Aktivity 2 (Activity 2)

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
6821

Originální název:
Activity 2
Rok vydání:
2002
Počet hráčů:
3 až 16
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 12 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut

Katalogové číslo: 11335. Kategorie: . Štítky: , .

Popis hry

Hra vhodná pro větší skupiny hráčů. Chcete-li popojít figurkou po herním plánu, musíte spoluhráčům do časového limitu sdělit pojem, který jste si vytáhli na kartičce. Máte ale vždy stanoven i způsob, jakým musíte onen pojem sdělit – kresbou, pantomimou nebo opisem jinými slovy.

Existuje též ve snazší a kratší dětské variantě.

 

Další informace

Počet hráčů

3 až 16

Věk hráčů

Od 12 let

Doba hraní

Středně dlouhá hra – asi 30 až 70 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2002

Míra náhody

3 – malý podíl náhody

Míra interakce

4 – vysoká míra komunikace

Míra složitosti

2 – jednoduchá

Míra humoru

3 – hra má k humoru blízko

Doporučení rodiny

Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Doporučení hráče

Asi nebudete zklamáni.

Výrobci

PIATNIK

Hra/Rozšíření

Samostatná hra

Pravidla:

Odkazy:

193 hodnocení k Aktivity 2 (Activity 2)

 1. MMM
  1 z 5

  :

  Prikláňam sa k SFINGOvi. Samozrejme, že táto hra dokáže priniesť zábavu. Ale keď si mám porovnať herný zážitok s kopou iných párty aj nepárty hier, tak mi príde, ach, ako strata času. Keď túto hru dohrám, namiesto toho aby mi bolo aspoň trošku smutno, že skončila, tak cítim úľavu.
  Zaujme najmä deti, dospelích, ktorí sa cítia ako deti a vie uvoľniť atmosféru – sama však žiadnu neprinesie. Ak viete ako táto hra funguje môžete si ju spraviť sami a aktivity si vymyslieť.
  Osobne je mi ľúto tých ľudí, ktorý skončia pri tejto hre a nepoznajú krásu a rozmanitosť iných hier, ktoré hráča dokážu preniesť z jeho reality do úplne iného sveta. A keby som mal ohodnotiť úroveň herných mechanizmov, tak…zabudnime na to. ACTIVITY 1/2 sú určené presne na detskú párty a na nič iné.

 2. Cermakov1
  2 z 5

  :

  Obecně hry tohoto typu nemusím, ale sem tam na párty není špatná.

 3. SFINGO
  1 z 5

  :

  + dobrá hra pro nehráče nebo pro absolutní začátečníky, kteří do teď poznali tak maximálně člověče nezlob se, kloboučku hop apod..
  + nouzovka na párty

  – je spousty zábavnějších her
  – takřka vše
  nejpřecenovanější deskovna na světe na kterou navíc existuje mnoho dalších a i lepších a zábavnějších variant ( třeba alias). Výhodou je, že ani tato hra není potřeba a na párty stačí použít jen koncept této hry a pak vám stačí jen tužka a papír. Navíc není potřeba někomu nic vysvětlovat, jak se tato hra hraje. Na druhou stranu, existuje celá řada výrazně zábavnějších, pestřejších a zajímavějších party her. Nevím, kde se vzala ta chiméra, že aktivity jsou skvělá hra. Možná v porovnání s hrami typu človeče nezlob se apod.. ale ne s dnešními hrami.

 4. TondaJ
  5 z 5

  :

  Kdo se při téhle hře nepobaví, bere se asi moc vážně 🙂

 5. Effka
  5 z 5

  :

  stará dobrá klasika…. na párty, oslavy… s partou kamarádů výborná, velikou výhodou je že je pro větší počet lidí kteří se u ní baví všichni, ne jen ti co jsou právě „na tahu“

 6. Grantissimo
  5 z 5

  :

  Matka všech párty her. Hra, která rozproudila nejeden večer a zapříčinila nejednu partnerskou krizi. Ještě lepší a důmyslnější Activity 2.

