  3 z 5

  :

  Sabotér je poměrně svižná karetní hra, ve které hráči představují jakési permoníky, kteří pomocí tunelů se snaží vytěžit co nejvíce drahých kovů. Všichni hráči hrají zdánlivě dohromady, ale potíž je v tom, že 1-2 mohou býti sabotéři a těm jde o to, aby se celá akce nepovedla a tunely se nedostavěly, jak mají. Hra má snadná pravidla, herní tah spočívá pouze v zahrání jedné karty a nalíznutí karty nové. Časová náročnost je dle našich zkušeností tak do 30 minut. Vhodné i pro menší hráče, pro náročnější deskaře možná příliš jednoduché.

 8. Benule
  3 z 5

  :

  Sabotér je oddechovka, která neurazí, ale zkušenější hráče asi ani nijak extra nenadchne. Tím, že se dá hrát až v 10 lidech, je ideální startovní hrou na chatu nebo na návštěvu. Hráli jsme s dospělými i s dětmi, u druhé skupinky bodovala více – není třeba přemýšlet a blafovat třeba jako v Bangu nebo v Citadele, kdo je kdo je jasné celkem rychle a pak už je to hlavně o tom, jaké máš v ruce karty (i když občas byl problém v tom, že děti nedokázaly odhadnout, kdo je sabotér a kdo trpaslík). Jelikož máme vlastní děti ještě hodně malé, Sabotér u nás spíš leží ve skříni, občas ho sice oprášíme s kamarády, ale jinak čeká, až nám drobotina trochu odroste.

 9. Pedestrian
  3 z 5

  :

  Hra pro hodně lidí, kterou můžeš hrát v hospodě a nemusíš nad ní vůbec přemýšlet.

 10. koly
  3 z 5

  :

 11. Josef M.
  4 z 5

  :

 12. Mič
  4 z 5

  :

 13. rokoko73
  3 z 5

  :

 14. Martin
  4 z 5

  :

 15. Atik-Dick
  3 z 5

  :


  Sabotér
  „“oddechovka““ po náročném dni. Zajímavá hra to byla, než jsme si pořídili Bang!
  Myšlenka hezká, jednoduchá pravidla, časově nenáročná, dá se hrát i s menšíma dětma – aby se děti trochu snažili přemýšlet a dospělí si odpočinuli. Z tohoto důvodu dávám trojku.
  Je to hra pro mladší hráče, aby se při ní učili přemýšlet. A tam je jedno, jaký je počet hráčů. (když se to ale naučí, půjdou na jinou pokročilejší hru) Pro dospělé je to zajímavé ve chvíli, kdy hrají čtyři hráči ve složení 2-2; pět hráčů ve složení 3-2; a vícero hráčích. Jakmile je rozdíl dvou trpaslíků, sabotéři nemají šanci. Vesměs ji pak nemají i trpaslíci při zhodném počtu trpaslíků i sabetérů. Nejlepší je to v sestavě 3-2 nebo 4-3, ale i 4-2. Relativně brzy se totiž dobere hromádka a záleží skutečně na tom, jak si trpaslíci dokáží vzájemně „“vypomoct““ – či už stavěním, alebo vzájemným osvobozováním anebo poškozováním sabotérů.
  Před měsícem jsem si pořídil sabotér 2, a to už je takové lepší zpestření. Zatím jsem u toho četl jenom pravidla, takže za nějakou dobu se dočkáte recenze i toho.

 16. palcice
  3 z 5

  :

 17. little
  2 z 5

  :

 18. karelik
  4 z 5

  :

 19. Frutis
  4 z 5

  :

 20. Piestany
  3 z 5

  :

 21. Zdenek_
  3 z 5

  :

 22. carom
  2 z 5

  :


  Tuto hru si občas zahrajeme s našimi sousedy ve čtyřech a to průměrně tak jednou z dvaceti návštěv. Je to dáno tím, že hra je skutečně celkem nezábavná. Myšlenkou a záměrem hry je blafování, ovšem je to trochu nedomyšleno. Zájem na blafování má pouze sabotér a ten může blafovat skutečně chviličku, jinak velice rychle zjistí, že už je příliš pozdě na to zastavit trpaslíky. Takže v zásadě se hra vyvíjí tak, že je od začátku jasné kdo je kdo a k výhře/prohře významně pomáhá náhoda ve formě tahání blokovacích či bouracích karet (za předpokladu, že počet sabotérů vůči počtu trpaslíků je vyrovnaný). Karet s mapami je ve hře příliš mnoho, takže trpaslíci si vždy jednoznačně ověří, kam za zlatým nugetem. Záměrem autora hry bylo asi také to, aby se před cílem trpaslíci prali o vyhrané nugety, kdy vítěz má právo vybrat si největší počet bodů. Ve výsledku však trpaslíci raději nehledí na to, který z nich nugetu vykope a jsou rádi, že jí vykope kterýkoliv z nich než aby kvůli vzájemnému handrkování darovali body sabotérům. Z toho pak vyplývá systém rozdělování vítězných bodů zcela nesmyslný. Sabotér je taková nenáročná rychlovka pro ty, co chtějí po dvaceti hrách kanasty nějakou změnu a nevadí jim, že jsou i zábavnější (a přitom stejně jednoduché) karetní hry (např. 6 bere!)

 23. ZdenT27
  3 z 5

  :

 24. Wohma
  3 z 5

  :

 25. orff
  4 z 5

  :

 26. Lucio3
  5 z 5

  :

 27. tgrosser
  2 z 5

  :

 28. technologic
  3 z 5

  :

 29. Goldie
  4 z 5

  :

 30. joda
  4 z 5

  :

 31. Popo
  4 z 5

  :

 32. teotihuacan
  3 z 5

  :

 33. saver
  3 z 5

  :

 34. Shadow
  4 z 5

  :

 35. Kalibulus
  5 z 5

  :

 36. Guelin
  3 z 5

  :

 37. Brisco
  3 z 5

  :

 38. Kajousek
  3 z 5

  :

 39. ddt
  3 z 5

  :

 40. Erumoico
  1 z 5

  :

 41. omas
  5 z 5

  :

 42. Lubbo
  4 z 5

  :

 43. Semiš
  3 z 5

  :

 44. MartiN8029
  3 z 5

  :

 45. Rybka
  4 z 5

  :

 46. SasaKrasty
  4 z 5

  :

 47. engi
  5 z 5

  :

 48. Last_Elf
  2 z 5

  :

 49. Jendulus
  3 z 5

  :

 50. tondakolik
  3 z 5

  :

Přidat hodnocení hry