Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2022

Alchymisté otvírají své laboratoře


Pokud si chcete ještě před Vánoci opatřit žhavou novinku. Pak se podívejte po hře Alchymisté, jejíž české vydání připravil MindOK ve spolupráci s Czech Game Edition. Již je k dostání ve specializovaných obchodech. Je to strategická hra určená náročnějším hráčům. Zahrajete si ji ve 2–4 hráčích. Velkou roli ve hře má dedukce. Základním mechanismem je worker placement (umisťování dělníků). Hra také využívá speciální aplikaci pro tablety a chytré telefony, s jejíž pomocí se vyhodnocují atributy alchymických přísad (pro iOS, Android i Windows).

Představení Alchymistů na veletrhu her v Essenu 2014.

Představení Alchymistů na veletrhu her v Essenu 2014.

Hra vás zavede do tajemného světa alchymistů. Ti spolu zápolí v odhalování záhad. Jako alchymisté si studiem, ale především úspěšnými experimenty budujete svou kariéru v oboru. Největší prestiž ale můžete získat publikací vědeckých teorií, musí se ovšem prokázat jejich platnost. Nejprve je potřeba získat znalosti o jednotlivých magických ingrediencích a o jejich vzájemných reakcích. Podle výsledků je možné formulovat teorie o složení  jednotlivých surovin.

Aplikace pro každou hru generuje unikátní kombinace pro míchání ingrediencí. Testování pak probíhá jednoduše. Pomocí aplikace vyfotíte karty ingrediencí, které mícháte, a telefon vám řekne výsledek. Dozvíte se, zda jste namíchali elixír či jed. Stačí, když budete mít k dispozici jeden chytrý telefon s aplikací, která je zdarma ke stažení. V současnosti by to ale neměl být problém. Zahrajete si i bez telefonu, pak ale budete potřebovat někoho, kdo bude zastávat roli rozhodčího.

V průběhu hry se sleduje vývoj vědecké reputace jednotlivých hráčů na akademické půdě a po šesti kolech je tato reputace přepočítána na vítězné body. Body také můžete získat za zakoupené vzácné artefakty a díky obdrženým grantům na podporu jejich výzkumu. Na konci hry se ukáže, které teorie byly správné a které ne, podle toho body získají, nebo naopak ztratí. Alchymista s největším počtem prestižních bodů zvítězí.

2 Komentáře
  1. Pingback: Deskofobie recenzuje Alchymisty | Hrajeme.cz |

  2. ladyarcher

    31.12.2014 10:47

    zatím jsme hráli jednou ve dvou a první dojmy jsou super, akorát se mi hned vybila baterka v telefonu.
    jsem zvědavá jak to bude ve čtyřech když budeme mít k dispozici méně akcí. jestli vůbec stihneme něco vyzkoumat

Napsat komentář