Scrabble

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
1992

Originální název:
Scrabble
Rok vydání:
1948
Počet hráčů:
2 až 4
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 10 let.
Doba hraní:
Dlouhotrvající hra – 60 až 120 minut
Doporučení rodiny:
Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.
Doporučení hráče:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Štítek: .

Popis hry

Dnes už klasická slovní hra na principu tvorby křížovky. Hráč musí využít co nejlépe svých 7 náhodně vytažených písmen k tvorbě slov na herním plánu. Slova musí navazovat na ta dříve umístěná jako v křížovce. Za každé uplatněné písmeno získá hráč počet bodů přiměřený četnosti výskytu písmene v češtině. Některá políčka na plánu jsou navíc bodově zvýhodněna. Vyhrává hráč s nejvyšším počtem bodů.

Další informace

Míra náhody

3 – malý podíl náhody

Počet hráčů

2 až 4

Věk hráčů

Od 10 let

Doba hraní

Delší hra – 60 až 120 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

1948

Míra interakce

3 – ustálená komunikace

Míra složitosti

2 – jednoduchá

Míra humoru

2 – spíše seriózní hra s prvky humoru

Doporučení rodiny

Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Doporučení hráče

Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Výrobci

MATTEL

Autoři

Alfred Mosher Butts

– Funagain Gameweb
– Výhradní velkoobchodní dovozce hry do ČR
– BoardGameGeek
– Česká asociace Scrabble
– Scrabble on-line

263 hodnocení k Scrabble

 1. Cermakov1
  5 z 5

  :

  Klasika pro všechny, co mají rádi křížovky. Stále hrajeme a tvoříme slova.

 2. GADICEK
  3 z 5

  :

  Tato hra je sice dobrá, ale může po čase omrzet. Občas vymyslíte slovo, které snad ani neexistuje a snažíte se u ostatních usmlouvat jeho projetí 😀

 3. ladysi
  5 z 5

  :

  U nás velmi oblíbená hra, se slovníkem spisovné češtiny jsme předešli ohnivým debatám nad slovními obraty, vždy ale hra je zábavná, rádi se k ní vracíme a postupně zapojujeme i děti 😀

 4. JakSeRodi
  4 z 5

  :

  Scrabble je velmi známá hra se slovy, kterou hráli snad všichni deskohráči. Jde o klasiku, která by neměla chybět v žádné deskopoličce 🙂

  Pozor na písmena, protože prostě proto.

 5. Effka
  4 z 5

  :

  výborná hra na klidný večer s rodinou, s maminou ji hrajeme klidně u televize a pravidelně se k ní vracíme 🙂

 6. Tomy35
  3 z 5

  :

  Na této hře mi vždy přišlo zvláštní, že slovo, za spoustu bodů, které jsem právě vyložil, nikdy nikdo jaktěživ neslyšel.
  Velmi rozšířená hra s písmeny napomáhající rozvoji slovní gramotnosti. Bohužel pokud několikrát po sobě vytáhnete řčšťxy tak si asi moc nezahrajete.

 7. eMdzeJ
  5 z 5

  :

  Scrabble je parádní hra na procvičení slovní zásoby, ať už rodného jazyka, nebo kteréhokoliv jiného. Skloubí v sobě zábavu, ale zároveň i naučnou stránku a zároveň nabízí i skvělou výzvu k překonání sebe sama a to jednoduše tak, že vymyslíte slovo, které jste možná dosud nikdy ani nepoužili. Tudíž tato hra vás může obohatit a rozvinout. Rozhodně doporučuji i přesto, že proti moderním hrám může vypadat velice nezajímavě.

 8. valchy
  3 z 5

  :

  Scrabble je naprostá klasika kterou zná snad každý. Je to hra kde se z hracích kamenů snažíte složit slovo. Hra je velice jednoduchá na pochopení a naučí se jí snad každý,ale složit slovo to už potrápí mozkové závity. Jenže jako u spousty her se to nesmí se Scrabble přehánět ale pokud si Scrabble zahrajete jednou za čas určitě nebudete zklamáni takže určitě tuto hru doporučuji.

 9. mulgrew
  3 z 5

  :

  Klasika,kterou zná snad úplně každý.Nenadchne ani nezklame,prostě klasiká hra s písmenky,kde hodně záleží na výběru protihráčů,aby byly síly vyrovnané.Výhodná slova se dají naučit,takže trénink je důležitý a Scrabble slovník nutný.V dnešní době,kdy je na trhu spousta her,už asi člověk sáhne po něčem jiném,než je scrabble, ale na rozšíření slovní zásoby velmi dobrá hra.

 10. matrosh
  4 z 5

  :

  Scrabble je absolutni klasika. A musím říct, že ze všech her zaměřených na vědomosti (tady konkrétně na slovní zásobu) mi přijdě nejzábavnější a nejméně obehratelná.

 11. Asined
  4 z 5

  :

  Osvědčená klasika, která baví malé i velké. Nejlepší je, kdy se se sestrou snažíme vymyslet nějaké slovo a té druhé ho podsunout s tím, že takové slovo teda rozhodně existuje, a že to ona je negramot 😀 … taky se občas snažíme nenápadně vyměnit si nevhodné kamany např. za písmenko A, ale o to je to větší švanda 😀

 12. matewr
  3 z 5

  :

  Klasická slovní hra. Hra jako taková funguje dobře a asi jen tak neomrzí. Nevýhodou je opět syndrom žáka a mistra. Lidé s menší slovní zásobou prostě nemají šanci a budou frustrovaní (jako třeba já). Jinak se jedná o zdařilou klasickou deskovku.

 13. Kentril
  3 z 5

  :

  Vyborna hra se slovy, existuje snad ve vsech jazycich. Mam dokonce i fotku v Dubaji, kde je Scrabble v arabstine 🙂 V podstate se snazite vytvaret slova z pismen, ktere si vytahnete. Nekdy to vsak nejde a vznikaji hadky. Ja to resil tak, ze jsme meli pusteny internet a slovnik – tim padem si nikdo nedovolil vymyslet nejakou ptakovinu 🙂 Tuto hru doporucuju spis do rodiny – deti si tak rozsiri slovni zasobu.

Přidat hodnocení hry