Halali!

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
3127

Originální název:
Halali!
Rok vydání:
2000
Počet hráčů:
2 až 2
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 8 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.
Doporučení hráče:
Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne.

Katalogové číslo: 11222. Kategorie: , . Štítky: , .

Popis hry

Vyhledáváte napětí a máte rádi atmosféru lovu? Zkuste jaké to je, být na straně lesa, který bojuje pomocí svých zvířecích chráněnců proti myslivcům, anebo naopak na straně myslivců, když vyjdou na čekanou… Tato desková hra pro dva hráče si podmaní nejen dětské hráče, ale dokáže nabídnout i dospělým velkou dávku taktizování a napětí.

Další informace

Počet hráčů

2

Věk hráčů

Od 8 let

Doba hraní

Středně dlouhá hra – asi 30 až 70 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2000

Míra náhody

2 – střední podíl náhody

Míra interakce

3 – ustálená komunikace

Míra složitosti

2 – jednoduchá

Míra humoru

3 – hra má k humoru blízko

Doporučení rodiny

Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Doporučení hráče

Asi nebudete zklamáni.

Výrobci

ALBI, KOSMOS

Autoři

Rudi Hoffmann

Hra/Rozšíření

Samostatná hra

Pravidla:

Odkazy:

123 hodnocení k Halali!

 1. Víťa
  2 z 5

  :

 2. deeDee
  2 z 5

  :

 3. eklp fistronek
  4 z 5

  :

 4. javari
  4 z 5

  :

 5. vládceCitadely
  3 z 5

  :

 6. Veena
  3 z 5

  :

 7. Míííla
  4 z 5

  :

 8. paladin91
  2 z 5

  :

 9. rix
  1 z 5

  :

 10. lenka
  4 z 5

  :

 11. Dodo
  4 z 5

  :

 12. GK_voyger
  2 z 5

  :

 13. danissimus
  4 z 5

  :

 14. borivoj
  3 z 5

  :

 15. bl
  4 z 5

  :

 16. Robert
  5 z 5

  :

 17. Majak
  3 z 5

  :

 18. -grizzly-
  3 z 5

  :

 19. Tony
  3 z 5

  :


  Moji děti tuto hru hrají velmi rády, já ji na chuť nepřišel, jen málokdy se objeví takové rozložení, že lze něco vhodnými tahy zachránit, při většině her jedna strana získává od počátku obrovský náskok (i když pokaždé jiná a to zpravidla ta druhá než vaše :-). Mé hodnocení: Hezká hříčka pro děti od 4 do 12 let.

 20. matys
  4 z 5

  :

 21. Pecky
  4 z 5

  :

 22. Markéta
  2 z 5

  :

 23. Malič
  4 z 5

  :

 24. Shako
  4 z 5

  :

 25. Pelly
  3 z 5

  :

 26. Macho
  3 z 5

  :

 27. Peter Liska
  4 z 5

  :

 28. Mirka
  3 z 5

  :

 29. Flamberg
  4 z 5

  :

 30. jerry1989
  3 z 5

  :

 31. Anonym
  4 z 5

  :

 32. Turbomyšák
  4 z 5

  :


  Halali je fascinující hříčkou pro dva hráče. Jejím velikým kladem je právě asymetrie síly obou stran. Je pravdou, že velkou měrou se na hře podílí i náhoda, především na straně lovců, protože těžko po úvodním rozdání ovliníme postavení ostatních karet, především tedy postavení medvědů a lovců, které je mnohdy velmi klíčové pro celkový výsledek. Ovšem díky pohybu ostatních zvířat (především tedy bažantů a kachen) se do hry dostává obrovské množství taktiky a varianty vzájemného blokování a vytváření pastí. Při takovýchto asymetrických hrách je logické, že pro celkový výsledek je nutné dvě hry – každý si zahraje za obě strany. Perfektní hříčka.

 33. Sekac
  4 z 5

  :

 34. Adam
  3 z 5

  :

 35. Darn
  3 z 5

  :


  Po značném množství odehraných partií musím konstatovat, že vliv náhody v této hře je natolik markantní, že většina partií se zvrhne v pouhé obracení kartiček, kdy je už od začátku jasné, která strana zvítězí. Při této hře si člověk naprosto jasně uvědomí, co je to bezmoc a beznaděj. A protože se to až příliš často stává v prvních partiích, kdy se snažím hru někomu vysvětlit, tak většina lidí už na druhou partii nemá ani náladu.

  Občas se sice stane, že rozmístění kartiček vytvoří prostor ke kombinační hře a potom může být Halali! opravdu zajímavou hrou, bohužel tato situace nenastává ani v 50% partií.