  V této hře se rozdělíte do týmů s prakticky neomezeným počtem a střídavě vždy jeden z Vás převádí pomocí předem stanovené techniky (pantomima, kreslení a mluvené slovo) pojem znázorněný na kartě. V případě uhodnutí jdete dál, jinak stojíte. A tak dále a tak dále. Plán je ve formě hada s pravidelným prostřídáním jednotlivých znázornění.

  Activity 2 jsou stálicí. Hrál je snad opravdu každý a kdo ne, měl by to zkusit. V dobré partě navodí svižnou atmosféru, nečekané scénky a nejen ve hře. Jediným minusem je rozdělení karet bodově na 3,4 a 5 bodů. To by dle mě bylo v pořádku v případě, kdyby pojmy za 5 byly znatelně těžší. Často tomu však bývá naopak. Jinak ovšem mohu jen doporučit.

 7. matrosh
  3 z 5

  :

  Klasická párty hra. Hlavně pro nehráče, protože pro opravdové hráče existuje celá tona zajímavějších párty her, všeho druhu. Jako vstup do světa her ale funguje a hlavně baví holky. Hlavně holky 😀

 8. JamesCross
  4 z 5

  :

  Skvělá párty hra i pro nehráče, která si zaslouží 4 hvězdy a to zejména, že se u ni člověk pobaví i po nějakém dvacátém hraní. Paráda je, že se dá hrát v pohodě ve třech i kldině deseti lidech a více, plus pokud ke hraní popíjíte lehce nějaký alkohol, komické situace na sebe nenechají dlouho čekat. Hru jako je tato, která dokáže oslovit tolik lidí, tolik věkových kategorií, přeci jen není tolik a proto jsem rád, že mám tuto hru ve své sbírce a vždy ji rád vytáhnu na světlo světa z mého herního šuflíčku.

 9. Asined
  4 z 5

  :

  Super hra a taky už herný klasika. S holkama jsme jí na dámské jízdě pařily asi do tří do rána 🙂 kreativitě (především u kreslení) a vynalézavosti (zvláště u pantomimy) se meze nekladou! 😀

 10. jarmuk
  3 z 5

  :

  Klasická párty záležitost

 11. matewr
  2 z 5

  :

  Klasické šarády. Už jsem se jich tak trochu přehrál, ale je pravda, že zpočátku to byla legrace. Bohužel nadšení opadne, až zjistíte, že nic jiného než slovní popisování si vy a vaši protihráči nevybírají. Ostatní věci jsou zbytečně těžké a tudíž většinou ani ne tolik zábavné. Takže se ze hry stává jenom mluvící závod, což není moc velká sranda. Navíc. Kreslení je pro většinu hráčů silně frustrující, takže o zábavě se mluvit nedá a mluvené slovo se naučíte tak dobře, že téměř neexistuje pojem který byste nedokázali popsat vašemu spoluhráči. Samozřejmě, stále je hra ale občas plná smíchu, to jo. Jen jsou na trhu lepší party hry.

 12. Gelf
  4 z 5

  :

  Zábavná párty hra, vhodná spíše pro větší skupinku hráčů. Kreativnější, výřečnější a pohybově nadanější hráči (nebo prostě jen ti, co se rádi předvádí) mají výhodu. Každý si ale určitě najde svou oblíbenou kategorii a všichni si užijí spoustu legrace. Hraje se v týmech proti sobě a to tak, že se vytahují kartičky s úkoly a spoluhráč nebo spoluhráči se snaží uhodnout to, co se jeden z týmu snaží předvést pantomimou, kreslením a nebo slovním opisem. A že to mnohdy dá pěkně zabrat… 🙂
  Herní princip je velice jednoduchý na pochopení i vysvětlení, zabere jen pár sekund a zábava naopak vydrží na dlouhé hodiny. Vřele doporučuji 🙂

