Proroctví

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
Neznámý

Originální název:
Proroctví
Rok vydání:
2002
Počet hráčů:
2 až 5
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 12 let.
Doba hraní:
Velmi dlouhá hra – trvá většinou více než 2 hodiny
Doporučení rodiny:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.
Doporučení hráče:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Popis hry

Proroctví je hra pro všechny, kteří se chtějí alespoň na okamžik stát hrdiny dávných časů. Každý si vybere jednu z postav a vydá se s ní do světa plného oblud, loupežníků, démonů a nemrtvých, ale i tvorů ochotných pomoci a podělit se o své znalosti. Jak hráč prochází krajinou, získává zkušenosti, za které se v pěti různých školách může naučit některé z mnoha desítek dovedností a kouzel. Vyhledává přitom příležitosti k tomu, aby posílil své tělo i mysl, kupuje si zbraně i vzácné předměty, a až se cítí dost silný, zaútočí přímo na démony střežící dávné artefakty, nejmocnější předměty ve hře. Jsou-li všechny artefakty vyrvány démonům ze spárů, nastává poslední část hry – hráči bojují o artefakty mezi sebou a vzájemně se o ně připravují, až se někomu podaří shromáždit kompletní sadu a naplnit tak proroctví.

Další informace

Míra náhody

Není známo

Počet hráčů

2 až 5

Věk hráčů

Od 12 let

Doba hraní

Velmi dlouhá hra – trvá většinou více než 2 hodiny

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2002

Míra interakce

Není známo

Míra složitosti

3 – rozvinutá

Míra humoru

Není známo.

Doporučení rodiny

Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Doporučení hráče

Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Výrobci

ALTAR

Autoři

Vladimír Chvátil

– Oficiální stránky Proroctví
– Oficiální stránky výrobce
– Svět deskových her
– Možnost nákupu na Slovensku.

202 hodnocení k Proroctví

 1. eklp fistronek
  3 z 5

  :

 2. elenistar
  3 z 5

  :

 3. RionMerist
  4 z 5

  :

 4. paladin91
  3 z 5

  :

 5. lenka
  3 z 5

  :

 6. Malicka
  4 z 5

  :

 7. Linhard
  4 z 5

  :

 8. ses3
  4 z 5

  :


  Když byla „“Pevnost““ novinkou můj bratr si ji moc přál stejně jako jeho kamarádi.V té době byla (pro ně) dost drahá a tak se na ni složili. Když se jednou nudil (a já tak trochu taky) přesvědčil mě, abych si s ním zahrála. Mě se to zdálo jako blbost, ale nakonec jsme si k „“Pevnosti““ sedli. Zezačátku se mi ta hra zdála dosti chaotická a složitá, ale když jsem ji hrála podruhé (a už znala všechny souvislosti), moooc se mi zalíbila a do té doby je to moje oblíbená hra a vždy, když ji má doma nějaký bráchův kámoš, docela mě to mrzí. Dokázala jsem na ni „“uhnat““ i moje kamarády, což mě usvědčilo v tom, že „“Pevnost““ je opravdu dobrá hra…

 9. telchar
  5 z 5

  :

 10. Chip
  5 z 5

  :


  Musím říct, že první dojem nebyl nejlepší. Hra se zdála složitá, chaotická a dlouhá. Druhý dojem už je naprosto jiný.

  Princip hry: Principem hry (alespoň v základní verzi) je získat čtyři z pěti artefaktů. Na začátku si každý vybere svou postavu se specifiskými hodnotami „“síly““ (sloužící zároveň jako aktualní počet životů) a „“vůle““ (sloužící zaroveň jako aktualní počet magů). Úkolem hračů, je vypracovat svou postavu, za pomoci kartiček doplńujících se na herní plán, aby byla schopna při útoku na sféry, kde jsou skryty artefakty, chráněné velice silnými nestvůrami, přežít. Hra má i několik obměn.

