Krabice
Rozehraná hraKrabice - zadní stranaHerní materiálOriginál a kopie

Carcassonne – základní hra

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
121

Originální název:
Carcassonne
Rok vydání:
2001
Počet hráčů:
2 až 5
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 8 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut

Katalogové číslo: 11112. Kategorie: . Štítky: , .

Popis hry

Jihofrancouzské město Carcassonne je pověstné svým jedinečným opevněním, které se vyvíjelo od římských dob až po časy rytířů. Hráči se vydávají se svou družinou na cesty a louky, do měst a klášterů, aby hledali štěstí kolem Carcassonne. Vzhled krajiny je v jejich rukou a strategické rozmístění družiníků, ať už sedláků, lupičů, mnichů nebo rytířů, určuje cestu k úspěchu.

Hráči vykládají jeden po druhém karty s motivem krajiny. Vznikají cesty, města, louky a kláštery, na které mohou hráči umístit své figurky, aby sbírali body. Body se započítávají jak v průběhu hry, tak na jejím konci, a proto je vítěz znám až po konečném sčítání.

Tak jako je jihofrancouzské město Carcassonne pověstné svým jedinečným opevněním, tak se hra Carcassonne stává pověstnou svou úspěšností. Od jejího uvedení na trh v roce 2001 se prodalo již několik milionů kusů.

K dispozici je řada rozšíření, která hru obohacují o nové prvky.

 

Mindok HRA Carcassonne lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Rozšíření hry:

 

Další informace

Počet hráčů

2 až 5

Věk hráčů

Od 8 let

Doba hraní

Středně dlouhá hra – asi 30 až 70 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2001

Autoři

Klaus-Jürgen Wrede

Výrobci

HANS IM GLÜCK, MINDOK

Míra náhody

2 – střední podíl náhody

Míra interakce

3 – ustálená komunikace

Míra složitosti

2 – jednoduchá

Míra humoru

2 – spíše seriózní hra s prvky humoru

Doporučení rodiny

Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Doporučení hráče

Asi nebudete zklamáni.

Hra/Rozšíření

Samostatná hra

Pravidla hry:

Odkazy:

Videa:

Videopředstavení hry (MindOK, délka videa: 1:58 min.):

356 hodnocení k Carcassonne – základní hra

 1. Betty
  5 z 5

  :

  Skvělý nápad, základní hra nám teda nestačila, z dalších rozšíření se mi nejvíc líbí Kupci a stavitelé.

 2. Atrejd
  5 z 5

  :

  Mě se hra velice libila

 3. Uranman
  5 z 5

  :

  Vyborna hra, ktora neomrzi ani po stovkach hier.
  Ma jednoduche pravidla, je vysoko strategicka a so spravne nakombinovanymi rozsireniami sa stava skvelou zabavou nie len pre rodiny s detmi ale aj pre dlhe zimne vececry s kamaratmi.
  Co by som vytkol je obcas dlhe cakanie na ukoncenie tahu protihraca (ale nie je to nic co by sa nedalo upravit, my osobne pouzivame presypacie hodiny z hry Activity a preto ma kazdy hrac jednu minutu na polozenie karticky) Rovnako, bez rozsireni, je pri hre viac ako 4 hracov nedostatok karticiek, ale to je iba moj subjektivny nazor.
  Kazdopadne je to jedna z prvych deskovych hier, ktore som vlastnil a stale je v mojom osobnom rebricku velmi vysoko a stale si ju rad zahram.

 4. Xaws
  5 z 5

  :

  Fantastická hra, která mě po letech pořád baví. S rozšířeními opatrně, některé hry spíše kazí.

 5. tds
  5 z 5

  :

  Carcassonne byla jedna z prvních „moderních“ deskovek (ne-li úplně první) kterou jsem zakoupil a hrál. Hrajeme ji stále (samozřejmě již podstatně rozšířenou). V každém případě ji musím doporučit dál – jednoduchá pravidla v základní verzi, velmi pěkné provedení (kresba kartiček, dřevěné figurky), hra je zajímavá i ve dvou hráčích, což nebývá pravidlem. V neposlední řadě bych jako plus přidal i to, že základy hry s námi hraje i malá dcera (necelých 5 let) a rychle pochopila základy jak co k čemu skládat apod., takže si zahrajeme i při její přítomnosti, což by u složitějších deskovek moc nešlo.
  Pokud jde o zápory, tak asi jen to, že základní verze brzy přestane stačit a je potřeba koupit další rozšíření, už kvůli kartičkám krajiny. Čili bych doporučil koupit rovnou alespoň rozšíření 1 a/nebo 2, hra se podstatně rozšíří a je zábavná na mnohem delší dobu než jen základní sada.

 6. karelik
  5 z 5

  :

  Carcassonne je populární hra, kterou by měl znát každý. Proč si ji zahrát? Jednoduchá pravidla, skvělá strategie, kterou si užijí jak začátečníci, tak pokročilí. Začátečníci prostě přímočaře bodují z cest, měst a chrámů, zkušení taktizují a počítají, které kostičky přijít mohou, které ne, kradou města, bojují o louky, prostě super. Přitom v základní hře není žádný likvidační škodící efekt. Hra je zajímavá v jakémkoli počtu hráčů, je celkem skladná, není na nijak dlouhou dobu, je podle mě zkrátka ideální euro hrou, u které si potrápíte mozkové závity, proto je tak populární. Vždyť figurka Carcassonne se stala symbolem deskových her hned za kostkou a figurkou z Člověče, nezlob se. Skvělá hra, kterou si rád zahraji a nepotřebuji žádné rozšíření. I když některá jsou celkem dobrá.

Přidat hodnocení hry