 13. Kentril
  4 z 5

  :

  Perfektni party game. Pravidla jsou opravdu velmi jednoducha a je urcena pro lidi, co se umi odvazat a chteji se pobavit. Jedna se o uhadnuti zadaneho slova nebo souslovi bud pomoci tuzky a papiru nebo slovniho popisu nebo predvedenim pantomimy. Nektere perlicky mam dodnes schovane. Napr. muj kamarad, kdyz kreslil toustovy chleba – v podstate udelal komix, ale tak hnusny, ze to nikdo nemohl poznat 🙂 Paradni na teto hre je, ze to lze hrat ve tvetsim poctu lidi. Vydou jsou i vyrazy prelozene i do slovenstiny, takze to muzete hrat s nasimi slovenskymi bratry a pritom se nemusite hadat 🙂 Nevyhody jsou, ze nektere karty jsou na uhadnuti velmi jednoduche a na nektere dodnes nevim, jak bych je predvadel, ci popisoval. Nicmene hra je hra 🙂

 14. veronika pemlová
  5 z 5

  :

  tohle je nestárnoucí klasika, díky kreré se ze mě stal herní maniak, sice už je téměř nehrajeme, ale pro začínající hráče doporučuju

 15. Pedestrian
  3 z 5

  :

  Je přeaktivitováno a jsou lepší party hry

 16. nelus
  4 z 5

  :

 17. michellle1
  4 z 5

  :

 18. Katy
  3 z 5

  :

 19. ZIPaaK
  4 z 5

  :

 20. Lachvos
  2 z 5

  :

 21. janapo
  3 z 5

  :

 22. JoiceD-C
  5 z 5

  :

 23. Moniak
  4 z 5

  :

 24. Aratinga
  5 z 5

  :

 25. paulhunter
  3 z 5

  :


  S hrou Activity jsem se setkal teprve nedávno, dlouho jsem o ní slýchával od přátel, že je to úžasná hra. Rozhodně se jedná o hru, která „“stmelí““ kolektiv a při které se všichni pobaví.

  Hra nepřináší nic nového, vždyť předvádění pantomimy, hádání slov nebo kreslení patří už k dávno zažitým zábavám. Ovšem hra Activity tomu dala „“obal““ a seskupila všechny (no, ještě se k tomu vrátím) aktivity.
  Activity obsahuje (obsahují) pěkný hrací plán, figurky, přesípací hodiny a obrovské množství kartiček s úkoly. Bohužel, cena je už trochu vyšší, což dělá především „“značka““, neboť stejně laděné hry od méně známých výrobců dosahují daleko nižších částek.

  Po velkém množství odehraných her již začnou být úkoly známější a už nebudou tak obtížné jako poprvé, ale s tím nelze nic dělat.

  + zábava pro velký počet lidí
  + zábava pro každého
  + pěkné zpracování

  – cena
  – hra obsahuje „“jen““ 3 aktivity

  = Zajímavá hra, ovšem v mých očích nedosahuje pověsti, která jí předchází.

 26. Aulus
  4 z 5

  :

 27. Katulinka
  2 z 5

  :

 28. fleurette
  5 z 5

  :

 29. Imunat
  4 z 5

  :

 30. RTMyšák
  4 z 5

  :

 31. abekara
  5 z 5

  :

 32. Kasparov
  4 z 5

  :

 33. Dave
  4 z 5

  :

 34. kutikk
  4 z 5

  :

 35. hypik
  4 z 5

  :

 36. KacaMaca
  4 z 5

  :

 37. palcice
  3 z 5

  :

 38. Veroslavka
  4 z 5

  :

 39. Piestany
  4 z 5

  :

 40. kokrdal
  4 z 5

  :

 41. ZdenT27
  4 z 5

  :

 42. mysik
  5 z 5

  :

 43. pastelka
  3 z 5

  :

Přidat hodnocení hry