  Verdikt: Proroctví jsem začal hrát u kamaráda a již tehdy mě velice bavilo. Poté co jsme si koupili i první rozšíření, se hra stala mnohem zábavnější a z veliké části také složitější. Zatím jsem snad nehrál lepší stolní hru s touto tématikou. Myslím si že po vydání dalších rozšíření bude tato hra naprosto o něčem jiném. Tím ovšem nemyslím na úkor hratelnosti a kvality.

 11. Nur Misur
  4 z 5

  :

 12. Martin Zeman
  3 z 5

  :

 13. danissimus
  4 z 5

  :

 14. Supp
  5 z 5

  :


  Pro mě a moje kamarády je to bezkonkurenční hra, navíc od českého autora a to je super. Je hodně vyvážená, každý si zahraje, protože není do konce jistý, kdo zvítězí, ikdyž se od začátku jednomu vše daří, tak na konci najednou za pár kol se vrátí soupeři do hry a může se vše otočit. Manipulace s kartami, předměty a penězma je úžasná. S rozšířením Dračí říše je to ještě lepší, na konci ledna má vyjít další rozšíření Vodní říše, tak jsem zvědav..

 15. bl
  5 z 5

  :

 16. sirio
  3 z 5

  :

 17. pospa
  4 z 5

  :

 18. Skymessenger
  5 z 5

  :

 19. Majak
  1 z 5

  :

 20. pavlusha
  5 z 5

  :

 21. Malič
  5 z 5

  :

 22. vizard
  4 z 5

  :

 23. bramborka
  3 z 5

  :

 24. MORT
  5 z 5

  :

 25. Shako
  4 z 5

  :

 26. Friend
  2 z 5

  :

 27. Macho
  3 z 5

  :

 28. Peter Liska
  3 z 5

  :

 29. Pavel Tichy
  4 z 5

  :

 30. XioN
  4 z 5

  :

 31. jerry1989
  5 z 5

  :

 32. Anonym
  3 z 5

  :

 33. Zorro
  5 z 5

  :


  Nejdříve malý úvod: Hry na hrdiny jsem hrál docela dlouho a za jejich vrchol v deskových hrách jsem považoval Talisman. Proto jsem byl zklamán, že se mi nepoštěstilo sehnat modul město. Kdyz se objevilo na trhu Proroctví, měl jsem k němu nedůvěru a rozhodl se neriskovat a nevyhazovat peníze. Teď ale nastal čas, kdy můj 6-letý syn propadl kouzlu Talismanu a oháněje se mečem začal likvidovat nestvůry počínaje kancem a konče bronzovým drakem. Po častém hraní Talismanu jsem zjistil, že je to vlastně stále se opakující nuda s obrovskou porcí náhody a tak jsme napsali ježíškovi a on nam nadělil Proroctví….

  Hra je luxusní, je celá česká a nepotřebujete slovník. Korálky jako hrací kameny prostě báječné (ale pozor, nehrajte s dětmi do 3 let, nebezpečí vdechnutí). To, že je to hra pro hráče od 12 let, tomu nevěřte, syn neumí číst ani psát a hraje ji s přehledem, pravidla jsou naprosto jednoznačná, jednoduchá a řeší takřka každou situaci. Problémem lidí, kteří hru kritizují za zdlouhavost nebo složitá pravidla, není hra jako taková, jejich problémem je, že v jejich žilách nekoluje krev dávných hrdinů, jak správně říká podtitul hry. Hra Proroctví je RPG (hra na hrdiny), pokud vás nezajímá Fantasy literatura a filmy, pokud nechcete přemýšlet jaké kouzlo je nejlepší použít v boji s lidožravým starcem, tak si tuto hru v žádném případě nekupujte a koupite-li, tak to potom vyčítejte akorát sami sobě, já vás varoval…..

  Pro nás ostatní, které baví se plavit po moři v bárce, létat na varanech, zdokonalovat se v boji různými zbraněmi, toulat se po lesích, pláních a horách, je to dokonalá šance zažívat znovu a znovu nová a nová dobrodružství někdy s dobrým a někdy špatným koncem.

