Halali!

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
2837

Originální název:
Halali!
Rok vydání:
2000
Počet hráčů:
2 až 2
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 8 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.
Doporučení hráče:
Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne.

Katalogové číslo: 11222. Kategorie: , . Štítky: , .

Popis hry

Vyhledáváte napětí a máte rádi atmosféru lovu? Zkuste jaké to je, být na straně lesa, který bojuje pomocí svých zvířecích chráněnců proti myslivcům, anebo naopak na straně myslivců, když vyjdou na čekanou… Tato desková hra pro dva hráče si podmaní nejen dětské hráče, ale dokáže nabídnout i dospělým velkou dávku taktizování a napětí.

Další informace

Počet hráčů

2

Věk hráčů

Od 8 let

Doba hraní

Středně dlouhá hra – asi 30 až 70 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2000

Míra náhody

2 – střední podíl náhody

Míra interakce

3 – ustálená komunikace

Míra složitosti

2 – jednoduchá

Míra humoru

3 – hra má k humoru blízko

Doporučení rodiny

Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Doporučení hráče

Asi nebudete zklamáni.

Výrobci

ALBI, KOSMOS

Autoři

Rudi Hoffmann

Hra/Rozšíření

Samostatná hra

Pravidla:

Odkazy:

123 hodnocení k Halali!

 1. czechpastor
  4 z 5

  :

 2. mraky
  3 z 5

  :

 3. Shadow
  3 z 5

  :

 4. Jan
  2 z 5

  :

 5. Matteso
  3 z 5

  :

 6. sakul
  4 z 5

  :

 7. medvedmac
  3 z 5

  :

 8. ratwin
  1 z 5

  :

 9. mzprx
  2 z 5

  :

 10. tenista
  2 z 5

  :

 11. Erumoico
  2 z 5

  :

 12. Kitty
  2 z 5

  :

 13. Tristaver
  4 z 5

  :

 14. Semiš
  4 z 5

  :

 15. fasz
  2 z 5

  :

 16. luciáš
  3 z 5

  :

 17. klato
  3 z 5

  :

 18. ravenka
  4 z 5

  :

 19. murdochay
  3 z 5

  :

 20. tondakolik
  3 z 5

  :

 21. Gandalf
  4 z 5

  :

 22. The Hammer
  4 z 5

  :

 23. pav
  3 z 5

  :

 24. aneken
  2 z 5

  :

 25. nency
  4 z 5

  :

 26. maf
  3 z 5

  :


  Tuto hru si vybral můj osmiletý syn a velmi se mu líbí, musím však konstatovat, že hra není vyvážená a náhoda hraje také velkou roli. Např. pokud se medvědi odkryjou na začátku hry pak většinou vyhrajou zvířata, pokud naopak hrací pole ovládnou myslivci (jako věže na šachovnici), nemají zvířata šanci. Jako oddychovka a pro děti je to dobrá hra.

 27. kaplanka
  2 z 5

  :

 28. deril
  2 z 5

  :

 29. Lontheo
  3 z 5

  :

 30. HomeBoy
  2 z 5

  :

 31. ghoston
  3 z 5

  :

 32. standa
  3 z 5

  :

 33. Mirek
  2 z 5

  :

 34. Ratman
  2 z 5

  :

 35. Ladik81
  4 z 5

  :

 36. Don Aqila
  5 z 5

  :

 37. Hapina
  3 z 5

  :

 38. Aldomoro
  3 z 5

  :

 39. jpmce
  3 z 5

  :

 40. Mick
  3 z 5

  :

 41. Matthew
  5 z 5

  :

 42. danielraska
  5 z 5

  :

 43. arne
  3 z 5

  :

  Většina hráčů si pravidla přiložená ke hře vyloží po svém, přesto si myslím, že by u této zajímavé hry stálo za to upřesnit jejich znění. Neznám znění originálu a tak nevím, zda jde o nepřesnost překladu, nebo o nejednoznačnost výkladu v originálu. Jde o toto:
  – cílem hry není „“ulovit nepřítele““, ale dosáhnout max.počtu bodů
  – hra nekončí když je „“otočena poslední kartička““, ale po skončení závěrečné fáze hry
  – i v závěrečné fázi hry se hráči střídají po 1 tahu (uvést pro přesnost)
  – neškodilo by zdůraznit, že „“posunout některou již otočenou kartičku na jiné místo““ znamená buď přesun na volné místo, nebo na místo úlovku. Vznikají diskuse o tom, zda v tahu, kdy dochází k zaujetí pozice pro útok lze rovnou útok uskutečnit, nebo jde o samostatný tah. Příklad: posunu lišku k poli sousedícímu s polem s kachnou a hned ji v tomtéž tahu ulovím, nebo k tomu potřebuji další tah???
  Jinak si myslím, že jde o hru, kde v důsledku vlivu náhodného rozložení karet mají šanci i hráči, kteří nedokáží využít prostor pro taktizování tak jako soupeř. To činí hru zajímavou i pro „“nevyvážené páry soupeřů““.

