Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2022

CBG připravuje karetní hru Shuffle Heroes


Sdružení Czech Board Games (CBG) v posledních letech vydalo několik zdařilých párty her, například Infarkt nebo McJohny´s. Tyto hry vzešly ze soutěže autorů, kterou CBG pořádá jako podporu autorů českých deskových her. Letošní hra Shuffle Heroes se vydává trochu jiným směrem. Půjde o karetní hru pro dva hráče, která je zasazena do fantasy světa protkaného stempunkovými vynálezci a děsivými bytostmi uprchlými z povídek H. P. Lovecrafta.

V této hře získáte (nadraftujete) dva jedinečné hrdiny. Každý bude mít své vlastní karty a schopnostmi. Smícháním karet obou hrdinů vytvoříte svůj unikátní balíček. A o co půjde? Během hry se snažíte porazit soupeřovy hrdiny. Jednou z cest, jak toho dosáhnout, je „ničení“ jeho karet, takže rozhodnete o tom, co si při dalším zamíchání bude moci dobrat. Inspirací pro novou hru byly například hry HeartStone a Smash-Up.

Autorem hry je Jan Vaněček. Můžete znát jeho real-timovou hru McJohny’s. Na vydává hry spolupracuje kromě CBG také společnost Blackfire. Karty vytváří několik ilustrátorů, každý pro jiného hrdinu.

V červenci budete moci hru Shuffle Heroes podpořit na Kickstarteru. Hra by měla být k dispozici letos na podzim.

Odkaz: Rozhovor s Janem Vaněčkem v XB-1

 

 

Napsat komentář