  A když nemáte celé odpoledne nebo naopak chcete, aby hra trvala co nejdéle (protože některé chvilky stojí za to prodloužit) využijte různé varianty hry: Základní verze, Zjednodušená verze, Delší verze, Drakobijecká varianta a nebo si tyto pravidla nadále upravte (počet předmětů, schopností a počáteční sílu a vůli), nebo při každém otočení karet náhody trvale snižte vůli nebo sílu a uvidíte, že Proroctví vás nikdy neomrzí….

 34. Turbomyšák
  5 z 5

  :

 35. Kreator
  4 z 5

  :

 36. nfo
  4 z 5

  :

 37. Argenhaagen
  2 z 5

  :

 38. Kuku12
  5 z 5

  :

 39. rescator
  4 z 5

  :

 40. Templar
  1 z 5

  :

 41. kocka29
  4 z 5

  :


  Hrál jsem už podobné hry, jako např. „“Démoni a draci““, „“Talisman““ atd. Musím se přiznat, že po otevření PROROCTVÍ jsem nečekal žádné překvapení. To se však konalo hned po odehrání několika kol! Herní systém je vyváženější, než u předchůdců a komponenty jsou rovněž mnohem snažší k ovládání. Herní systém je dost pochopitelný všem hráčům DrD mezi něž patřím, a tuto hru můžu jenom pochválit. Libila se mi hned napoprvé, i když jsem prohrál, a to já nerad 🙂 Design hry už taková sláva není, i když od té první varianty (ten aktuální obrázek zde) došlo k určitému zlepšení.

 42. valecek
  4 z 5

  :

 43. enia
  5 z 5

  :

 44. NoirOrioN
  1 z 5

  :

 45. Mike
  5 z 5

  :


  Zdravím,
  rád bych podotkl že mám za sebou hodně her Talismanu a můžu za sebe a i ostatní spoluhráče říci, že se s Proroctvím nemůže měřit. Hrál jsem i Osadníky, to je opravdu nudná hra pro nedělní odpoledne, kdy můžete přibrat i mírně senilní babičku. Ale Proroctví, to je maso!!! Co jiného říci o hře, u které absolutně nevnímáte čas, která dokáže rozhádat partnerské dvojice u jednoho stolu??? Kdo nehrál, nepochopí….:)
  A lidi kterí píší že je pro ně proroctví moc dlouhý – kdybychom si přidali nějaký magy a životy do začátku, tak skončíme za hodinu! Přečtěte si pravidla a hlavně schopnosti!
  Ahojky M.

 46. Adam
  4 z 5

  :

 47. Katka a Lukáš Klimešovi
  4 z 5

  :

 48. MArt
  4 z 5

  :

  Je mi 13 let a já si přeju Proroctví (na základě recenzí a hodnocení v časopise Pevnost a na internetu) pod stromeček.
  Ježíšek mi přání splnil a já jsem otevřel Proroctví.
  První hra byla zdlouhavá a ani jsme nepochopili smysl. Přešli jsme na zjednodušenou verzi (glejty) a po takových 3 hrách už jsme ovládali hru krásně. Způsob hry je báječný. Ničeho není moc (díky Krizi, atd), ale ani málo (Charita a Časy) a někdy i slabí duchové vás porazí, i když jste silní.
  Podle recenze jsem očekával více humoru (hlášky vašich poutníků po čase omrzeli), ale přesto mě při každé hře dostane Čtyřlístková louka (ještě víc citáty o ní v pravidlech) nebo ilustrace starých dědků (možná kouzelných :-))).

  Jsem rád, že moji rodiče nevyhodili 800 za kravinu, a pomalu začínám učit Proroctví kamarády ve škole.

  Tuto hru jen nedoporučuji netrpělivým rodinám (co doma po večerech hrají člověče nezlob se) a také těm, co nemají zkušenosti s RPG nebo Fantasy žánrem.

  Této hře 4,5 !!!!!!!

  MArt

 49. Paters
  3 z 5

  :

 50. murphy
  3 z 5

  :

Přidat hodnocení hry