  Verdikt – hra má hezkou myšlenku a ocenil bych na ni především to, že je nesymetrická (každý hráč má k dispozici jinou „“výbavu““). Rozhodně je velice příjemně graficky ztvárněná (pro někoho možná infantilně, ale mně se to líbí). Jenže v hezkém obalu se nachází hra s příliš velkým podílem náhody…

 36. murphy
  4 z 5

  :


  Souhlasím s oběma předchozími recenzemi, jen bych zdůraznil opravdu vysokou roli náhody. Např.: jelikož může stromy kácet pouze hráč za lidskou stranu, může se poměrně snadno stát, že hráč za les má jednoho z medvědů (v horším případě oba – ale to se nám ještě nestalo) odříznutého stromy od zbytku herního prostoru atp. Nicméně hra je velmi zábavná, se zdařilým designem, příjemně svižná (40 min. na krabici je spíše horní hranice) a samozřejmě skladná. Vzhledem k nedostatku kvalitních her pro dva na našem trhu musím dát 4 (přeci jen – např. karetní osadníci si zaslouží víc).

 37. Tarenor
  3 z 5

  :

 38. Brontik
  3 z 5

  :

 39. leech
  3 z 5

  :

 40. lotr
  4 z 5

  :

 41. tučňák
  3 z 5

  :

 42. Droll
  4 z 5

  :

 43. Robert
  4 z 5

  :

 44. Luko
  3 z 5

  :

 45. J.R.
  3 z 5

  :


  Idealni rychla hra pro dva hrace, ktera se hodi na horskou chatu ke krbu a vinu. Pokud chcete neco delsiho na dlouhe zimni vecery, vemte si s sebou jeste jine hry.

 46. Katka Girgensohn
  3 z 5

  :

 47. Martin Blatný
  3 z 5

  :

 48. Agáta
  3 z 5

  :

 49. Láďa Smejkal
  4 z 5

  :


  Málokterá hra pro dva v sobě skrývá tolik zábavy jako Halali. Hra je výjimečná především tím, že každý hráč má své kameny, které mají jiné možnosti tahu a částečně také jiný cíl. Tento herní princip není zdaleka běžný a málokdy je tak dobře vyvážený jako zde. Když jsem Halali hrál poprvé, prohrál jsem postupně za obě strany a ne jednou…

  Po rozbalení krabičky rozložíme hrací plán a vykouknou na nás pěkně ilustrované kartičky se stromy, kachnami, bažanty, liškami, medvědy, lovci a dřevorubci. Na první pohled se může zdát, že jste omylem sáhli po hře pro malé děti. Ano pravidla zvládnou i menší děti, ale nelekejte se, při Halali se rozhodně nebudou nudit ani dospělí! Po přečtení pravidel můžete získat dojmu, že je to vlastně snadné a celé dost o náhodě. Ale zdání klame. Ve většině partií skutečně vyhrává ten lepší a ne ten šťastnější lovec.

  O co vlastně jde? Jeden ze soupeřů hraje za lovce a dřevorubce a tudíž loví zvěř a kácí stromy, druhý se stává „“pánem džungle““ a vede do boje proti lovcům lišky a medvědy. Ti loví kachny a bažanty a medvědi nepohrdnou ani člověkem. Na začátku hry se kartičky zamíchají a rozloží na hracím plánu jako pexeso s jedním prázdným polem uprostřed. Hráč, který je na tahu vždy buď pohne některou z kartiček, se kterými smí hrát nebo otočí další kartičku lícem nahoru. Po odkrytí poslední kartičky nastává závěrečných pět kol, během kterých se hráči snaží vyvést co nejvíce svých kartiček ven z lesa. Pohyb kartičkami se řídí přesnými pravidly, stejně tak způsob lovu. Nejtěžší to mají lovci. Každý z nich se prostě objeví s flintou namířenou jedním směrem a běda mu, když ho medvěd přepadne ze zad…

  Všechny kartičky mají svoji bodovou hodnotu odstupňovanou od 2 bodů za každý strom a každou kachnu až do 10ti bodů, kterými je oceněno ulovení medvěda. Úspěšnějším lovcem je ten hráč, jehož bodový součet za ulovené nepřátele a vyvedené vlastní kartičky má vyšší hodnotu.

  A která strana že je silnější? Promiňte, ale já to prostě nevím. Dlouho mi připadalo, že ta, za kterou hraje můj zkušenější soupeř… Ještě jsem vás nepřesvědčil? Zkuste a uvidíte, rozhodně nebudete litovat!

 50. Matěj Baťha
  3 z 5

  :

Přidat hodnocení hry