 44. Lukas
  5 z 5

  :


  Túto hru som vyhral a som veľmi s ňou spokojný. Na začiatku, keď ju rozbalíte vidíte len hrací plán a 48 kartičiek, ale samozrejme hru nemôžem hodnotiť, že je tam málo vecí. Sú tu dve také „“rasy““ a to sú zvieratá a ľudia. Zvieratá majú dvoch medveďov ktorí majú cieľ útoku poľovník a drevorubač, potom majú ešte zvieratá šesť líšiek ktoré majú cieľ útoku neutrálne kartičky, sú to kačky a bažanty. Ľudia majú dvoch drevorubačov ktorí majú cieľ útoku stromy, potom tvoria ľudia ešte ôsmich poľovníkov ktorí majú cieľ útoku líška, medveď, kačka a bažant. Ale poľovníci strielajú len v smere pušky a tento smer sa nemení!!! Táto hra ma veľmi zaujala, pretože každá postava má iný cieľ útoku a preto toto robí HROU, dávam jej hodnotenie 5 pretože je to najzábavnejšia hra akú kedy som videl.

 45. MM
  2 z 5

  :

 46. Petr
  4 z 5

  :


  Zdravím všechny přiznivce deskových her,

  Halali jsem koupil hlavně ze dvou důvodů. Kvůli vhodné věkové kategorii (jako spoluhráče můžu využít zatím jenom jedno dítko, zbylá havěť je moc malá) a druhým důvodem je naprosto dokonalý obrázek na krabici, ten se opravdu povedl. Koupil bych ji asi i tak, protože je těžké najít dobrou hru pro dva hráče pro mladší děti, takže zkouším v podstatě všechno a tahle hra je trefa do černého.

  Celkové provedení hry je opravdu moc pěkné a hlavně oceňuji jeho vtip (co říkáte například té hlavni vyčnívající z posedu ve středu hrací plochy – dost dobrý detail). V oblasti designu bych vytkl jednu drobnost. Kartičky jsou sice z tvrdšího papíru, takže zlomení nehrozí, ale už u hodně z nich se nám podařilo odloupnout nebo poškodit rub, takže u některých kartiček poznáme, že to je bažant a podobně. Vzhledem k doporučenému věku hráčů a předpokladu trochu neopatrného zacházení by to chtělo jinou hranu na kartičkách nebo alespoň pár náhradních či doplňujících pro zpestření hry jako například přidat jednoho medvěda pokud hráč je výrazně mladší a podobně, nebo univerzálního myslivce a tak dále.

  K průběhu hry se přiklánim k těm co tvrdí, že až příliš závisí na náhodě. Především medvědi a lišky jsou na tom aslespoň při našich hrách dost špatně, ale hra přináší spoustu komických situací a člověk se opravdu dobře pobaví a to je to podstatné. Taktizovat se dá s ohledem na rychlost hry a částečně omezený pohyb až překvapivě komplexně.

  Oceňuji tedy především vtip a taky celkem rozumnou dobu hraní jedné hry, za 30 minut je to dohrané a to si většina z nás umí najít a děcka vydrží pozornost.

  Doporučuji všem.

  S pozdravem
  Petr

 47. damor
  3 z 5

  :

 48. Krapnik
  3 z 5

  :

 49. Lobo
  5 z 5

  :


  Tato hra je výbornou zábavou pro dva. Hra mi vzdáleně připomíná šachy nebo dámu, ale je daleko lepší. Zde totiž hraje také značnou roli náhoda, se kterou se musí počítat. Hra má velice povedené ilustrace a také provedení návodu je kvalitní. Vřele doporučuji.

 50. aMPY
  3 z 5

  :

Přidat hodnocení hry