Dvorana Děsu

3.59 z 5
(Hodnocení: 46)

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
Neznámý

Originální název:
Finstere Flure
Rok vydání:
2003
Počet hráčů:
2 až 7
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 10 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.
Doporučení hráče:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Kategorie: , .

Popis hry

Finstere Flure je zábavná a strašidelná desková hra. Každý hráč hraje za skupinku postav. S nimi se snaží projít strašidelným palácem, kterému vládne Obluda. Ta se po paláci pohybuje a ve chvíli, kdy narazí na některou z postav, tak jí sežere. Postavy se proto musejí schovávat šikovně za kameny a nebo postavit tak, aby Obluda místo nich sežrala postavy soupeřů. V paláci čekají různé nástrahy, např. teleporty či louže krve. Vyhraje ten, kdo všechny nástrahy překoná a vyvede své postavy ven z paláce.

Další informace

Míra náhody

2 – střední podíl náhody

Počet hráčů

2 až 7

Věk hráčů

Od 10 let

Doba hraní

Středně dlouhá hra – asi 30 až 70 minut

Počeštění

Hra není do češtiny lokalizována nebo se do ČR nedováží.

Rok vydání

2003

Míra interakce

2 – komunikace není součástí hry

Míra složitosti

2 – jednoduchá

Míra humoru

4 – postavena na humoru

Doporučení rodiny

Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Doporučení hráče

Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Výrobci

2F-Spiele

Autoři

Friedemann Friese

– Pravidla hry (www.deskovehry.cz)
– Svět deskových her
– Možnost nákupu na Slovensku.

46 hodnocení k Dvorana Děsu

 1. pavel t
  3 z 5

  :

  musím říct, že na to, jak je hra jednoduchá a na první pohled je jasné, oč půjde, a celkem i jak se to bude hrát, funguje pěkně a baví. Je sice zaměřená především na rodiny, ale i hráči si s ní jako s rychlovkou vystačí

 2. Číňan
  4 z 5

  :

 3. esther.f
  3 z 5

  :

 4. Jindřich ""Desgenais"" Cinka
  3 z 5

  :

 5. filipes
  4 z 5

  :

 6. Ajeenka007
  3 z 5

  :

 7. luciáš
  3 z 5

  :

 8. tondakolik
  4 z 5

  :

 9. Bruno
  4 z 5

  :

 10. nency
  4 z 5

  :

 11. H.O.N.Z.I.K
  4 z 5

  :

 12. budkin
  4 z 5

  :

 13. JSat
  4 z 5

  :

 14. poutník
  4 z 5

  :


  Když jsem ji viděl hrát poprvé, byla to pecka. Teď už nadšení trošičku polevilo, ale zábava je to výborná, není nic lepšího, nežli příšeru nalákat na protivníka, nebo mu odsunout sloup… Graficky je hra slabší, mě moc nezaujala, ale vystihuje to dobře, oč jde. Zde nemusím vyhrávat, stačí mě opravdu nalákávat příšeru na protihráče.

 15. jakub
  3 z 5

  :

 16. Jekor
  4 z 5

  :

 17. serbam
  4 z 5

  :

 18. sulzik
  3 z 5

  :

 19. rix
  4 z 5

  :

 20. Esc
  4 z 5

  :

 21. Papo Shimitz
  3 z 5

  :

 22. Markéta
  2 z 5

  :

 23. bramborka
  4 z 5

  :

 24. MORT
  3 z 5

  :

 25. Shako
  2 z 5

  :

 26. Friend
  4 z 5

  :


  Chci jenom napsat, že je velká škoda, že tato hra není u nás tolik známá ani oblíbená. Jde totiž o velmi dobrou hru s jednoduchými pravidly, která ale umožňují dobře taktizovat. Jde o hru vhodnou pro zkušené hráče, ale i pro naprosté nováčky. Všem ji doporučuji. Mám ji už poměrně dlouho a nikdy nepřestlala bavit.

 27. Macho
  4 z 5

  :

 28. Peter Liska
  4 z 5

  :

 29. Mirka
  3 z 5

  :

 30. Flamberg
  3 z 5

  :

 31. Adam
  3 z 5

  :

 32. murphy
  4 z 5

  :

 33. Dr.Lazarus
  4 z 5

  :

 34. lotr
  5 z 5

  :

 35. Lenka
  5 z 5

  :

 36. Robert
  4 z 5

  :

 37. Michal
  3 z 5

  :

 38. Petr
  4 z 5

  :

 39. Gandalf
  5 z 5

  :

 40. Richmond
  3 z 5

  :

 41. WillBlack
  4 z 5

  :

 42. golmon
  3 z 5

  :

 43. Martin Blatný
  3 z 5

  :

 44. Láďa Smejkal
  4 z 5

  :

  Písmenko F není zrovna nejčastěji používané písmeno abecedy. Právě tohle písmenko si ale z pochopitelných důvodů oblíbil Friedemann Friese. Začíná jím každé slovo názvu každé jeho hry. Říkáte si, že tak nekonvenční autor jistě dělá jistě zcela originální hry? Ano, máte pravdu, Finstere Flure bezpochyby právě takovou hrou je.

  Každý z hráčů má svěřeno několik postaviček, které se potřebují dostat skrz hrací plán („“Dvoranu děsu““), na kterém číhá na své oběti příšera. To jak bude vypadat nechal autor na představivosti hráčů, kteří mají k dispozici dostatek různých dílků na sestavení opravdu rozmanitých potvor. Příšera je naštěstí hloupá a při hledání nebohých obětí používá jednoduchou metodu. Koukne dopředu, vlevo a vpravo a udělá krok směrem k nejbližší postavičce. Pokud nikoho nevidí nebo se pro stejnou vzdálenost nemůže rozhodnout, pokračuje dál v původním směru. Někdy příšera udělá jen určitý počet kroků, jindy se zastaví až když dostihne dvě oběti.

  Hráči mohou své postavičky (hrací kameny) schovávat za kameny, využívat teleporty a další speciální políčka. Pro každou hru si tak můžete vytvořit svoji originální „“Dvoranu děsu““. Postavičky mají ale omezenou, pevně danou maximální pohyblivost. Její součet je vždy pro dvě po sobě následující kola 7 (např. v jednom kole se pohybuje o dva a v následujícím o pět polí). Aktuální pohyblivost je zobrazena vždy na aktuálně horní straně hracího kamene. Vzhledem k tomu, že poslední přesunutá postavička může radikálně změnit směr následného přesunu příšery, o nečekaná překvapení nebývá nouze. Potřeby, schovat se před příšerou a zároveň se pohybovat pokud možno co nejrychleji směrem k východu, nebývají zdaleka vždy v souladu. Někdy se může vyplatit i obětovat jednu ze svých postaviček na odlákání příšery. Komu se podaří vyvést nejvíce kamenů ven?

  Máte před sebou akci, kde bude více lidí tak (6-7) a chtějí si něco zábavného a svižného zahrát. Po čem tak jenom sáhnout? Pokud se vám již omrzel Bang!, pak Finstere Flure je ta správná volba. Originální grafika navozuje správně ponurou až hororovou atmosféru. I při maximálním počtu hráčů (7) má hra spád a o zábavu je postaráno. Vaši přátelé programátoři, kteří si budou myslet, že pohyb příšery „“naprogramují““ k obrazu svému, při hře rychle pochopí svůj omyl :-). Nezbývá mi tedy než hru všem vřele doporučit.

 45. Matěj Baťha
  3 z 5

  :

 46. Jaromír Kovařík
  3 z 5

  :

Přidat hodnocení hry