Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.

Doporučujeme

Hvězda Hrajeme.cz a přehled doporučených her za jednotlivá období podle vydání.

Přinášíme tipy na hry v několika kategoriích pro různé hráče a příležitosti: dětské hry, rodinné hry, hry pro 2, párty hry, kooperativní hry, strategické hry.

Můžete po nich sáhnout, když budete potřebovat rychle vybrat dobrou hru. Těmto hrám jsme udělili cenu Hrajeme.cz DOPORUČUJE (zde je přehled za jednotlivá období).

Hledáte inspiraci na pěkný dárek? Najdete ji v článcích s výběrem nejlepších her pod stromeček  2015 | 2016 | 2017 | 2018 |


Dětské hry

Hry určené především dětem předškolního a mladšího školního věku.

Rodinné hry

Hry přístupné pro širokou veřejnost, pro hraní ve skupině různého věku a herní zkušenosti. Obvykle přináší vyšší podíl náhody. Hry vhodné pro hraní s dětmi v rodinách.

Hry pro přátele

Hry pro dospívající a dospělé, všichni mají stejnou šanci na výhru, hráči jsou starší 10 let.

Strategické hry

Komplexní hry pro náročnější hráče s minimem náhody.

Hry pro dva

Hry určené právě pro dva hráče nebo ve dvou výborně hratelné.

Párty hry

Jednoduché, rychlé hry, jejichž základním cílem není vyhrát, ale společně se bavit.

Kooperativní hry pro rodinné hraní

Méně náročné hry, ve kterých hráči musí spolupracovat. Pokud jsou úspěšní, zvítězí společně, v opačném případně všichni prohrají. Do této kategorie zařazujeme také hry, ve kterých skupina hraje proti jednomu hráči (semi-kooperativní hry).

Kooperativní hry pro náročnější hráče

Náročnější hry, ve kterých hráči musí spolupracovat. Pokud jsou úspěšní, zvítězí společně, v opačném případně všichni prohrají. Do této kategorie zařazujeme také hry, ve kterých skupina hraje proti jednomu hráči (semi-kooperativní hry).


Související články: